З 2 по 7 липня відбувся вишкільний табір «Лицар Чести», в якому взяли участь юнаки та дівчата не лише з Львівщини, але й з Січеславської, Київської та Рівненської областей. Зокрема, серед них були й школярі Сокальщини – це Анастасія Пелехата, Олександра Стембіцька, Наталія Джура, Станіслав Зінько, Лілія Цар.
Програма табору була дуже насиченою та поєднувала блоки фізичного, морального та інтелектуального навантажень, які зуміли пройти не всі учасники. Фізичною складовою вишколу стали бокс, теренова гра, «вовче коло» та смуга перешкод. Звичайно, не обійшлося і без гри джентльменів з хуліганськими правилами – регбі, яка гартує характер і вчить приймати миттєві рішення. Також учасники змогли випробувати силу й витривалість у вольовому змазі, який показав, що не завжди головним є фізична міць, а велику роль відіграє сила духу.
Інтелектуальною ж складовою стали гутірки – лекції, на яких розмовляє не лише спікер. Предметом розмови були як історія націоналістичного руху, і катехизис українського націоналіста, так і пропаганда та волонтерство. Про останню, до речі, розповідала гостя з організації «Будуємо Україну разом». Особливою стала лекція про виживання в природі, адже опісля таборовики змогли застосувати набуті знання на практиці під час ночівлі в лісі. Невипадковим було й місце таборування – лісовий масив, на якому колись розташовувалося спалене у 1946 році село Городиловичі. Саме з цього населеного пункту родом Василь Процюк (Кропива) начальник штабу групи УПА«Південь» та керівник штабу куреня «Крука».
Усі заняття в таборі спрямовували на духовний і фізичний розвиток молоді. Юнацтво займалося й корисними справами, зокрема, впорядкувало цвинтар біля відбудованої каплиці на місці спаленого села Городиловичі.
Вперше в цьому році відбулася гутірка та тренування з самооборони від працівників спецпідрозділу «ТОР» Національної поліції – восьмиразовий учасник теренової гри «ГурбиАнтонівці» Денис Драганіч та Мирослав Чабан. Серед гостей заходу також був ветеран АТО, боєцьдоброволець батальйону «Азов» Володимир Василишин, який поділився спогадами про перебування на передовій та відповів на запитання таборників. Під час урочистого закриття табору всі учасники отримали спеціальні сертифікати, пам’ятні подарунки та напутні слова своїх виховників та почесних гостей.
Одним з наставників та прихильником є Ярослав Олійник, який переконаний, що табір має важливе виховне значення. Це свого роду інвестиція в майбутнє України через виховання молоді в дусі українського націоналізму. Комендант табору «Лицарі Честі» – дійсний член Молодіжного націоналістичного конгресу Марта Журавська вважає, що для підростаючого покоління вишкільний табір є не тільки пізнавальним та цікавим, але й корисним. Вона вірить, що він стане переломним моментом в житті учасників, які відтепер розуміють глибокий зміст слів: «Дій. Навчайся. Перемагай» і сподівається, що вони їм стануть у пригоді в дорослому житті.
Табір «Лицар Честі», який традиційно сьомий рік поспіль проходить на сокальських теренах, відбувся успішно. І в цьому чимала заслуга багатьох людей, а також районної державної адміністрації, відділу освіти Сокальської РДА, Телязької сільської ради. Велике спасибі й за матеріальну і фінансову підтримку підприємствам: «Галсільліс» (Микола Дем’янович), «Городиловичі» (Віталій Куницький), «СОТЕКО» (Сергій Костюк), «Біотервал» (Микола Мельничук), «Мебельсервіс» (Станіслав Лящук), «Фортуна» (Сергій Тенитюк), підприємцям Григорію Турку, Ігорю Войтовичу, фермерам Ігорю Хом’яку, Остапу Виловичу, Любові Шайнозі, які вкотре підтримали його. А духовну підтримку учасникам надавав отець Орест Рубель.
Таборовий сезон триває, то ж чекаємо юнаків та юначок на інших таборах від Курсу Вільних Людей. Найближчий з них – вишкільний табір «Відвага».
Христина ПАЛАМАР.