Чергова сорок дев’ята сесія Сокальської районної ради пройшла з дотриманням усіх умов карантину. Напередодні працівники апарату ради «розсадили» депутатів на тимчасові місця з метою дотримання визначеної дистанції. У сесійну залу ж впускали лише після перевірки температури тіла і дезінфекції рук, а також видавали усім захисні рукавички і маски.
Перед початком роботи сесії голова районної ради Микола Пасько презентував депутатам календар, який виготовили відповідно до Програми районної ради про національно-патріотичне виховання. «Даний календар ілюструє по датах національно-визвольну боротьбу сокальчан в історії України», – зазначив очільник ради. Далі традиційно обрали редакційну та лічильну комісії і привітали депутатів-іменинників. Також, депутати познайомились з новим начальником Сокальського відділення поліції Мироном Карапатою, оскільки через карантин офіційного представлення не було.
У зв’язку з роботою в умовах карантину та за пропозицією депутата Олега Солодяка, сесію вирішили проводити у скороченому варіанті, зокрема, виключивши декілька питань з порядку денного (не потребують нагального рішення) та зменшивши відведений за регламентом ради час на виступи і запитання.
На порядок денний було винесено 25 питань. Серед них депутати затвердили 11 розпоряджень голови райдержадміністрації. За словами начальника фінансового управління РДА Галини Леонової, в основному вони стосувались уточнення призначень районного бюджету по доходах та перекидання коштів.
Наступним розглядали питання звіту розпорядників коштів про виконання загальнорайонних програм за 2019 рік.
Г. Леонова:
– Протягом 2019 року прийнято 47 загальнорайонних Програм, на реалізацію яких з районного бюджету було виділено 31 млн. 226 тис. грн. Протягом звітного періоду заходи проводились по всіх Програмах, окрім трьох.
Ігор Плечінь запропонував вилучити з рішення «Програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа». Депутат пояснив свою поправку до рішення:
– Усім відомо, яка була у нас робота і які були відносини з керівником Служби у справах дітей. Жодної інформації, жодної роботи, хоч скільки разів ми кликали на комісію та сесії. Минулого року лише завдяки роботі депутатів вдалось придбати квартиру дітям. Тому, моя ось така пропозиція.
Поправку підтримали 27-ма голосами.
Далі Галина Леонова прозвітувала про виконання районного бюджету Сокальського району за 2019 рік. Районний бюджет Сокальського району виконано по доходах загального фонду (без міжбюджетних трансфертів) в обсязі 226211,9 тис. грн., що складає 109,5% до уточненого плану на січень-грудень. Обсяг надходження доходів за 2019 рік, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, збільшився на 24339,7 тис. грн. (на 12,1%). За 12 місяців перевиконання уточненого плану доходів загального фонду (без урахування міжбюджетних трансфертів) складає 19711,9 тис. грн. Крім власних доходів до загального фонду районного бюджету надійшло 424572,6 тис. грн. офіційних трансфертів. Протягом 2019 року на утримання бюджетних установ та виконання загальнорайонних програм та заходів проведено видатки в сумі 675582,8 тис. грн.
Опісля, сесія внесла зміни до показників районного бюджету на 2020 рік. Відповідно до рішення збільшили загальний обсяг видатків районного бюджету на суму 36410332,57 грн., за рахунок залишку коштів районного бюжету станом на 1.01.2020 року в сумі 28462214,0 грн., за рахунок залишку освітньої субвенції з державного бюджету 7255118,57 грн., за рахунок субвенції з обласного бюджету для надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами 693000,0 грн.
Г. Леонова детально зупинилася на кожному пункті, на що саме передбачаються кошти. Після доповіді перейшли до запитань. Зокрема, депутата Романа Монастирського цікавило чи достатньо буде коштів резервного фонду у випадку найгіршого розвитку подій з сьогоднішньою ситуацією. У відповідь доповідач повідомила: «Важко сказати точно, оскільки розпорядником коштів до кінця ще не сформований перелік потреб. Та ми готові блискавично зреагувати на потреби, оскільки кошти резервного фонду можемо терміново розподілити не збираючи сесії».
Для забезпечення боротьби з коронавірусом з районного бюджету спрямовано 1,3 млн. грн. для закупівлі ще одного апарата ШВЛ та іншого обладнання, 700 тис. грн. – на інсуліни, 846 тис. грн. – для закупівлі обладнання на вторинну ланку, 400 тис. грн. – для організації спеціальних рейсів по довезенню медичних працівників до лікарні.
У резервному фонді районного бюджету є 1,8 млн. грн. У разі необхідності, на позачерговій сесії перерозподілять видатки районного бюджету для потреб медичної галузі.
По даній поправці виникло запитання у Олега Кожушка. Депутат нагадав колегам, що нещодавно на позачерговій сесії на зарплату виділяли 100 тис. грн., а сьогодні ще додатково 50 тис. грн. Він звернувся до керівництва району з пропозицією необхідності проконтролювати, щоб ці зарплати отримували звичайні працівники, які безпосередньо працюють у зоні ризику, а не керівний апарат, як премії. Також, депутат заодно потребував звіту по виділених пільгових медикаментах, хто і скільки отримав, і що залишилось.
Після затвердження змін до показників бюджету району на 2020 рік депутати перейшли до затвердження відповідних змін безпосередньо у кожній із Програм. Відтак, внесли зміни до Програм:
– організації підготовки громадян до призову і служби в Збройних Силах України та виконання мобілізаційних заходів в Сокальському районі на 2017-2020 роки;
– цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту Сокальського району на 2019-2021 роки;
– Програми по збереженню об’єктів культурної спадщини Сокальського району на 2020 рік;
– підтримки розвитку пріоритетних та наймасовіших видів спорту (волейболу, баскетболу, футболу, легкої атлетики та карате) в Сокальському районі на 2020 рік;
– «Національно-патріотичного, військово-спортивного виховання та підготовки молоді до служби в Збройних силах України на 2017-2020 роки»;
– зовнішнього освітлення населених пунктів Сокальського району на 2019-2021 роки.
Затвердили Програми:
– забезпечення надійної охорони Державного кордону України та покращення матеріально-технічного забезпечення віпс «Белз», «Угнів», «Павловичі» відділу прикордонної служби «Павловичі» Львівського прикордонного загону, що розташовані на території Сокальського району на 2020 рік;
– пропагування Сокальського району на території України та за кордоном: культурний розвиток Сокальського району у 2020 році;
– підтримки творчої діяльності аматорських колективів Сокальського району у 2020 році;
– підтримки органів виконавчої влади Сокальського району на 2020 рік;
– проведення лікувально-профілактичних заходів проти незаразних, інфекційних захворювань тварин та фінансової підтримки державних установ ветеринарної медицини
Сокальського району на 2020 рік;
– підтримки обдарованої учнівської молоді Сокальського району на 2020 рік;
– підтримки і розвитку закладів дошкільної освіти Сокальського району на 2020 рік;
– підтримки та розвитку народних домів Сокальського району у 2020 році;
– водопостачання населених пунктів Сокальського району на 2020 рік.
Внесено також зміни до Програми «Дороги Сокальщини на 2018-2020 роки» (додатково на дорогу Ульвівок – Забужжя – 1 млн. грн., Шарпанці – Тартаків – 2,5 млн. грн.).
Далі сесія перейшла до розгляду депутатських запитів та звернень. Олег Кожушко зачитав лист трудового колективу ПАТ «Шахта «Надія»», в якому просять допомоги. Депутати підтримали звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України щодо критичної ситуації з виплатою заробітної плати на державному підприємстві ПАТ «Шахта «Надія» с. Сілець. Наступним підтримали звернення щодо приєднання територіальної громади Сокальського району Львівської області до народної ініціативи стосовно реформування трудових відносин та звернення щодо приєднання територіальної громади Сокальської районної ради до народної ініціативи стосовно реформування земельних відносин.
Наступними рішеннями районні обранці підтримали звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо проблем підприємництва в Україні у зв’язку із впровадженням заходів для запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, а також щодо дієвого захисту працівників закладів охорони здоров’я в умовах пандемії COVID-19.
Щодо карантинних заходів, які діють у нашому районі, доповів голова РДА Ігор Дацюк. На звернення депутатів щодо роботи великих магазинів таких, як «Епіцентр» у сусідньому Червонограді і примусовому закритті наших місцевих підприємців, які реалізовують аналогічний товар, він прокоментував:
– Багато підприємств, зокрема, будівельні, насіннєві магазини працюють по доставці. Ми з усіма все погодили і нічого не порушуємо.
Що стосується людей, які повернулись в Україну, то голова РДА повідомив, що обговорили це питання з сільськими головами, вони разом із мобільними бригадами триматимуть під контролем дотримання ними самоізоляції. Керівник адміністрації повідомив, що район має отримати ще додатково 100 експрес-тестів, які використають для перевірки приїжджих аби не допустити поширенню вірусу. Окрему увагу приділив несерйозному ставленню мешканців до карантину, особливо це стосується пікніків у вихідні дні.
Вже не вперше депутати прийняли звернення до Президента України, Міністра внутрішніх справ України, керівника Національної поліції України, голови Львівської обласної державної адміністрації щодо силового розгону мирного протесту ветеранів АТО/ООС та мешканців міста Соснівка 21 вересня 2019 року (невідповідність займаної посади В. Віконського). Підтримали депутати і звернення до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо необхідності створення нових об’єктів природно-заповідного фонду в межах лісового фонду у Сокальському районі Львівської області. А також депутатський запит Богдана Краська до начальника Північного району електромереж ПАТ «Львівобленерго» В. Іванця щодо незадовільного стану постачання електроенергії в с. Стенятин.
У «різному» депутати заслухали інформацію головного лікаря Сокальської ЦРЛ щодо готовності медзакладу до прийому людей з підозрою на коронавірус. Роман Швед розповів про забезпечення медпрацівників спецзахистом:
– У нашому розпорядженні на даний час є костюми інфекціоніста – 100 шт; комбінезони – 94 шт.; бахіли – 2 тис. шт.; маска захисна – 3710 шт; окуляри – 15 шт; рукавиці стерильні – 100 шт; рукавиці не стерильні – 49400 шт; деззасоби. Окрім цього є двісті тестів на коронавірус та 50 тестів на грип.
Як повідомив головний лікар, на сьогоднішній день офіційно у районі не зафіксовано жодного випадку, хоча було чотири підозри. 363 жителів району є свідомими та повідомили про своє повернення з-за кордону. Під час skypе-наради було дано доручення протестувати усіх громадян, які нещодавно повернулися додому. Однак, на думку Р. Шведа багато тестів можуть бути просто даремно витрачені, бо ж результативніше буде перевіряти в першу чергу людей, які є в процесі захворювання близько п’яти днів.
На даний час реанімаційне і хірургічне відділення ще не повністю підготовлені до прийому хворих, очікується допомога з області. На балансі лікарні є 4 апарати ШВЛ, ще два мають закупити. Портативний апарат надала шахта «Надія», його зможуть використовувати при перевезенні важких хворих.
На запитання депутата Володимира Пограничного чи достатньо медпрацівників, оскільки у соцмережах появилася інформація про значне їх звільнення, головний лікар заспокоїв:
– Звільняються в основному середній та молодший медперсонал. З лікарського поки що ніхто не звільнявся. Інше питання – що пишуть заяви на відпуск за свій рахунок. Але це переважно лікарі, яким далеко за шістдесят та мають супутні хронічні патології.
А так, всі лікарі готові до роботи.
Михайло Веклин поцікавився належним захистом медпрацівників та роботою пологового відділення в той час, коли почнуть поступати хворі з підозрою на вірус.
– Як тільки ми побачимо, що йде заповнення львівських лікарень, і ми вступаємо в так звану другу хвилю, то пологове відділення буде закриватися повністю, а його працівники включені в бригади. Щодо спецзахисту, то на перших декілька днів маємо. На днях отримали ще засоби захисту з Департаменту охорони здоров’я.
Роман Шевчук звернувся до очільників району з проханням провести відповідну роботу з працівниками поліції. За його словами, поліцейські патрулі у с. Переспа зупиняли водіїв, зокрема трактористів, і не мали жодних захисних засобів.
Голова районної ради Микола Пасько завершив роботу сесії словами подяки працівникам апарату ради, які зуміли в непростих умовах відмінно підготувати усе для проведення сесії. Окрема подяка прозвучала і для депутатів, котрі взяли участь у роботі сесії.
Юлія СОРОЧУК. Фото автора.