Головна Свято В Зубкові святкували День села

В Зубкові святкували День села

СЕЛО ЖИВЕ, ДОПОКИ ПІСНЯ ЛИНЕ…

Щорічно, за традицією, на Зелені свята, мешканці села Зубкова організовують фестиваль – святкують День села. Саме в цей день з’їжджаються до свого рідного куточка люди, які тут народилися, виросли, де відчули справжню материнську ласку та турботу, цінні поради батька. В цей день село, як завжди, радо зустрічає гостей. Але цьогоріч це був особливий день: Зубкову виповнилося 600 років. Чимало односельчан прийшли аби розділити радість свята.

…Села, як і люди, мають свою історію. У кожного вона своя, неповторна. Зубків – типове галицьке село, розташоване в долині тихоплинної річки Білий Стік, притоки Західного Бугу. Існують різні легенди про його виникнення, проте перша письмова згадка про Зубків, згідно з архівних даних, відноситься до 1419 року. Однак село, без сумніву, було обжите людьми набагато давніше. Ведучі наголосили, що більш детально про історію Зубкова можна дізнатися у місцевій бібліотеці, де їх завжди чекають і радо зустрінуть.

Розпочинаючи будь-яку важливу справу, ми звертаємось до Бога і просимо: «Господи, допоможи!» Тож і урочиста частина свята в Зубкові розпочалася з благословення Божого на добре слово отця Андрія, настоятеля храму Введення Пресвятої Богородиці.

З особливими словами подяки звернулися й до своїх односельчан, які подарували нам мирне небо. Це наші захисники, воїни АТО: Василь Ничай, Степан Климчук, Олексій Михайловський, Олеся Шпак, Андрій Крилов, Роман Скакун.
Привітали зубківчан з Днем народження села голова райдержадміністрації Андрій Дяченко та голова Сокальської районної ради Микола Пасько, які відзначили, що зубківська громада – дружна, згуртована, працьовита, яка дбає про село та все робить для того, щоб воно ставало сучасним та красивим, щоб молодь хотіла залишатися у ньому.

Опісля слово мав меценат Олег Іванчина, якого з Зубковом пов’язує раннє дитинство, бо тут народилася його мама. Cільський голова Степан Кіндратюк подякував людям, які небайдужі до проблем громади та беруть активну участь у житті села, зокрема, тим, хто допомагав під час підготовки святкування, меценатам та талановитим і обдарованим односельчанам, які подарували присутнім гарний та змістовний концерт. Він побажав селу розквіту, громаді – міцного здоров’я та добробуту, та наголосив, що такі свята дають людям надію на краще життя і спонукають вірити в себе і у свої можливості.

Ведучі свята, Наталія Гнатів та Наталія Синчина, вітали теплими словами односельчан поетичними рядками та запрошували до слова гостей, які були запрошені на свято з навколишніх сіл – Переспи, Розжалова, Волиці, Комарева, міст – Сокаля та Львова, які привітали наших односельчан музичними композиціями. Своїм чарівним співом порадувала Наталія Ярмола та народний ансамбль «Троїсті музики», які приїхали з Великих Мостів. Особливу позитивну атмосферу подарував глядачам гість зі Львова – заслужений артист України, лауреат міжнародних конкурсів Мирон Блощичак, який в музичному світі відомий як маестро повітря, легенда українського фольклору, людинаоркестр, музикантвіртуоз, автор і виконавець різножанрової музики, дослідник древніх духових українських музичних інструментів. На завершення свята виступала знаменита «Ватра».

Під час дійства для діток тривало багато різноманітних цікавих забавлянок: батути, ігри, розпис тіла хною, конкурси, атракціони, водяні кульки та море інших. Хлопчики та дівчата були щасливі та усміхнені. А що може бути найкращою подякою для тих, хто це все зробив? Звісно, радість у світлих дитячих оченятах. І її було багато.

Непросто передати словами, емоції які вирували на святі. Адже все було організовано на вищому рівні. Люди кажуть: «такого в селі ще не бачили».

Свято вдалося! З легкою втомою односельчани задоволені та щасливі, не поспішаючи, йшли додому, аби завтра знову приступити до важкої щоденної праці. «Село живе, допоки пісня лине», – хочеться вірити, що проведення такого свята стане доброю традицією і в наступні роки.

Наталія ЯРМОШИК, бібліотекар.
Марія ГРИЦАЙ, завідувач Народним домом.