«БАТЬКО НАШ БАНДЕРА, УКРАЇНА – МАТИ»
1 січня сокальчани вшанували 114-ту річницю від дня народження найвидатнішого теоретика і лідера національно-визвольного руху, головного Провідника ОУН, символу української нації, видатної постаті у літописі України ХХ ст. Героя України Степана Бандери.
На урочисту академію, яка проходила під гаслом «Батько наш Бандера, Україна – мати» в Народному домі Сокаля, прийшло чимало жителів міста.
Ведуча Аліна Коберенко крізь призму років життя Степана Бандери наголошувала на його боротьбі за вільну незалежну Українську державу. Адже він був незламним борцем за незалежність України від московії. Таким є для нинішніх та прапором залишиться для прийдешніх поколінь. Ім’я Степана Бандери лякало і досі навіває страх на русню. Путінські рашисти його бачать в кожному героїчному захиснику Батьківщини. Воїни ЗСУ свято сповідують заповіт націоналістів: «Здобудеш Українську державу, або згинеш у боротьбі за Неї». По всьому світу нині лунає: «Слава Україні! – Героям слава!». Гордимося тим, що належимо до уславленого народу, який з іменем Героя С. Бандери стає незалежною нацією.
Молитвою благословили академію та віддали гідну пошану Провідникові ОУН Степану Бандері священники о. Ярослав Кащук, о. Ярослав Валюх та о. Володимир Жарський.
Степан Бандера був і залишається символом боротьби нашого народу за волю та незалежність. Його пророчі слова «Самостійну державу може здобути собі український народ тільки власною боротьбою і трудом» є сьогодні надзвичайно актуальними. Адже вже 314 днів українці героїчно виборюють свободу, право вільно жити та працювати на своїй землі.
Про політичного діяча, ідеолога українського національного руху, голову Проводу ОУН говорили Сокальський міський голова Сергій Касян, депутат міської ради (фракція «Батьківщина») Олег Кожушко, Почесний громадянин міста Сокаля Михайло Куцяба, воїн – захисник України від російського агресора Василь Гнатюк.
Хвилиною мовчання вшановано всіх загиблих у війні, яку розпочала росія.
Було названо найвідоміші цитати Степана Бандери: «Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб. Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраний»; «Без власної держави, без визволення, отже і без визвольної боротьби, Україна не може мати ані свободи, ані добробуту, ані якої-небудь тіні демократії»; «З москалями нема спільної мови»; «Хоч які великі жертви – боротьба конечна»; «Ні на що не здадуться навіть найкращі нагоди й готовість допомогти, якщо сама нація не виборює й не кує своєї долі власною боротьбою». Ці слова актуальні й нині.
До речі, портрет Степана Бандери, який виставили на сцені, а потім пронесли містом, намалював мешканець Сокаля, св. п. Іван Синишин.
Патріотичні пісні виконали: народний хор «Надбужжя» (Роман Козярський, Богдан Кійко), чоловічий ансамбль НД с. Теляж (Андрій Гудко), народний вокальний ансамбль «Берегиня» (Марія Найдюк), вокаль-ний ансамбль НД с. Скоморохи (Ігор Курач), соліст Володимир Огінський, ансамбль «Краяни» (Наталія Криштальська). Авторський вірш зачитав Ігор Курач.
Кошики живих квітів з написами на стрічках «Батько наш Бандера, Україна – Мати» до барельєфу Степана Бандери від громади Сокаля поклали міський голова Сергій Касян, заступник міського голови Володимир Огінський та пластуни станиці Сокаль – від Сокальської «Батьківщини».
Звідси аж до пам’ятника Тарасові Шевченку учасники академії розгорнули і пронесли 114-метровий український революційний червоно-чорний прапор, який символізує боротьбу, опір, несприйняття того, що зараз відбувається і рух вперед. На завершення заходу всі виконали Славень.
Василь СОРОЧУК.
Фото автора.