Головна Свято НА ЙОГО ДОЛЮ ВИПАЛО ЧИМАЛО ВИПРОБУВАНЬ

НА ЙОГО ДОЛЮ ВИПАЛО ЧИМАЛО ВИПРОБУВАНЬ

Заступник голови районної ради Василь Бойко передав пану Петру вітання від голови районної ради, а також особисто привітав іменинника зі святом.

«Ваш життєвий шлях – це яскравий взірець мужності й жертовності в боротьбі за незалежність України, самовідданого служіння рідному народові й національній їдеї», – зазначив В. Бойко і вручив Петру Олексійовичу книгу «Сокальщина. Книга пам’яті України. 1914 – 1990», в якій на 184 сторінці згадується про нього: «Мандзій Петро Олексійович, 1928 р. н., член ОУН. Заарештований агентами НКВС. Покарання відбував в таборах Сибіру. Проживає у м. Великі Мости».

Голова Великомостівської міської об’єднаної територіальної громади Ярослав Ройко підкреслив, що він пишається, що Петро Мандзій проживає саме на їхніх теренах: «На вашу долю випало життя у концтаборах та багатолітній нагляд радянських спецслужб. Проте випробування лише зміцнювали ваш дух і віру в перемогу».

Ювіляр щиро дякував посадовцям за вітання та пам’ять про нього. Він пишається, що отримав медаль до «75 років УПА». Адже 14 жовтня минулого року відбулася урочиста сесія районної ради, на якій керівники району вручили медалі «75 років УПА» учасникам бойових дій УПА Сокальського району та членам сімей загиблих учасників УПА. Петро Олексійович Мандзій, член ОУН, не зміг приїхати через стан здоров’я. Нагороду цього ж дня йому вручили вдома.

Світлана ПРИТУЛКО.
Фото автора.