Головна Свято 1 січня сокальчани вшанували 114-ту річни­цю від дня народження Героя України Степана...

1 січня сокальчани вшанували 114-ту річни­цю від дня народження Героя України Степана Бандери

«БАТЬКО НАШ БАНДЕРА, УКРАЇНА – МАТИ»

1 січня сокальчани вшанували 114-ту річни­цю від дня народження найвидат­ні­шого те­оретика і лідера національно-визвольного руху, головного Провідника ОУН, символу української нації, видатної постаті у літописі України ХХ ст. Героя України Степана Бандери.

На урочисту академію, яка проходила під гаслом «Батько наш Бандера, Україна – мати» в Народному домі Сокаля, прийшло чимало жителів міста.

Ведуча Аліна Коберенко крізь призму ро­ків життя Степана Бандери наголошувала на його боротьбі за вільну незалежну Україн­ську державу. Адже він був незламним бор­цем за незалежність України від московії. Таким є для нинішніх та прапором залишить­ся для прийдешніх поколінь. Ім’я Степана Бандери лякало і досі навіває страх на рус­ню. Путінські рашисти його бачать в кожному героїчному захиснику Батьківщини. Воїни ЗСУ свято сповідують заповіт націоналіс­тів: «Здобудеш Українську державу, або зги­неш у боротьбі за Неї». По всьому світу ни­ні лунає: «Слава Україні! – Героям слава!». Гордимося тим, що нале­жимо до уславлено­го народу, який з іменем Героя С. Бандери стає незалежною нацією.

Молитвою благословили академію та від­дали гідну пошану Провідникові ОУН Степану Бандері священники о. Ярослав Кащук, о. Ярослав Валюх та о. Володимир Жар­ський.

Степан Бандера був і залишається симво­лом боротьби нашого народу за волю та незалежність. Його пророчі слова «Самос­тійну державу може здобути собі український народ тільки власною боротьбою і трудом» є сьогодні надзвичайно актуальними. Адже вже 314 днів українці героїчно виборюють свободу, право вільно жити та працювати на своїй землі.

Про політичного діяча, ідеолога українсь­кого національного руху, голову Проводу ОУН говорили Сокальський міський голова Сергій Касян, депутат міської ради (фракція «Батьківщина») Олег Ко­жушко, Почесний громадянин міста Сокаля Михайло Куцяба, воїн – захисник України від російського агресора Василь Гнатюк.

Хвилиною мовчання вшановано всіх за­гиблих у війні, яку розпочала росія.

Було названо найвідоміші цитати Степана Бандери: «Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб. Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраний»; «Без власної держави, без визволення, отже і без виз­вольної боротьби, Україна не може мати ані свободи, ані добробуту, ані якої-небудь тіні демократії»; «З москалями нема спільної мови»; «Хоч які великі жертви – боротьба конечна»; «Ні на що не здадуться навіть най­кращі нагоди й готовість допомогти, якщо сама нація не виборює й не кує своєї долі власною боротьбою». Ці слова актуальні й нині.

До речі, портрет Степана Бандери, який виставили на сцені, а потім пронесли містом, намалював мешканець Сокаля, св. п. Іван Синишин.

Патріотичні пісні виконали: народний хор «Надбужжя» (Роман Козярський, Богдан Кійко), чоловічий ансамбль НД с. Теляж (Андрій Гудко), народний вокальний ан­самбль «Берегиня» (Марія Найдюк), вокаль-ний ансамбль НД с. Скоморохи (Ігор Курач), соліст Володимир Огінський, ансамбль «Краяни» (Наталія Криштальська). Автор­ський вірш зачитав Ігор Курач.

Кошики живих квітів з написами на стріч­ках «Батько наш Бандера, Україна – Мати» до барельєфу Сте­пана Бан­дери від громади Сокаля пок­лали міський голова Сергій Касян, заступник місь­кого голови Володимир Огінський та плас­ту­ни станиці Сокаль – від Сокальської «Бать­ківщини».

Звідси аж до пам’ятника Тарасові Шевчен­ку учасники академії розгорнули і пронесли 114-метровий український революційний червоно-чорний прапор, який символізує боротьбу, опір, несприйняття того, що зараз відбувається і рух вперед. На завершення заходу всі виконали Славень.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.