Головна Право Сокальщина – на карантині

Сокальщина – на карантині

По всій території України введено каран­тинні заходи. зокрема, не працюють метро, залізниця, немає жодного транспортного сполучення, закрито магазини, торгово-роз­важальні заклади, заклади громадського хар­чування (крім тих, які мають доставку). Мають право працювати лише аптеки, роздрібна торгівля продуктами харчування та засобами особистої гігієни, побутової хімії. Чи всі сокальчани розуміють, наскільки небезпечним є коронавірус? Як у Сокалі дотримуються карантинних заходів?

На наступний день після того, як було видано розпорядження про обмеження роботи торговельних закладів, разом з працівниками поліції вирушила в рейд. Поліцейські в перший день не штрафували, а лише попереджували власників магазинів, щоб ті закри­вали їх на час карантину. Більшість з них, які ми відвіда­ли, вже були зачинені. Їхавши по дорозі, побачили, що біля будівельного магазину стоять покупці. Підійшли, а продавці, в масках і рукавицях, через привідкриті двері продавали товар. На наше зауваження, чому пра­цюють, відповіли, що людей в середину приміщення не впускають, лише продають через двері. Правоохо­ронці зазначили, що вони можуть працювати лише в онлайн режимі і робити кур’єрську доставку, а якщо продаватимуть через двері – будуть оштрафовані. Про­давці погодились зачинити магазин і обіцяли йти на карантин.

Також працював кіоск, який продає каву навпроти Сокальського ліцею №1. На наше зауваження, прода­вець сказала, що не знала що їм треба зачинятись. Але ж кава – це не хліб, без неї можна обійтися, то чому ж вона піддається небезпеці? Почули відповідь, що на­ступного дня вони теж не працюватимуть – і слова дотримала.

За словами начальника сектору превенції Сокальсько­го відділення поліції Олександра Сідельника, правоохо­ронці району вже склали протокол про адміністративне правопорушення на торговельний заклад в м. Сокаль за порушення правил карантину.

Порушення правил карантину людей, санітарно-гігієч­них, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передба­чених Законом України «Про захист населення від ін­фекційних хвороб», іншими актами законодавста, а також рішень органів місцевого самоврядування з пи­тань боротьби з інфекційними хворобами, – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 до 2 ти­сяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від 2 до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Поліція працює в посилено­му режимі, в місті та районі є мобільні групи та піші патрулі, які контролюють, аби не було скупчення людей, а також перевіряють дотримання правил карантину.

Ввечері після роботи поїхала, щоб придбати необхідні продукти для дому. Під супермаркетом в центрі міста стояла черга – в магазині може одночасно знаходитись до 10 осіб, тож охоронці на вході регулювали її, коли одна людина виходила – інша заходила. Люди дотриму­ються дистанції, на обличчі мають маски. Стоявши в черзі, почула, як покупці бідкаються – поки в країні карантин, недобросовісні підприємці наживаються як можуть. Літня бабуся, вийшовши з магазину, зітхає: «Вчора морква була по 4 грн., а нині – 7,90 грн. Як можна в такий важкий час настільки піднімати ціни? Так само і яблука, ті що були по 11 гривень – уже коштували чотирнадцять. Але ж це наші вітчизняні овочі і фрукти, їх вирощували ще осінню, вони не залежать від курсу долара – то чому так виросли ціни?».

Зайшовши в крамницю – сама переконалась – ціни значно зросли. А ще – на полицях немає гречки. Все таки сокальчани, побачивши паніку по телебаченню чи в Інтернеті, усі побігли по гречку. Деякі підприємці добря­че наживались – купували гречку в Сокалі у супермар­кеті, а продавали в роздрібних магазинах вдвічі дорожче. То ж нині на дверях одного з супермаркетів висить оголошення, що продають не більше 5 упаковок одного виду продукції та не більше 10 кілограм овочів чи фрук­тів в одні руки.

Паніки серед сокальчан немає, бо продуктів є достат­ньо, тож кожен може купити те, що йому необхідне. Найбільшою проблемою з моменту оголошення каран­тину є автобусні перевезення. Спочатку водії анонсува­ли, що курсуватимуть рейси між селами і райцентром по окремому графіку – буде скорочено їх кількість. Але перевезення припинені зовсім, а це великі незручності. Чимало жителів району працюють лікарями, фармацев­тами, пожежниками, касирами в банках, продавцями продуктових магазинів – а як їм добиратися на роботу? Дехто – попутним транспортом, інші – пересіли на вело­сипед і щодня долають десятки кілометрів. У соцмере­жах навіть створили спеціальні групи, де водії пропону­ють підвезти на роботу тих, кому треба працювати, а немає чим добратися. Кожен викручується в цій ситуації, як може.

…А тим часом з вівторка на Львівщині введено над­звичайну ситуацію. Карантинні заходи будуть посилені, тож кожна свідома людина повинна розуміти, яку небезпеку несе коронавірус і без крайньої необхідності не виходити з дому. Чим більше свідомості і відпові­дальності буде в українців, тим швидше подолаємо вірус. Бережімо себе, своїх близьких і будьмо здорові!

Ольга ДЕНИСЮК.

Фото автора.