Головна Право Новий керівник Червоноградської місцевої прокуратури

Новий керівник Червоноградської місцевої прокуратури

ГАРАСИМЧУК Ярослав Миронович
ГАРАСИМЧУК Ярослав Миронович

Біографічна довідка:
ГАРАСИМЧУК Ярослав Миронович, 1987 р. н., народився в місті Сокаль. Навчався на юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка, у 2009 році здобув освітньокваліфікаційний рівень «магістр права». Цього ж року розпочав трудову діяльність в органах прокуратури. 30 січня 2017 р. призначений на посаду керівника Червоноградської місцевої прокуратури.
Одружений, виховує сина та доньку.
З прийняттям нового Закону України «Про прокуратуру» розпочато процес реформування органів прокуратури України, основою якого є якісне оновлення її керівного складу, який відбувається шляхом проведення відкритого конкурсу на заміщення вакантних посад у місцевих прокуратурах.
За результатами успішного проходження відкритого чотирьохрівневого конкурсу на зайняття вакантних адміністративних посад в місцевих прокуратурах (тестування на знання законодавства, тестування на загальні здібності, тестування особистісних характеристик та співбесіди, яка проводилась конкурсною комісією в м. Києві з відеотрансляцією в онлайнрежимі), наказом Генерального прокурора України Юрія Луценка від 30 січня 2017 року на посаду керівника Червоноградської місцевої прокуратури призначено Ярослава Гарасимчука, який до цього часу обіймав посаду заступника керівника місцевої прокуратури та згідно з функціональними обов’язками відповідав за реалізацію прокурорських повноважень на адмінтериторії Сокальського району.
31 січня заступник Генерального прокурора України Анжела Стрижевська привітала новопризначених керівників місцевих прокуратур, побажала успіху в роботі та вручила їм службові посвідчення.
2 лютого перший заступник прокурора Львівської області Богдан Подубинський колективу Червоноградської місцевої прокуратури представив нового керівника, Ярослава Гарасимчука, який приступив до виконання службових обов’язків.
На сьогоднішній день до його компетенції відноситься реалізація конституційних функцій прокуратури на території м. Червоноград, Сокальського та Жовківського районів.
За період роботи на попередній посаді в межах Сокальського району, яку Ярослав Гарасимчук зайняв також за результатами проходження відкритого конкурсу, що відбувся вперше в період реформування прокуратури, вдалося стабілізувати криміногенну ситуацію в районі, як наслідок – зменшилась кількість зареєстрованих злочинів майже на 10%, кількість крадіжок, грабежів, поменшало шахрайств. Покращився стан розкриття злочинів. Вказаному, зокрема, сприяли проведені координаційні наради керівників правоохоронних органів, більше 100 оперативних нарад з участю працівників відділення поліції. Також до суду скеровано більше 20 позовів в інтересах держави, серед яких позов на суму понад 1 млн. грн. щодо стягнення концесійних платежів по цілісному майновому комплексі місцевої громади вартістю близько 2,7 млн. грн. Внесено майже 40 подань про усунення порушень Закону України «Про запобігання корупції», що є одним з кращих показників в області.
Основними пріоритетами діяльності новопризначеного керівника залишатимуться зміцнення стану законності на ввірених територіях, налагодження тісної співпраці з громадськістю, взаємодія із засобами масової інформації, боротьба з корупцією, злочинами у бюджетній та земельній сферах.
Наталія ІВАНОЙКО, начальник Сокальського відділу Червоноградської місцевої прокуратури.