Головна Право Проводиться операція “Мак”

Проводиться операція “Мак”

Стартувала комплексна оперативно-профілактична операція під умовною назвою «Мак», яка триватиме в період по 28 вересня.

Правоохоронці виявлятимуть та знищуватимуть нелегальні посіви нарковмісних рослин маку та конопель, а також перекриватимуть канали надходження цих рослин до споживачів наркотиків.

Звертаємось до населення зі застереженням!

Посіви маку на території нашої держави дозволені лише спеціалізованим підприємствам, які отримали ліцензію на здійснення відповідних видів діяльності.

Що стосується відповідальності: Попереджуємо громадян про недопущення нелегальних посівів наркотичних рослин на присадибних ділянках, дачах, в інших місцях та нагадуємо, що такі дії тягнуть за собою адміністративну або кримінальну відповідальність.

Так, згідно з діючим законодавством, за посів або вирощування снотворного маку чи конопель Кримінальним кодексом України передбачено покарання відповідно до ч. 1 ст. 310 – штраф від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, а також за ч. 2 ст. 310 – позбавлення волі на строк від трьох до семи років, а Кодексом України про адміністративні правопорушення – накладення штрафу від вісімнадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин.

Також закликаємо громадян не бути байдужими і повідомляти про відомі насадження наркотичних рослин в Сокальське відділенняя поліції за адресою: м. Сокаль, вул. Міцкевича, 9, або за номерами телефонів: 102, (03257) 22254.

Володимир ЗВАДЮК, начальник Сокальського відділення поліції.