Головна Військо МЕДИКО-ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ВОЇНІВ АТО

МЕДИКО-ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ВОЇНІВ АТО

За рахунок коштів Фонду соціального страхування України медикопсихологічну реабілітацію разом із членами сімей з початку року пройшли 49 застрахованих осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

ФССУ здійснює стовідсоткове фінансування проходження курсу відновного лікування в реабілітаційних відділеннях санаторнокурортних закладів після перенесених захворювань і травм. Зокрема, за рахунок коштів Фонду надається медикопсихологічна реабілітація воїнів АТО, які мають порушення адаптації, розлади пов’язані із споживанням їжі, неорганічні розлади сну, соматоформні розлади, неврастенію.

З метою забезпечення повноцінної психоемоційної адаптації та повернення до цивільного життя, Фонд соціального страхування фінансує учасникам АТО проходження реабілітації спільно з членами родини.

«На відміну від інших профілів медичної реабілітації, лікування за якими оплачується за кошти Фонду, ефективність медикопсихологічної реабілітація воїнів АТО суттєво залежить від, у першу чергу, налагодження сімейних і суспільних відносин. Коли людина повертається із зони бойових дій і потребує реабілітації в санаторнокурортному закладі ми не можемо відривати її від сім’ї, до якої вона щойно повернулась. Тому на медикопсихологічну реабілітацію передбачено направлення всієї родини, тобто членів сім’ї, з якими проживає особа.

За наявності медичної потреби, ФССУ фінансує курс реабілітаційного лікування для застрахованих осіб один раз після демобілізації. Для членів родини пацієнта Фондом фінансується проживання та харчування (без лікування).

Метою реабілітаційного лікування є відновлення фізичного та психологічного здоров’я, зниження частоти та тяжкості наслідків перенесених бойових психічних травм у формі гострих стресових реакцій тощо. Нагадаємо, охоплення реабілітацією за рахунок коштів Фонду соцстрахування відповідно до результатів першого кварталу збільшилось на 17% у порівнянні з минулим роком.

ФССУ фінансує медичну реабілітацію за такими профілями:
– нейрореабілітація;
– м’язовоскелетна реабілітація;
– кардіопульмонарна реабілітація;
– медикопсихологічна реабілітація учасників АТО;
– реабілітація після оперативних втручань на органах зору;
– реабілітація при порушенні перебігу вагітності;
– інша (соматична) реабілітація (після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах).

Валентин ЛАВРІВ, завідувач сектору з організації медичної реабілітації, медичних та соціальних послуг Сокальського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області.