6 березня в Сокальській райдержадміністрації пройшли слухання щодо стану пасажирських перевезень. На них були присутні заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак, директор департаменту дорожнього господарства, транспорту і зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло, голова РДА Олег Пелих, голова районної ради Микола Пасько, голови місцевих рад району, депутати та громадськість.
І. Гримак повідомила, що на території району функціонує дев’ять автотранспортних підприємств, з них два – базових, а основним перевізником є ТзОВ «Автолайн».
Так, як у 2016ому ПП «АвтоТрансСервіс» та ФОП «Йонка О. М.» припинили обслуговувати окремі маршрути в односторонньому порядку (без розірвання договорів), райдержадміністрація домовилася з ТзОВ «АвтоЛайн» про те, що це підприємство забезпечить обслуговування пасажирських маршрутів на території району до моменту оголошення і проведення конкурсу на пасажирські перевезення.
Голова райдержадміністрації Олег Пелих повідомив, що буде оголошено тендер і через місяць вже визначать, який перевізник працюватиме в районі. В свою чергу голова районної ради Микола Пасько сказав, що частину питань можливо вирішити в районі, але є й такі, які потребують допомоги в області. Цього року депутати заклали 865 тис. грн. на компенсацію пільгових перевезень.
Далі заступник голови ЛОДА запропонувала заслухати голів місцевих рад та громадськість, з якими проблемами стикаються і які мають побажання.
Депутат райради Микола Поліщук зауважив, що хоча гроші на пільгові перевезення виділені, однак перевізники ще повинні їх заслужити. Присутні звертали увагу на відсутність куточка споживача, котрий повинен мати графік руху, переліг пільгових категорій та тарифи (принцип його формування), а ще – телефон диспетчерської, куди б при потребі можна було звернутись. Ще однією з найбільш зазначених проблем була та, що коли ламається автобус то два рейси об’єднують і таким чином люди їдуть, як в кругосвітню подорож (об’їжджають багато населених пунктів, і тривалість рейсу значно збільшується).
Так як день нині значно довший, багато хто з присутніх просив відновити останні рейси, щоб людям було зручніше добиратися додому. В основному говорили про такі рейси: Сокаль – Варяж – автобус заїжджає у Лешків три рази в тиждень. Люди просять додати вечірній рейс у п’ятницю та в неділю в обід. А ще, щоб маршрут проліг до Русина і Лешкова. Сільський голова Олександра Сухоручко просила виділити додаткові у п’ятницю в вечері, а тaкож в неділю на обід. Школа мистецтв ім. Віктора Матюка виготовила пільгові посвідчення для учнів, котрі доїжджають у філію до Варяжа, однак перевізники відмовляються їх брати.
Тартаківський сільський голова Степан Орловський просив відновити рейс Сокаль – Бишів і Сокаль – Тартаків, адже через великий пасажиропотік у інших населених пунктах, жителям Тартакова важко добиратися на роботу.
Перев’ятицький сільський голова Степан Кіндратюк за відновлення у вихідні рейсу о 16.00 год.
Савчинський сільський голова Василь Калька та інші висловлювали надію, що буде зроблено контрольні виміри відстаней між населеними пунктами і перерахунок вартості рейсів.
Депутат районної ради Петро Андрущак озвучив проблему рейсів Сокаль – Смиків – Бодячів та Сокаль – Лучиці, які часто зриваються, водії відмовляються брати пільговиків і раніше була більша кількість рейсів.
Хоробрівський сільський голова Володимир Сава повідомив, що не здійснюється останній рейс (в неділю) Сокаль – Угринів, і просив обов’язково включити в графік с. Ниновичі. Також зазначив, що раніше був рейс Червоноград – Старгород.
Після обговорення, І. Гримак запропонувала запустити тестовий варіант рейсу Червоноград – Угринів.
По борятинському маршруту просили останній рейс поставити не о 19.00 год., а перенести на 20.00 год.
Реклинецький сільський голова Наталія Білань повідомила, що громада висловила бажання відновити рейс Великі Мости – Стремінь після 18.00 год.
Також люди звертались, що є потреба у рейсі Новояворівськ – Червоноград. Заступник голови ОДА повідомила, що оголосять повторно конкурс по цьому маршруту.
Серед найбільших проблем називали і хамовите ставлення водіїв, особливо до пільгової категорії населення. Ірина Гримак повідомила, що таке не допустиме, зауважила, що немає обмеження в кількості пільговиків на один рейс.
Представник ТзОВ «Автолайн» пробував пояснити деякі нездійснені рейси. Однак І. Гримак чітко пояснила, що такої проблеми, як немає рейсу, бо поламався автобус, не повинно бути взагалі, оскільки є резерв. І якщо підприємство хоче надалі працювати у районі, то повинне зробити усе для комфорту людей.
Підсумовуючи сказане, І. Гримак зазначила: недільні рейси і вечірні, які просили представники рад – відновити вже до кінця тижня. До 1 квітня дала доручення провести перепогодження графіків за підписами голів місцевих рад. Та повідомила, що відтепер відшкодовуватимуть пільгове перевезення лише у тому випадку, коли матимуть щомісячно затверджений головою кожної місцевої громади документ, що всі рейси здійснювались, та не було скарг. Дві скарги одного і того ж характеру (за підписом керівника місцевого самоврядування) – розривається контракт (угода). Також пообіцяла запровадити систему таємного клієнта для перевірки.
Особливу увагу звернула і на облаштування автостанцій і кінцевих зупинок, які мають бути комфортними для людей і обов’язково з відповідними знаками. На завершення попросила привести всі ці питання у порядок до Великодня.
Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.