Головна Свято В Сокальській ЦРЛ після капітального ремонту урочисто освячено і відкрито оновлену частину...

В Сокальській ЦРЛ після капітального ремонту урочисто освячено і відкрито оновлену частину хірургічного відділення

У КЗ СРРЛО «Сокальська центральна районна лікарня» після капітального ремонту урочисто освячено і відкрито оновлену частину хірургічного відділення.

Хірургічне відділення – одне з найбільших у ЦРЛ і давно вже потребувало ремонтних робіт приміщення. Відповідно взято участь і здобуто перемогу в обласному конкурсі мікропроектів. Таким чином, реалізовано проект «Капітальний ремонт хірургічного відділення» на суму 299,575 грн. Головою ініціативної групи виступив завідувач відділення Валерій Комарницький. Як відзначило керівництво лікарні, він активно брав участь у реалізації мікропроекту та особисто контролював виконання робіт.

Напередодні Нового року урочисто освячено відремонтовану частину хірургічного відділення. Освятив оновлене приміщення, провівши службу у капличці хірургічного відділення, о. Павло. Після він звернувся до лікарів, наголосивши на важливості спільного служіння священнослужителів і медичних працівників у лікуванні людей: «Бажаю мудрості і терпіння у вашій добрій справі. Нехай ваш дружний колектив зігрівають любов, повага та взаємовиручка. Нехай береже вас Господь, і Ангел хранитель буде помічником у житті».

У цій знаковій для лікарні події взяли участь голова РДА Роман Токай та голова районної ради Микола Пасько, головний лікар ЦРЛ Роман Швед, його заступники Сергій Касян, Марія Кріль, завідувач хірургічним відділенням Валерій Комарницький, медперсонал.

Головний лікар Р. Швед відзначив, що покращені умови перебування в відділенні також позитивно впливають на самопочуття хворих. «Насамперед, ми турбуємося про те, щоб тут було зручно пацієнтам. Хірургічне відділення отримало те приміщення, на яке заслуговує вже давно».

Головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед розповів, що районна лікарня другий рік поспіль бере участь в обласному конкурсі мікропроектів місцевого розвитку. І кожного року перемагає у ньому.

Завдяки перемозі в обласному конкурсі мікропроектів у 2017 році, в лабораторію Сокальської ЦРЛ придбано три мікроскопи «Біно XS», дві центрифуги «ОПН – 303» та термостат. Він зауважив, що загальна вартість відповідного проекту по закупівлі обладнання склала 98 680 грн. З них 50% – це кошти обласного бюджету, 44% – районного та 6% – небюджетні кошти».

За обласні та районні кошти проводилися і господарські роботи у Сокальській центральній районній лікарні, зокрема, капітальний ремонт будівлі, у відділенні травматології, ремонт покрівлі неврологічного відділення, а також капітальний ремонт реанімаційного, педіатричного та хірургічного відділень.

«На ремонт хірургічного відділення Сокальська районна рада виділила 94881 грн., у якості співфінансування, при цьому загальна вартість проекту становила 149881 гривень», – зауважив завідувач хірургічним відділенням Валерій Комарницький. Він також подякував священику за молитовну допомогу: «Здоров’я – дар Божий, який не цінується до того часу, поки не втрачений. І лікар покликаний зцілювати людей. Праця хірурга і важка, і відповідальна. Дуже багато важкохворих. Ідучи на операцію, щоразу думаєш: «Боже, допоможи…» І найбільша дяка для хірурга, коли людина здоровою повертається додому. Освячення відділення – блага справа».

Очільники району Роман Токай та Микола Пасько, запевнили, що і надалі робитимуть все, щоб лікарня була зразковою. Для цього шукатимуть різні способи залучення коштів для покращення діагностичної і матеріальної баз для ЦРЛ.

Реалізація цього проекту дала змогу покращити матеріальнотехнічне забезпечення, забезпечити комфортне перебування пацієнтів та медперсоналу. Однак, відремонтована лише частина відділення. Саме тому у планах керівництва лікарні та району продовжити розпочату справу і у 2018ому знову взяти участь в обласному конкурсі мікропроектів.

Юлія СОРОЧУК.

Фото автора.