Головна Свято УРОЧИСТО ПОСВЯТИЛИ У МЕДСЕСТРИ

УРОЧИСТО ПОСВЯТИЛИ У МЕДСЕСТРИ

В Сокальській Центральній районній лікарні вже стало доброю традицією поособливому вшановувати тих, хто після закінчення медучилищ, коледжів влився у величезну родину медиків.

У цьому році колектив поповнився 7 молодими фахівцями: кабінетними, палатними і процедурними медсестрами, фельдшерами. Церемонія посвяти відбулася у залі Сокальської ЦРЛ, де молодих колег щиро вітав колектив районної лікарні. Ведуча свята – медсестра фізіотерапевтичного відділення Надія Андрущак привітала колег з нагоди професійного свята, зазначивши, що професія медичного працівника є однією з найвідповідальніших і найгуманніших. Присутні хвилиною мовчання вшанували своїх колег, які відійшли у вічність. Це Катерина Євко, Софія Кавара, Людмила Романюк.

Заступник головного лікаря Сергій Касян у вітальному слові наголосив, що у Сокальській ЦРЛ половина медичного складу – це медичні медсестри, фельдшери у ФАПах, операційні медсестри, палатні, медсестри приймального відділення, акушерки. На медсестрах тримається охорона здоров’я Сокальщини. Він подякував їм за чуйні серця, за врятовані життя, за повернуте здоров’я мешканцям нашого регіону, за те, що своїм словом вселяють віру в зцілення, вміють дарувати пацієнтам радість життя, та побажав, щоб кожна мить життя радувала їх своєю неповторністю, а клятва Гіппократа ніколи не стала обтяжливим обов’язком, а лише приємною місією.
Святковий наказ «Про вручення грамот та оголошення подяк» зачитала головна медсестра Сокальської ЦРЛ Катерина Сивак. Згідно з ним, багатьом медсестрам, за сумлінну працю, вручили грамоти і оголосили подяки. Заступник головного лікаря ЦРЛ Сергій Касян вручив їм грамоти. А старша медична сестра хірургічного відділу Леся Барна за сумлінну та багатолітню роботу була відзначена Почесною грамотою департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Кульмінацією свята стала урочиста посвята в медсестри молодшого покоління. Ведуча зачитувала їхні імена, і молоді фахівці з свічкою в руках, виходили на сцену, де на почесному місці стояла фігура Матері Божої. У цьому році когорту молодих медичних працівників Сокальщини поповнили Ірина Кіх, Ганна Тріска, Наталія Янюк, Олександр Жук, Олена Сафіян, Ірина Ратинчук, Оксана Савчин. Молодих спеціалістів поблагословив отець Павло Пащук, який зазначив, що професія медсестри – це покликання, яке дано від Бога, яке зобов’язує їх забути негативні емоції і особисті проблеми, щоб виконати свій обов’язок й допомогти своєму ближньому.

Фельдшер Скоморохівської амбулаторії Олена Сафіян зачитала текст клятви англійської медсестри Флоренс Найтінгейл – першої у світі професійної медичної сестри і основоположниці сестринської справи, як підрозділу медицини. Саме її день народження – 12 травня, став Міжнародним днем медичної сестри. І в залі пролунало дзвінкоголосе: «Клянемось».

Завідувач поліклінічним відділенням ЦРЛ Надія Сикиндюк побажала медичним сестрам стати добрими фахівцями, бо на них покладають надію не тільки хворі, але й лікарі, для яких вони є надійними помічниками. Вона також подякувала медсестрам, лаборантам, фельдшерам Сокальської ЦРЛ за їхню жертовну та самовіддану працю, побажала завжди бути здоровими та життєрадісними, йти на роботу з задоволенням.
Професійне свято медичних сестер у цьому році співпало з Днем Матері, тож ведуча привітала усіх жінок з святом, а Олена Сафіян прочитала вірш Людмили Романюк «Мама».

Щирі привітання з нагоди професійного свята висловила й інженер з охорони праці Сокальської центральної районної лікарні Надія Гайоха, яка ознайомила присутніх з результатом перевірки стану охорони праці у відділеннях райлікарні.
Кращі відділення відзначені преміями профспілки медичних працівників, які старшим медсестрам вручив голова профспілки медпрацівників Сокальського району Андрій Наконечний.

Працювати молоді фахівці будуть в різних медичних підрозділах району: дехто – у місті, в поліклініках, хто у відділеннях районної лікарні, а хтось – у сільських ФАПах. Яким би не було місце роботи, відповідальність на ділянці величезна. У цьому вже мав змогу переконатися Олександр Жук зі Сокаля. До речі, він єдиний хлопець серед молодих спеціалістів, які прийшли працювати в цьому році. Він закінчив Ківерцівський медичний коледж і вже декілька місяців очолює ФАП у Теляжі, з дитинства мріяв бути медиком, допомагати хворим, бо життя – це найбільша цінність людини. Радий, що його мрія здійснилася.

Опісля винуватців свята привітали вихованці Сокальського БДЮТ, які підготували цікаву концертну програму, де переплітались запальні танці, українські мелодійні пісні, гумористичні сценки та влучне художнє слово.

Сподіваємося, що молоді фахівці, які обрали професію медика, пов’яжуть своє життя з Сокальською ЦРЛ. Їх не розчарують ні поки що скромна зарплата, ні нічні чергування, ні навантаження. Вони свій вибір зробили, а напутні слова керівництва повинні їм тільки додати сил. Нехай їхнє вміння служить здоров’ю людей та розвитку закладів охорони здоров’я Сокальщини.

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.