Головна Право За вандалізм – до буцигарні

За вандалізм – до буцигарні

Останнім часом на території Львівської області пройшла хвиля пошкодження меморіальних об’єктів, пов’язаних з польсько-українською історією. Влаштовуючи їх, вандали намагаються внести непорозуміння у відносини між українцями та поляками.

З метою попередження та розкриття подібних правопорушень, закликаємо населення району посилити увагу, щоб запобігти вандалізму.
В більшості випадків факти руйнування, пошкодження чи знищення пам’яток історії та культури залишаються не покараними. В кращому випадку вандали несуть адміністративну відповідальність за дрібне хуліганство за ст. 173 Кодексу України про адміністративне провадження. Більше того, лише за руйнування, пошкодження чи знищення окремих пам’яток історії та культури передбачена кримінальна відповідальність.
Зокрема, відповідно до статті 298 Кримінального кодексу України умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини чи їх частин – караються штрафом до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий термін, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
Володимир ЯРІШ, начальник Сокальського ВП Червоноградського ВП ГУНП у Львівській області.