Головна Свято ЖУЖЕЛЯНАМ – 630

ЖУЖЕЛЯНАМ – 630

28 серпня, в День Успіння Пресвятої Богородиці, жителі Жужелян відзначили свято села. Розпочалося воно Богослужінням в храмах, а в 15.00 годині відбулися футбольний матч, тенісні змагання, козацькі забави та захід з військовопатріотичного виховання молоді, яке провів голова спілки воїнівафганців. Хлопці та дівчата вивчали правила поведінки зі зброєю, знайомилися з видами озброєння, і їх матеріальними частинами, оволодівали навичками розбирання та складання, провели змагання хто вправніший з автоматом Калашникова.

Свято продовжилося о 17.00 годині на співочому полі, де заздалегідь збудували та святково прибрали літню сцену. З нагоди 630річчя від першої згадки про село жужелянців та гостей привітав Жужелянський сільський голова Володимир Мончук. Жіночий ансамбль «Галичанка» розпочав концерт піснею про Жужеляни, яку співало все село. Вчитель історії, автор цих рядків, змістовно розповіла про життя та події, яке прожило село від першої згадки до сьогодні. Жужелянці в 1992 році відзначили 100 років від дня заснування Згромадження Сестер служебниць. Засновником двох чернечих згромаджень був о. Кирило Селецький. На місцевому кладовищі знаходиться каплиця (1892 р.), де в 1918 році був похований о. Кирило Селецький. Сестри згромаджень нині служать в Італії, Польщі, США, Канаді… Громада піклується про капличку, яка стала історичною пам’яткою села.

Опісля відбувся змістовний та патріотичний концерт, сценарій якого, підготували працівники культури та ведучі – Ірина Юр та Людмила Пельц. Під час святкового дійства урочисто відзначили старожилів села, наймолодшого жителя, сімейні пари, які прожили у шлюбі 50 років, багатодітних матерів, воїнів АТО, яким вручили подарунки та подяки. Особливо зворушливо звучали пісні «Живе душа вкраїнська в хаті скраю», «Моя рідня», «Село моє рідне село» у виконанні ансамблю в складі Стефи Бесаги, Ольги Левків, Ірини Юр, Галини П’янило, Люби Пісоцької, Лесі П’янило. Бурхливими оплесками зустріли наймолодших виконавців – вихованців дитячої дошкільної установи с. Жужеляни під керівництвом Галини П’янило, Ольги Родь та Наталії Шумської. Хлопчики та дівчатка – майбутнє села, привітали односельчан та гостей запашним короваєм, піснями, віршами та запальними танцями. Запам’яталися присутнім виступи учасниць багатьох пісенних конкурсів, вихідці з с. Жужеляни – Софії Хмилевської та Ані Грицишин, які подарували присутнім свій майстерний спів. Виступи вокалістів перепліталися з цікавою сценкою, гуморесками та віршами, які декламував Ярослав Замойський. Концертна програма закінчилася побажаннями «Многая, благая літа».

А далі господині села пригостили присутніх українськими стравами. Святкування продовжилося виступом гурту «Веселі музики» з м. Червоноград.
Атмосфера свята була родинною, радість переповнювала кожного. Спасибі усім, хто доклався до того, щоб організувати таке гарне свято для громади. Зокрема, хотілося подякувати голові селянськофермерського господарства «Жужіль» Мирону Вітику.

Ірина ТИХОЛІЗ,•вчитель історії с. Жужеляни.