«ВОЗВЕЛИЧУ… ДОЛЯ КОБЗАРЯ»
Таку назву мав Благодійний літературно-мистецький захід, приурочений 210 річниці з Дня народження нашого Пророка, який відбувся 17 березня в музеї «Людина. Земля. Всесвіт» (директор Наталія Покотюк), у співпраці з Народним колективом «Краяни» КУ «Народний дім м. Сокаль», музичний керівник Наталія Криштальська.
Зала, в якій панувала особлива тепла аура, була переповнена. Театралізоване дійство перепліталося з піснями на слова Шевченка, які звучали зворушливо, здавалось проникали до глибини серця. Це були пісні про Україну на слова Тараса Шевченка у виконанні талановитих солістів і всього колективу «Краяни». Зокрема, соліста учня 7 класу Поторицької ЗШ І-ІІІ ст. Ярослава Романка, який виконав пісню «Ой, по горі роман цвіте» та співав у дуеті з Йосипом Дмитруком «Бандуристе, орле сизий». Глядачі ніби поринули в ті далекі часи Тарасового життя від народження (роль мами Катерини зіграла Софія Міщук, заспівавши Шевченкову «Колискову»: ніжно, мелодійно, з трепетом і любов’ю, заколисуючу дитину; вона ж і Ганна Закревська – дружина Платона Закревського, поміщика, в яку був закоханий поет). Роль Тараса Шевченка зіграв Богдан Касянчук, Варвари Рєпніної – чарівна Галина Штикало, Ликерії Полусмак – Антоніна Павлик, солістка, яка виконала пісню «Вітре буйний»; Олена Батіг прекрасним сопрано заспівала «Лілею». Григорій Міщук, Йосип Дмитрук читали поезії Кобзаря. Майстерно декламувала «Тополю» Інга Михайлова, яка ще зіграла роль України! Авторський вірш «На пораду до Тараса» емоційно виразно читав Богдан Касянчук. Пари кружляли на бенкеті у Тетяни Вільховської… Учні 2-В класу (вчителі Наталя Дзвінчук, Надія Пинка) чудово декламували вірші про Шевченка. Oкрема подяка учням Сокальської ЗШ №4 Орисі та Андрійкові за роль Оксанки і Тараса. Ведучою була автоp цих рядків. Під час літературного вечора відбулася прем’єра пісні «Тарасовими шляхами» на слова M. Мохналь, музика нашої талановитої композиторки Ольги Пенюк-Водоніс. Дійство відбувалося на фоні мистецької, духовно-патріотичної виставки Анатолія Покотюка «Шевченкіана». Присутні мали можливість оглянути музейну Шевченкіану та зок-рема, авторські композиції на дереві митця: «І мертвим, і живим…», «Та не однаково мені», «Боже, Україну бережи».
Центральне місце на виставці займав авторський твір київського художника Володимира Козара «Пророк» (темпера, гуаш). Наталія Покотюк розповіла про художника та його картину, а також про інший надзвичайно цінний музейний експонат з Шевченкового краю – особливий рушник, якому понад 75 років, тканий на Переяславщині, де колись наш Пророк Тарас Шевченко писав свій Заповіт.
Дякуємо працівникам музею за пожертви і створення всіх умов для проведення заходу, та усім, хто прийшов на свято, зробив свої донати на підтримку ЗСУ. Адже завдяки їм ми маємо можливість збиратися і проводити такі творчі зустрічі. Під час заходу зібрано 3500 грн., які передали волонтеру Ігорю Бедрику. Слава Україні! Разом – до Перемоги!
Оксана СУМБАЄВА,
керівник ансамблю «Краяни».