Головна Свято ДОБРИЙ СУСІД – НАЙБЛИЖЧА РОДИНА

ДОБРИЙ СУСІД – НАЙБЛИЖЧА РОДИНА

У гміні Сусєц (Томашівський повіт, Польща) 10 вересня відбулись міжнародні Дні добросусідства між Томашівським повітом та Сокальським районом. Вони у масштабі районповіт відбувались вже вдруге. У 2016 році свято Добросусідства проходило на території Жвирківської селищної ради (с. Завишень), у якому взяли участь представники рад Сокальщини та Томашівського повіту.

Угоду про міжрегіональне співробітництво в галузі економіки, сільського господарства, науки, культури, освіти, охорони здоров’я та в інших галузях обидві сторони підписали 15 жовтня 2004ого. Та, як підкреслив голова Сокальської районної ради Микола Пасько, вона розпочалась значно раніше.

Делегацію нашого району у складі голови районної ради Миколи Паська, першого заступника голови райдержадміністрації Ірини Задолинної, представників місцевого самоврядування гостинно зустріли війт гміни Сусєц Збігнєв Накліцкі, віцестароста Томашівського повіту Єжи Верещак та керівники органів місцевого самоврядування повіту.

У вітальному слові війт гміни Сусєц Збігнєв Накліцкі згадав польську приказку: «Добрий сусід – найближча родина. І це направду так. Упродовж багатьох років у різних сферах перетинаємось. І це є дуже важливо – спільно працювати. Ми завжди раді підтримати і допомогти Україні, бо і для нас це важливо».

Польські партнери з величезним захопленням згадували про фестиваль «ГутаФест». І хоча це не був спільний проект, однак староство активно долучилося до нього. Його організатори нагородили грамотами учасників фестивалю.
За доброю традицією з нагоди Днів добросусідства підводяться підсумки міжнародної співпраці та нагороджуються кращі представники органів місцевого самоврядування обох країн, чий внесок у розвиток територіальних громад був найвагомішим. Виконавчий директор Асоціації місцевих рад Сокальщини Віктор Притулко зазначив: «Ми оцінювали, досліджували, згадували попередні роки роботи. Вручаються відзнаки, направду заслужені, ряду органів місцевого самоврядування від України та Польщі».

Нагороджували відзнаками у трьох категоріях. Першу – «За залучення інвесторів та зовнішніх фінансових ресурсів» – отримали Сокальська районна рада, Жвирківська селищна та Лучицька сільська ради, які підготували конкурсні пропозиції з гмінами Томашівського та Замойського повітів.
Другу – «Промоція регіональної та народної культури» – отримали Тартаківська, Домашівська, Волицька та Свитазівська сільські ради та гміна Раханє, Тишовце, Телятин та Сусєц Томашівського повіту.

Третьою – «За особистий внесок у розвиток міжнародної співпраці» – нагороджені голова Сокальської районної ради Микола Пасько, перший заступник голови Сокальської райдержадміністрації Ірина Задолинна, староста Томашівського повіту Ян Ковальчик, староста Замойського повіту Хенрих Матей, віцестароста Томашівського повіту Єжи Верещак та директор відділу Європейської інтеграції Йозеф Мариніч.
«За особливу активність в розвитку співпраці, популяризації транскордонного партнерства на теренах Польщі та України і безпосередньої співпраці Томашівського повіту та Сокальського району» нагороджений депутат Сокальської районної ради, голова комісії з питань євроінтеграції, взаємодії з місцевими радами, децентралізації, регламенту, депутатської етики, законності та взаємодії з ЗМІ, виконавчий директор асоціації рад Сокальщини Віктор Притулко.

Очільник Сокальської районної ради Микола Пасько зазначив, що «наша зустріч – це певний проміжний підсумок нашої роботи. Робота ця почалась з 2004 року і сподіваюся, що вона продовжиться й надалі. Цього року спільно з головами сільських рад взяли участь у тридцяти міжнародних проектах, з них пройшло у другий етап одинадцять. Головна мета цих спільних проектів не тільки залучення коштів, але й розвиток інфраструктур, а також дружби між двома країнами. Ми демонструємо всьому світові, що ми відкриті та готові співпрацювати, що ми – дружні».

Віцестароста Томашівського повіту Єжи Верещак наголосив, що партнерська співпраця є важливою для кожної зі сторін. Побажав, щоб вона розвивалася і надалі кожна з країн отримувала бажані результати.

Про важливість партнерства та таких зустрічей говорила перший заступник голови Сокальської РДА Ірина Задолинна: «Cпівпраця – це дуже потужно, коли є результат. Ми всі працюємо на нього. А результатом є дружба та розбудова наших країн».

В рамках Днів добросусідства делегація зі Сокальщини також побувала на святі печеної картоплі («Пєчонего зємняка») у селі Ласохи (гміна Сусєц). Колоритну українську концертну програму забезпечив колектив «Галицькі візерунки» Народного дому села Комарів (Волицька сільська рада) та Світлана Притулко. Наші західні сусіди гучними оплесками підтримували їх, підспівували українські пісні і, звичайно ж, танцювали.

Європейські дні добросусідства вже традиційно стали символом нового початку вільного та успішного шляху до мирної співпраці між суверенними націями.

Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.