Головна Право ПРО СИТУАЦІЮ З ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ

ПРО СИТУАЦІЮ З ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ

Керівник Червоноградської місцевої прокуратури Ярослав Гарасимчук провів робочу зустріч з Консультативною місією Європейського Союзу в Україні.

В межах проекту «Міста доброчесності» Консультативна місія Європейського Союзу в Україні (надалі – КМЄС) відвідала місто Червоноград задля проведення ознайомчих зустрічей із керівниками місцевих правоохоронних органів.

В зустрічі взяли участь заступник прокурора Львівської області Галина Борейко, начальник відділу міжнародного співробітництва обласної прокуратури Любов Букаловська, старший радник з питань боротьби із корупцією (Чеська Республіка), спеціалісти з питань боротьби з корупцією і аналітичних питань.

В ході зустрічі обговорено поточну ситуацію з протидії корупції на піднаглядній території, діяльності органів прокуратури в умовах законодавчих змін, бачення щодо допомоги від КМЄС на вказаному напрямку та подальшої співпраці.

Також відзначено позитивні результати попередньої взаємодії з Консультативною місією Європейського Союзу, за сприяння та технічної допомоги якої розроблено пам’ятки «Захистимо Ваші права спільними зусиллями».

Вказані пам’ятки, які прокурори надають в ході здійснення особистих прийомів громадян, сприяють підвищенню правової культури та обізнаності населення, ознайомлюють з повноваженнями місцевих правоохоронних органів, орієнтують, куди звертатись для захисту порушених прав.

Зокрема, в пам’ятці коротко акцентовано увагу тому, «що ми робимо» через призму наявних функцій в умовах законодавчих змін та реформ (підтримання публічного обвинувачення в суді в рамках кримінального провадження; організація і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням; представництво інтересів держави в суді у виключних випадках; нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах).

Звернуто увагу на тe, «що ми не робимо»: не представляємо інтереси громадян в суді; не розглядаємо скарги на дії, рішення чи бездіяльність державних та самоврядних органів; не проводимо перевірок з питань додержання і застосування законів; не притягуємо до відповідальності службових осіб, котрі не надали відповідь на ваше звернення або запит про доступ до публічної інформації.

Також в пам’ятці коротко та лаконічно відображено повноваження місцевої поліції, Центру безоплатної правої допомоги та представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, із зазначенням контактів та адрес зазначених органів, куди громадяни вправі звернутись за захистом порушених прав та інтересів.

Завдяки вказаній конструктивній взаємодії з Консультативною місією Європейського Союзу зменшилась кількість звернень громадян в місцеву прокуратуру з питань, що не належать до її компетенції.

Олег КОВАЛЬЧУК, заступник керівника Червоноградської місцевої прокуратури.