Головна Свято ПРО ВШАНУВАННЯ МИТРОПОЛИТА АНДРЕЯ, ДОПОМОГУ ПРИКОРДОННИКАМ ТА РЕМОНТ ДОРІГ

ПРО ВШАНУВАННЯ МИТРОПОЛИТА АНДРЕЯ, ДОПОМОГУ ПРИКОРДОННИКАМ ТА РЕМОНТ ДОРІГ

Другий рік від часу як на Львівщині відсвяткували ювілейну, 150ту річницю від дня народження Митрополита Андрея Шептицького, а вшанування Праведника не припиняється, а набирає обертів. Найбільш масштабною була науководослідницька конференція «Андрей Шептицький – будівничий держави, князь Церкви, лідер нації», яка відбувалась у три етапи. Під час одного з них, у Великих Мостах на дзвіниці церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці освятили барельєфну дошку митрополиту Андрею Шептицькому.

Цього року Громадською радою «Святий Юр» започатковано нове коло вшанування пам’яті і вивчення спадщини великого Митрополита. 16 лютого у Львівському технікоекономічному коледжі розпочалось проведення першого етапу Міжнародної науковопрактичної конференції «Андрей Шептицький – це Україна: будівничий, князь, лідер». Метою цьогорічного циклу конференцій, що їх організовує Громадська рада «Святий Юр» є залучення до дослідницької та творчої праці щораз більшого числа студіюючої молоді. Практика минулого року дозволила констатувати дві важливі речі:
– як це не дивно, але у сучасному зматеріалізованому світі тема життєвого подвигу Андрея Шептицького викликає у молодих людей жваве зацікавлення;
– праця над розкриттям теми стимулює молодих людей до духовних роздумів і внутрішньої переміни.

Оскільки перший тур цьогорічної конференції лише розпочинає свою роботу, організатори запрошують учнів старших класів та студентів різних навчальних закладів, як Львівщини, так і усієї України, долучатись до участі в роботі конференції.
Недавно в Сокальській районній раді її керівництво та депутати обговорили питання про проведення свята української молоді у районі в приміщенні Сокальського ліцею та відкриття і встановлення пам’ятної дошкибарельєфу на церкві св. ап. Петра і Павла.

У зустрічі взяли участь Валерій Калинюк – голова Громадської ради «Святий Юр», голова наглядової ради БФ «Святий Юр», депутат Львівської обласної ради V скликання, громадськополітичний діяч; Григорій Брунець – президент Центру національного виховання•ім. А. Шептицького, президент благодійного фонду «Святий Юр», заступник голови ГР «Святий Юр», депутат Львівської обласної ради V скликання, громадськополітичний діяч; Ярослав Скакун – народний художник України, професор кафедри монументальнодекоративної скульптури Львівської національної академії мистецтв, заслужений діяч мистецтв України, член ГР «Святий Юр» (автор і виконавець пам’ятника Петрушевичу в Сокалі); Степан Сохнацький – директор ДП «Жовківське лісомисливське господарство», член ГР «Святий Юр»; Микола Пасько – голова Сокальської районної ради; Андрій Сенюк – депутат Сокальської районної ради, голова комісії з питань агропромислового розвитку, земельних відносин, екології, раціонально природокористування та розвитку сільських територій, член ГР «Святий Юр»; Олег Кожушко – депутат Сокальської районної ради.
Відділ Державної прикордонної служби «Павловичі», який знаходиться на території Сокальського району, створений у 1939 році. Його персонал охороняє державний кордон України з Республікою Польща. Протяжність ділянки (вся сухопутна) – понад 22 кілометри.
– У нашому підрозділі проходить військову службу понад сто прикордонників, тридцять з них військовослужбовці строкової служби. Більше двадцяти військовослужбовців відділу брали участь в антитерористичній операції на сході України, деяких з них було нагороджено державними та відомчими нагородами, – сказав начальник відділу Андрій Мельник.

У розпорядженні прикодонників є техніка, що надійшла в рамках міжнароднотехнічної допомоги.
Для протидії контрабандній діяльності на ввіреній ділянці кордону основні зусилля зосереджено на запобіганні незаконному переміщенню зброї, боєприпасів, наркотичних та психотропних речовин. А також на недопущенні порушення кордону незаконними мігрантами. Результатом оперативної роботи є відповідні показники. А це – виявлено контрабандних товарів на суму майже 7 млн. грн., накладено штрафів на суму 109 тис. грн. та не пропущено через державний кордон 190 осіб.

Торік облаштовано та реконструйовано будівлі відділу прикордонної служби «Павловичі» в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Розвиток сучасної інфраструктури відділів прикордонної служби» за програмою транскордонного співробітництва «ПольщаБілорусьУкраїна» європейського інструменту сусідства та партнерства.

Але на сьогодні потрібно ще покращити матеріальнотехнічну базу відділу прикордонної служби та здійснити ряд заходів щодо забезпечення його необхідними матеріалами для відновлення обмежувальних бар’єрів на території державного кордону. Бажають поліпшення й соціальнопобутові умови прикодонників, а це – встановлення дитячого, спортивного майданчиків та ін. У зв’язку з тим, що на черговій сесії одним з питань буде затвердження Програми матеріальнотехнічної підтримки відділу прикордонної служби «Павловичі» Львівського прикордонного загону на 2017 рік, голова районної ради Микола Пасько, депутати Микола Поліщук, Василь Сорочук, голова районної організації БПП «Солідарність» Олег Фенчин побували у відділі Державної прикордонної служби «Павловичі». Начальник відділу Андрій Мельник розповів про будні прикордонників, а також про проблеми, які виникають під час роботи. І наголосив, що впровадження Програми дасть можливість виконати вимоги щодо матеріальнотехнічного забезпечення відділу для належного облаштування прикордонних бар’єрів (встановлення огорожі, а також покращення умов у відділенні інспекторів патрульної служби з місцем дислокації «Варяж»).
Голова районної ради Микола Пасько підкреслив, що депутати готові підтримати цю Програму і фінансувати її за рахунок коштів районного бюджету. На що А. Мельник відповів: «Люди згодом це оцінять, адже потрібно дивитися у майбутнє».
Чи варто говорити про дороги в нашому районі? Напевно, що так. Більшість з них це напрямки. І один з таких це Тартаків – Шарпанці. Загальнодержавні дороги має ремонтувати Служба автомобільних доріг. Районна рада затвердила програму «Дороги Сокальщини». Вона діє, проте коштів на ремонт усіх доріг не вистачає. На сьогодні одношарове покриття кілометра дороги вартує більше двох мільйонів гривень. Торік заасфальтовано відрізок перед Боб’ятином. Але дальше – ще гірше, яма на ямі і через саме село, і далі до Лучиць.

У районній раді відбулася нарада щодо подальшого ремонту дороги у цьому напрямку. У ній взяли участь голова районної ради Микола Пасько, заступник голови районної ради Василь Бойко, начальник відділу житловокомунального господарства, цільових програм та розвитку інфраструктури РДА Степан Шевчук, сільські голови: Лучицький – Володимир Черечін, Боб’ятинський – Руслана Мельничук, Смиківський – Петро Пархович, депутати районної ради Петро Андрущак, Василь Сорочук, директор ТзОВ «Галичхутро» Василь Муха.
Очільник районної ради зауважив, що з районного бюджету на ремонт доріг планується виділити більше дев’яти мільйонів гривень. РДА подала перелік доріг, які ремонтуватимуть цього року, потрібно все проаналізувати, узгодити, щоб розпочати роботи.

На нараді йшла також мова про тендери, підрядників, співфінансування, обслуговування доріг.
Директор ТзОВ «Галичхутро» Василь Муха запевнив, що підприємство також готове вкласти власні кошти в ремонт дороги. Але потрібно, щоб ці роботи контролювала й громадськість. Приєднається й ПП «Західний Буг», транспорт якого також їздить у цьому напрямку.

У підсумку домовились вести перемовини щодо ремонту відтинку цієї дороги зі Службою автомобільних доріг у Львівській області.

До речі, як повідомив заступник голови районної ради Василь Бойко, у раді зареєстровано понад тридцять листів щодо ремонту доріг на Сокальщині на суму більше сорока мільйонів гривень.

Василь СОРОЧУК.