Головна Листи У ХОРОБРОВІ – ДОБРОВІЛЬНА ПОЖЕЖНА КОМАНДА

У ХОРОБРОВІ – ДОБРОВІЛЬНА ПОЖЕЖНА КОМАНДА

2 червня у с. Хоробрів відкрито місцеву пожежну команду. На урочистості з цієї нагоди зібралася громада села, депутати, фермери, прийшли учні місцевої школи та вихованці дитячого дошкільного садочку, приїхали гості з району та сусідньої Республіки Польща.

Цього дня рятувальники і громада села приймали на свою адресу чимало теплих слів. Заступник начальника головного управління надзвичайних ситуацій України у Львівській області, підполковник цивільного захисту Ярослав Гуцал зазначив, що створення добровільних пожежних команд – вимога сьогодення. Адже у таких віддалених населених пунктах як Хоробрів, проблема захисту від вогню набуває особливої гостроти. Тепер тут функціонуватиме своя пожежна команда, яка відповідатиме за протипожежний захист і зможе оперативно виїхати у разі потреби на пожежу. Наразі це друга добровільна пожежна команда на Сокальщині після Белза. Загалом, в області вже функціонує сім місцевих пожежних команд.

Депутат обласної ради Сергій Касян наголосив, що хоробрівська громада вкотре довела, що вона активна й у процесах децентралізації є на передових позиціях. І ця неординарна подія стане першим кроком у розвитку села і його процвітання. Він побажав, щоб на цих теренах не було пожеж, і вручив рятувальникам аптечку для невідкладної допомоги.

Заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко підкреслив, що відкриття першої добровільної пожежної команди є свято для всієї громади. Позаминулої неділі він був на святкуванні такої ж події у м. Томашові (Республіка Польща). Там уже давно територіальні громади активно створюють добровільні протипожежні формування, які забезпечують надійний захист і безпеку сільської місцевості. Тепер ми переймаємо у них досвід. Він висловив сподівання, що невдовзі такі добровільні пожежні команди відкриються в інших селах району.

Секретар гміни Долгобичув Станіслав Стащук зауважив, що створення добровільної пожежної команди в цьому населеному пункті – це гарантія безпеки не лише Хороброва, але й сусідніх сіл. Побажав новоствореній команді здоров’я, мужності та з честю виконувати покладену на них особливу місію – стояти на сторожі безпеки майна та життя односельчан та вручив їм статуетку святого Флоріана, який є покровителем пожежників.
Хоробрівський сільський голова Володимир Сава привітав усіх з довгоочікуваним святом і пригадав, що колись у селі уже функціонувала зразкова пожежносторожова охорона, яку довгі роки очолював Олексій Скрібенець. Вона мала добрі традиції. Бійці пожежносторожової охорони брали активну участь не тільки в районних, але й обласних змаганнях, де займали призові місця. На той час бути пожежником було дуже престижно. Однак згодом її ліквідували.

В. Сава розповів, що у нього була мрія – відновити у Хороброві пожежне депо чи пожежну команду. І сьогодні вона стала дійсністю, хоч до неї йшли довго. Допомагала її реалізувати громада, яка не дала розпаювати приміщення колишнього пожежного депо і пожежної машини під час реорганізації господарства. Згодом вдруге не дала арбітражному керуючому погасити ними борги колишнього збанкрутілого колгоспу «Україна». Невдовзі разом з польськими колегами Хоробрівська сільська рада успішно реалізували два європейські проекти в рамках програми транскордонного співробітництва «УкраїнаПольщаБілорусь». Результатом першого стала сміттєзбиральна машина, другого – заасфальтована вулиця біля кордону в Угринові. І це заохотило брати участь у новому проекті. До того ж Хоробрівська сільська рада серед сільських та селищних рад була визнана в номінації «Кращі практики місцевого самоврядування в Україні» другою. Перше місце посіла інша територіальна об’єднана громада тільки через те, що вони уже створили місцеву пожежну охорону. Нині сільська рада працює у рамках цієї ж міжнародної програми над реалізацією нового задуму, який дозволить придбати сучасний пожежний автомобіль середнього типу на базі «Мерседес». І вже пройшли перший етап конкурсу. А ще й виконали наступну умову – створили добровільну пожежну команду. Тож, як пощастить, хоробрівські пожежники працюватимуть на сучасному новому спеціалізованому автомобілі.

Хоробрівський сільський голова подякував усім, хто долучився коштами, матеріалами та технікою до того, щоб у селі відкрити місцеву пожежну команду. Зокрема, велике спасибі місцевим фермерам і громаді, керівнику та рятувальникам Сокальського районного сектора головного управління і надзвичайних ситуацій України у Львівській області. В. Сава подарував команді образ Богородиці, щоб вона їх оберігала та опікувалася ними під час гасіння пожеж.

Місцеві священнослужителі – о. Роман та о. Василь – освятили приміщення, автотранспорт та благословили працівників, аби вогнеборці гідно виконували свій професійний обов’язок та завжди, з Божою опікою, після гасіння пожеж живими та неушкодженими поверталися до своїх рідних.

Ведуча – директор Сокальського БДЮТ Марія Поліщук, запросила Хоробрівського сільського голову Володимира Саву та начальника Сокальського районного сектора ГУ ДСНС України у Львівській області, підполковника цивільного захисту Олега Тимчака перерізати символічну стрічку.

Вихованці Сокальського районного БДЮТ та учні Хоробрівської школи підготували для рятувальниківпожежників та усіх присутніх музичний подарунок – низку українських пісень, які виконували Аня Федюра, Віра Рудик, Максим Брюхович, Павло Максимів. Вони перепліталися з поетичними рядками, які були адресовані мужнім та хоробрим рятувальникампожежникам та виступом фольклорного колективу Сокальського БДЮТ «Сокальчанка» (керівник Оксана Сумбаєва). Гарним доповненням дійства стала жартівлива сцена «Баби Палажка та баба Параска», танець «Рушничок», які додали всім гарного настрою. Присутні підтримували аматорів художньої самодіяльності теплими оплесками. Наостанок духовий оркестр Сокальського Народного дому під керівництвом Петра Криштофа виконав для рятувальників старовинний запорізький марш.

Відтепер, безпеку та спокій жителів Хороброва, Нинович, Нісмичі й Угринова гарантуватиме місцева пожежна команда, яку очолив Василь Береза.

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.