Головна Право Як сокальський шахрай на довірливих людях статки заробляє

Як сокальський шахрай на довірливих людях статки заробляє

шахрай у Сокалі
шахрай у Сокалі "відправляв" заробітчан

Українські правоохоронці вже навіть не приховують, що останнім часом шахраї активізувалися по всій країні. То з банківськими картками щось намутять, то з новими купюрами, то в Інтернеті когось підловлять, то ще якийсь вид «підзаробітку» собі вигадають. Одним словом, хтохто, а шахраї задніх не пасуть.
У липні минулого року мешканець міста Сокаль, С. Х., пообіцявши хороший заробіток за кордоном, узявся «працевлаштовувати» кілька десятків володимирчан та мешканців Волині. Зокрема, 45річний чоловік, пообіцяв волинянам легально та швидко працевлаштувати їх на одну з фірм Швеції. Одразу чоловік узявся збирати з народу гроші на повний пакет документів для офіційного працевлаштування. До відома, з кожної людини за свої послуги хвацький «працедавець» брав від 350 до 600 євро. Варто зауважити, що гроші брав з кожного окремо і такса була для кожного теж різна. Такий диференційований підхід до роботи пояснював тим, що в кого яка робота, той стільки й платить.
Влітку пан Х. взяв у людей гроші і пообіцяв, що до осені всі вже виїдуть у Швецію на роботу. Проте, впродовж цих кількох місяців чоловік вимагав ще «інвестицій», мовляв, слід доплатити за консульський збір, за ще якісь послуги та домовленості. Тобто, ці кілька місяців, якщо точніше – півроку, люди, які планували працевлаштуватися за кордоном, не мали спокою від цього «доброзичливого працедавця». Увесь цей час він не втомлювався кормити людей обіцянками, описував їм всі принади такого омріяного українцями працевлаштування. Постійно наголошував: ну де ви сьогодні найдете роботу у 4-5 тисяч євро в місяць, чотириразове харчування в день та хороші умови праці та проживання? Люди вірили, «велися» і далі чекали…
Осінь минула, а на роботу так нікого й не кликали. Люди почали все частіше надзвонювати Х. Проте чоловік сказав, що летить у Швецію і… пропав. На початку грудня зв’язок з ним узагалі обірвався – його номер не віповідав. Тоді люди зрозуміли, що чекати немає чого, треба діяти.
У Володимирі близько двох десятків людей потерпіло від цього «горепрацедавця». Відтак, вони не стали чекати чергової порції обіцянок та виправдань від пана Х. і самостійно вирушили відшукати його, аби повернути кошти, які він, як всі вже зрозуміли, встиг видурити та виманити. Ні в яку Швецію Х. не поїхав, натомість, спокійнісінько святкував новорічні свята у сімейному колі. Чолов’яга був неприємно здивований приїздом такої когорти волинян, проте швидко заспокоївся і знову почав усіх годувати обіцянками. Мовляв, заспокойтеся, все буде добре, гроші віддам…
Варто зауважити, що зловмисник, мало того, що набрав грошей доволі, то ще й людські документи тримав у себе півроку і не повертав. Казав: вони в Києві, в консульстві. Після візиту волинян, пан Х. повернув документи вже наступного дня. Разом з ними він також віддав мізерну частину «видурених» коштів. Решту пообіцяв пізніше. Проте, подумавши, сказав, що нікому нічого повертати не буде.
В ході обговорення даного випадку у соціальних мережах з’ясувалося, що серед потерпілих не тільки волиняни, а й чимало львів’ян – мешканців Червонограда, Сокаля. Після спілкування з ними спливло ще кілька цікавих фактів про «працедавця» пана Х. Отож, є ймовірність того, що потерпілих від цього шахрая буде ставати щораз більше. Усі, хто попав у «шахрайські тенета» пана Х., можуть телефонувати за номером: (093) 8125551.
Треба зауважити, що пан Х. не полишив своє ремесло і далі «працевлаштовує» за кордон людей за чималу винагороду. На зв’язок вийшла людина, яка з дня на день мала передати йому чималу суму коштів, аби якнайшвидше виїхати на роботу в Швецію.
Наразі в Сокальському ВП Червоноградського ВП ГУНП у Львівській області зареєстрована колективна заява волинян. Окрім того в пошуках правди вони збираються звернутися в інші правоохоронні органи, місцеві, регіональні та всеукраїнські ЗМІ. Люди сподіваються, що справедливість буде та шахрай отримає по заслузі.
Надія АНДРЕЙЧУК.
А ТИМ ЧАСОМ…
Як повідомив начальник Сокальського відділення поліції Володимир Яріш, по цьому факту відкрито кримінальне провадження за статтею 190, ч. 1 Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.