Головна Свято БУТИ ВЧИТЕЛЕМ – ЖЕРТОВНА ПРАЦЯ

БУТИ ВЧИТЕЛЕМ – ЖЕРТОВНА ПРАЦЯ

Перша неділя жовтня дарує всім нам тепле і радісне свято – День працівників освіти. Теплим і щирим видався захід на честь професійного свята педагогів, який відбувся 4 жовтня в Сокальському районному народному домі, де зібралися педагоги усіх навчальних закладів Сокальщини. Урочисту академію відкрила в. о. начальника відділу освіти Сокальської РДА Леся Ковалишин, яка подякувала освітянам за нелегку, жертовну працю, за те, що розвивають освіту Сокальщини, виховують молоде покоління громадян України. За традицією, у переддень професійного свята, педагоги Сокальщини вшановують світлу пам’ять великого вчителя української нації Тараса Шевченка. Право покласти квіти до пам’ятника Великому Кобзареві надали лауреатам районного конкурсу «Вчитель року2018» Ользі Лаговській та Роману Запісоцькому. А далі митрофорний протоієрей, отець Ярослав Кащук благословив педагогів Сокальщини.

Педагоги різних поколінь з великою вдячність згадують своїх наставників, а нині ветеранів освітянської ниви, яких запросили на сцену. Колишній директор Перетіцької школи Марія Чорна, за плечима якої 42 роки освітянської роботи, поділилась спогадами. Вона побажала молодим колегам, хай на нелегкій педагогічній ниві завжди великими врожаями колоситься людська вдячність.

А далі зі святкової сцени на адресу освітян району прозвучало багато теплих щирих слів вдячності, які висловили голова Сокальської райдержадміністрації Роман Токай, заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко, депутат Львівської обласної ради Сергій Касян, завідувач районного методичного кабінету Галина Гібляк, голова районної організації профспілки працівників освіти Галина Дробиняк. У виступах йшлося, що бути учителем – велике мистецтво й щоденна жертовна праця. Адже цю професію обирають серцем і залишаються вірними їй на все життя. Вчитель творить людину майбутнього. Вони побажали педагогам міцного здоров’я, наполегливості та мудрості, розумних учнів, успішних випускників, творчої енергії та людської поваги. А заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко запевнив освітян у підтримці з боку районної влади та наголосив: «Ми націлені на розвиток освітньої галузі в районі, створення комфортних умов для навчання дітей. З районного бюджету виділяються кошти на покращення матеріальнотехнічної бази навчальних закладів, проведення ремонтів…»

Голова фракції ВО «Батьківщина» у Сокальській районній раді Олег Кожушко запропонував вшанувати пам’ять вчителів, які відійшли у вічність, хвилиною мовчання. Він висловив педагогам слова подяки за їх нелегку працю та вручив подарунок керівнику Сокальського ліцею №1 Любові Омеляш.

Окрім слів вдячності на адресу освітян району урочистості рясніли численними нагородами – Почесними грамотами районної ради, РДА, відділу освіти РДА, районної профспілки працівників освіти, преміями, квітами і гарячими оплесками.
Своїми пісенними та хореографічними виступами вчителів привітали учні, зокрема, вихованці з «Нової української школи», зразковий ансамбль «Кришталь», зразковий хореографічний ансамбль «Престиж» Сокальського Будинку дитячої та юнацької творчості, зразковий ансамбль народного танцю «Дивоцвіт» та багато інших. В залі панував святковий настрій та родинний затишок.

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.