Головна Свято ЛІТОПИС ПРИРОДИ ПИШУТЬ ЛІСІВНИКИ

ЛІТОПИС ПРИРОДИ ПИШУТЬ ЛІСІВНИКИ

З приходом золотої осені, лісівники зустрічають своє професійне свято. Це свято людей, які говорять про себе без зайвого пафосу, які несуть почесну щоденну місію – ростять, доглядають, оберігають і примножують лісові багатства! У їх натруджених руках – майбутнє цілих поколінь. І поки воно у цих руках – можемо бути спокійні за наше зелене багатство. Бо лісівники – дбайливі господарі!

Уже традиційно у ДП «Жовківське лісове господарство» пройшли урочистості з нагоди професійного свята. Розпочались вони з молебня біля фігури Пресвятої Богородиці. Присутні спільно з о. Василем Крушельницьким – капеланом лісівників Жовківщини, молилися за здоров’я, мир та процвітання, за добробут та успіх підприємства і його працівників. Привітали колектив підприємства та ветеранів заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко, заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук, заступник голови Жовківської РДА Юрій Дубневич. Кращим лісівникам вони вручили грамоти.

Гості привітали колектив підприємства на чолі з директором з професійним святом, висловили слова вдячності за щоденну важку працю лісівників і побажали процвітання підприємству.

Колективу ДП «Жовківський лісгосп» в особі директора Степана Сохнацького оголошено подяку СокальськоЖовківської єпархії за допомогу в організації хіротонії владики Петра Лози.

Директор підприємства Степан Сохнацький підсумував діяльність роботи за вісім місяців поточного року, розповів про те, над чим працює підприємство сьогодні, та окреслив плани на майбутнє.

Пріоритетним завданням лісівників завжди було і є вирощування та догляд молодих лісів. Навесні цього року у Жовківському лісгоспі було відтворено молодих лісів на площі 151 га, що становить 117% від запланованого рівня. Створення нових культур становило 124%, ще 27% склало природне поновлення. Увесь посадковий матеріал для посадки вирощується у теплицях Жовківського лісгоспу. Доглядів за лісовими культурами було проведено на площі 148,9 га.

Найкращим індикатором успішності будьякого підприємства є економічні показники його діяльності. Так, за 8 місяців цього року сума чистого доходу від реалізації продукції становить 35,6 млн. грн. (+ 48% до аналогічного періоду минулого року). Збільшення обсягів реалізації дає змогу підприємству підвищувати рівень оплати праці працівників та інших соціальних виплат, забезпечуючи зайнятістю понад 200 людей (60 з яких – мешканці Сокальщини). Окрім цього, Жовківський лісгосп є одним з найбільших платників податків в регіоні. За 8 місяців 2018 року сплачено податків – 14,8 млн. грн. (+39% до аналогічного періоду минулого року).
Розмір середньої зарплати на одного штатного працівника станом на серпень 2018 року склав 9,5 тис. грн.

Важливим кроком в стратегії розвитку підприємства є придбання основних засобів. Цього літа за кошти підприємства було придбано багатопильний верстат та лісовозний автомобіль «УРАЛ4320» з маніпулятором.

Ветеранам лісового господарства за свою багаторічну працю керівник вручив грошові премії.
* * *

А вже 14 вересня відбулися урочистості з нагоди Дня працівника лісу у Сокальському ДЛГП «Галсільліс». З професійним святом колектив підприємства привітали голова райдержадміністрації Роман Токай, заступник голови районної ради Василь Бойко, священик о. Василь Партика, директор ДЛГП «Галсільліс» Микола Дем’янович. Кращим працівникам вручені грамоти райдержадміністрації та районної ради.
* * *
У суботу, 15 вересня, в м. Сколе, на території ландшафтного парку палацу баронів Гределів, відбувся перший міжнародний фестиваль «Мисливська ватра», приурочений Дню працівника лісу. У ньому взяли участь і лісівники Сокальщини.

І як сказала видатна українська поетеса Ліна Костенко, «Цей ліс живий. //У нього добрі очі.//Шумлять вітри у нього в голові.//Старезні пні, кошлаті поторочі, літопис тиші пишуть у траві…» Пишуть літопис завдяки працьовитим людям, відданим і закоханим у природу.

Василь СОРОЧУК.
Фото автора.