В редакцію газети «Голос з-над Бугу» звернувся житель смт. Жвирка Зеновій Дишкант. Чоловік розповів, що уже два роки пройшло з того часу, як у селищі побудували стадіон, по документах він зданий, але досі в неналежному стані. Активіст повідомив, що відбудеться засідання комісії по цьому питанню і просив журналістів теж бути присутніми. На стадіоні, а згодом у селищній раді, присутні – голова Жвирківської ради Іван Кошлай, депутат Львівської обласної ради Сергій Касян, мешканець Жвирки Зеновій Дишкант, директор Львівського обласного центру «Спорт для всіх» Вадим Климович, голова комісії з питань молодіжної політики, фізичної культури та спорту Львівської облради Петро Жукровський обговорили питання облаштування стадіону.
Зеновій ДИШКАНТ, депутат Жвирківської селищної ради:
– Мене болить душа за Жвирку, тому я не мовчу. Я прошу селищного голову навести в приклад хоч один об’єкт, який він зробив від початку до кінця без ніяких зауважень. Я не знаю, хто складає такі недолугі проєктно-кошторисні документації. На стадіоні світла нема, під’їзду нема, землю продали, а сміття залишили. Ми це все бачимо, я всюди звертаюсь, але ніхто не реагує. Я хочу донести до людей, щоб вони не були байдужі, бо ми тут живемо.
Іван КОШЛАЙ, Жвирківський селищний голова:
– Замість того, щоб ми мали об’єднуватись і спільно щось робити, є люди, які тільки те і роблять, що пишуть скарги. Це не писали діти, які хочуть тут займатись спортом на стадіоні, а писав наш місцевий депутат, який постійно «вставляє палки у колеса». Мені немає чого боятися і ховатися, бо все, що є зазначено в проєктно-кошторисній документації – зроблено, є підпис експерта Держтехнагляду, який контролював виконання робіт, тому мене немає в чому звинувачувати. Загальна кошторисна вартість цього об’єкта – 1 млн. 112 тис. грн., був зданий в 2018 році. Тут поруч в нас буде Парк Небесної сотні, тому саме на цьому місці ми зробили стадіон, який знаходиться на балансі КП ЖКГ Жвирківської селищної ради. Чому похилилась сітка? А тому, що наші люди не вміють шанувати того, що для них робиш. Прийшла дівчинка робити селфі з папугаєм, він втік і вона через оту дрібну сітку перелазила, відповідно, сітка і впала. Я сам знаю, що ці недоліки треба усунути, буде погода – будемо робити. Є багато тих, хто вміє критикувати, а допомогти немає кому. Ось, наприклад, у Поториці спортивний майданчик робило пів села людей, а наш – я і підрядник, більше ніхто не зголосився допомогти. Треба провести сесію, щоб виділити кошти на облаштування стадіону – плануємо тут поставити лавочки, щоб діти могли роздягатись, покласти на них одяг, треба підсипати стадіон по краях і замінити сітку по периметру.
Вадим КЛИМОВИЧ, директор Львівського облас-ного центру «Спорт для всіх»:
– На цьому стадіоні має бути вивішена табличка, хто відповідальний за стадіон, його номер телефону і робочий день. Бо якщо, наприклад, на дитину впадуть ворота, які не закріплені, то хто за це буде відповідати? Якщо є можливість, передайте його на баланс школи, дайте пів ставки вчителю фізкультури, який би був відповідальним за стадіон, слідкував за тим, щоб тут нічого не ламали, він би проводив тут з дітьми заняття з футболу чи баскетболу. Треба, щоб цей стадіон працював, щоб він був потрібний людям, а не просто стояв. Ось зараз сюди прийшли діти, вони мають перезувне взяття і немають де перезутись, бо нема де сісти. Я не маю відношення до селища, тут немає моїх дітей чи онуків, але мене серце болить за те, що тут вже є витріскане штучне покриття, поломана сітка, ці недоліки треба усунути, поставити лавочки, облагородити територію і щоб діти та дорослі безпечно могли тут займатись спортом. Але, якщо тут не буде відповідальної особи, то хоч десять разів його ремонтуйте, його все одно поламають, бо як нема господаря – то нема об’єкта. Цей стадіон «золотий» – тому що поле універсальне, тут можна грати у баскетбол, футбол. Потрібно знайти в бюджеті селищної ради кошти, закупити сюди ще баскетбольні щитки, повісити сітку на воротах, хай жвирківчани займаються спортом.
Петро ЖУКРОВСЬКИЙ, голова комісії з питань молодіжної політики, фізичної культури та спорту Львівської облради:
– Розкажу про досвід інших міст. У цьому році в Городку місцева влада передбачила з бюджету міста 50 тис. грн., щоб підсипати траву, бо гранулят вимітається, коли хлопці грають у футбол. Я веду до того, що спорт вимагає постійного вкладання грошей. Тому треба знайти кошти в бюджеті на тренера, який буде з дітьми тут займатися і за все відповідати. Без тренера цей стадіон не буде працювати, його треба закрити і люди просто будуть приходити робити тут селфі.
Роман ХІМ’ЯК, начальник управління фізичної культури ЛОДА:
– Ми не приїхали сюди когось вчити, ми приїхали щоб порадитись і разом зробити так, щоб стадіон функціонував. До 28 березня даємо термін засипати відсівом стадіон по периметру, поставити лавочки, повісити сітку на ворота, облагородити стадіон. Вам треба зробити кошторис, і під нього виділити на сесії кошти. Не жалійте на дітей грошей, дайте можливість їм займатись спортом на майданчику. Оновіть майданчик, зробіть гарне відкриття, і діти до вас потягнуться, краще, нехай вони будуть на стадіоні, чим в гаджетах. Думаю, таке компромісне рішення підійде для всіх: і для нас, і для вас, і для активіста, який до нас звернувся.
* * *
Селищний голова зазначив, що якби були гроші, то зробити – не проблема, тому буде просити депутатів на черговій сесії виділити додаткові кошти на облаштування майданчику. Чи підтримають це рішення депутати і чи буде завершено роботи до кінця березня? Про це повідомимо в наступних номерах.
Ольга ДЕНИСЮК.
Фото автора.