Головна Свято ДОМАШЕВУ ПОНАД П’ЯТЬ СТОЛІТЬ

ДОМАШЕВУ ПОНАД П’ЯТЬ СТОЛІТЬ

Традиційне свято, започатковане багато років тому День села, 30 липня урочисто відзначили в Домашеві. Це мальовничий населений пункт багатий історією, якій понад 500 років, талановитими людьми та героями рідного краю.

Свято розпочалося молебнем біля фігури Матері Божої. Його відслужили місцеві парохи – о. Степан Марцінковський та о. Олег Мрицак. Продовжили святкування у Народному домі, куди при вході всіх гостинно запрошували овочеві «Господар» і «Господиня», які були одягнуті у вишиванки, щоб показати як в минулому столітті одягались у Домашеві. Жіночій вишиванці уже 130 років. Її вишивала прабабуся Дарії Мазник. Родинну реліквію жінка офірувала в світлицю Народного дому, де є виставка старожитностей села. Присутні з цікавістю розглядали старовинні узори та захоплювалися акуратно вишитими хрестиками. Домашівчанки були не тільки гарними рукодільницями, але й добрими господинями. Старовинні рецепти передавались від покоління до покоління. Сільське жіноцтво напекло короваїв, якими громада зустрічала голову Сокальської РДА Романа Токая, архітекторапроектанта, генерального підрядника по будівництву Народного дому Василя Василька, підприємців, які працюють на їхній території, вихідців села. Захоплення викликав і солом’яний кінь, який виготовили селяни зі щедрих дарів сільських полів та садів.
У Народному домі зібралось багато односельчан та гостей. В залі було затишно і тепло. З днем села привітала усіх завідувач Народним домом Наталія Яремчук. Вона побажала здоров’я, добробуту, благодатної долі, щедрих врожаїв, процвітання величному нашому роду і всіляких Божих благословінь. Всечесні отці бажали Домашеву та його жителям многая літ, благословили новий врожай та цей захід. А далі домашівці приймали вітання від Романа Токая і Василя Василька, які подякували їм за те, що бережуть українські традиції, дбають про село, розбудовують його та зичили усім достатку, радості, миру, любові, здоров’я.

Зі щирим словом до учасників концерту, громади та гостей звернулася сільський голова Ольга Ващишин. Вона зазначила, що всі жителі села є одна «велика і дружня родина, це наші славні земляки: вчителі, лікарі, землероби, комбайнери, механізатори, які живуть з нами та в інших місцях. У Домашеві пройшло їх босоноге дитинство, незабутня юність. Бережімо ж славні традиції, звичаї та свята, примножуймо здобутки села на радість дітям та внукам нашим, бережімо його, бо село це криниця нашого родоводу».

А далі особливою увагою та щирими словами привітань О. Ващишин відзначила батьків, котрі виростили добрих дітей, які служать в армії, пішли по контракту, захищали кордони на сході України. Подякувала й підприємцям, які беруть активну участь у житті громади, допомагають чим можуть. Найсвіжіший приклад це автобусна зупинка, до якої долучилися фінансово підприємці В. Барвінко та І. Остапик, а власними руками збудували жителі села.

Сьогодні люди, чекаючи на автобус, мають можливість присісти в холодку чи сховатися від дощу. Подякувала й керівництву ПП «РОТЕН», яке орендує землі пайовиків, за спонсорську допомогу. За ці кошти придбали крісла та музичну апаратуру для Народного дому с. Домашів.

«Рідне село це ми з вами, це наша Україна мати. Село наше красиве і квітуче. Справжньою його окрасою є люди. Ми бачимо їх щодня, вони живуть поруч, вони скромні і працьовиті. Вони не звикли до слави, але їх щоденна праця, життя – то джерело мудрості і самовідданості», такими словами ведучі Катерина Музичко, Олег Кутран і Ольга Демчук розпочали концертне дійство, яке було насичене різножанровими виступами місцевих талантів. Роман Бігун прочитав вірш «Моє село». Ніби йому в унісон прозвучали пісні у виконанні жіночого вокального ансамблю «Пролісок»: «Україна моя рідна – це моя земля», «О, Домашів, рідний краю», «Гуляй село».

Проте скарбниця талантів тільки почала розкриватись. Солісти Марія Музичка, Наталія Пончка, Катерина Матвіяс, Катерина Музичка, Ольга Зінцьо, Ольга Гузар, Олег Кутрань співали пісні «Пахне рідне село», «Село, моє село», «Про добро», «Материнська любов», «Тебе я знайду», «Розпалю вогонь», «Родина», «Чужі уста», «Все мине», «Мамо, я закохався».
Юні аматори сцени приємно вразили батьків та односельчан своїм талантом. Їх щирими оплесками підтримував зал. Родзинкою свята стала інсценізація пісні Наталії Фаліон «Давай, баби, давай». Над їх жартами реготало все село.

Радо зустріли і щиро аплодували односельчани танцювальним ансамблям «Квіточки» і «Гармонія» (художній керівник Мар’яна Яремчук). У залі довго не вщухали аплодисменти.

Сподобалася усім і сценка «Спіймали на гарячому», яку зіграли учасники драмгуртка. Мешканці Домашева раділи, що в них ростуть такі талановиті діти та внуки. І це вселяє віру, що в села є майбутнє.

Ведучі закінчили концерт словами: «Я дякую долі за те, що народилася у цьому благословенному краї, у цьому райському куточку землі, за те, що де б я не була, серцем завжди лину до отчого порогу, до рідної хати, до найдорожчих людей». Їх про себе повторював кожен присутній, бо для них Домашів – мала батьківщина, яку люблять всім серцем.

Присутні виконали «Многая літа», щиро бажали їх своєму селу, собі, рідним, сусідам, знайомим та всім односельчанам.
Опісля жителі села та гості мали змогу побачити вироби народних умільців та скуштувати старовинні страви. Столи гнулися від різноманітних смаколиків. Тут були солодкі тістечка та перекладинці, вареники, деруни, пиріжки, паляниці з маком, запечене порося, пончики, борщ з галушками…

З хлібом і випічкою прийшли на свято завідуючі Народними домами сіл Острівок, Діброва, Воронів.

Чудові короваї спекла господиня Марія Романюк. Присутніх пригощали обрані господар Микола Левчук та господині – Надія Яремчук і Галина Мазник.

Розвагою для малечі стали ігри, стрибки на батутах. Для хлопців та дівчат була дискотека. Їх забавляли учасники ансамблю «Музики» під керівництвом І. Сироїжка. Свято закінчувалось та людям не хотілося розходитись по домівках.
Позитивні емоції і радість переповнювали кожного. Хочеться вірити, що проведення Дня села стане доброю традицією і в наступні роки збиратиме всіх жителів у дружнє коло, в одну єдину родину. Слава Україні!

Марія МАТВІЯС,
секретар Домашівської сільської ради.