Головна Інтерв'ю Сергій Касян: “Відстоюю кошти для Сокальщини”

Сергій Касян: “Відстоюю кошти для Сокальщини”

Сергій Касян, світлина - Варіанти

Нещодавно відбулась чергова сесія Львівської обласної ради. На ній розглянули чимало питань, які є важливими для розвитку області. Про перебіг сесії ми попросили розповісти депутата обласної ради від Сокальщини Сергія КАСЯНА.

– На пленарному засіданні сесії обласної ради Ви виступали щодо перерозподілу коштів з Державного фонду регіонального розвитку…

– На жаль, в цьому році Сокальщина обділена коштами як з Державного фонду регіонального розвитку, так і по соціально-економічному розвитку. На сесії обласної ради звертався з трибуни до голови Львівської ОДА Максима Козицького щодо перерозподілу коштів для Сокальщини і застеріг, щоб більше ніколи не обділяли наш район і моїх виборців. Це не вперше спостерігаємо у Львівській обласній раді такий несправедливий розподіл коштів і я думаю, що спільними зусиллями з обласною державною адміністрацією, депутатами будемо домагатись, щоб був перерозподіл.

У Сокальській райдержадміністрації за участі голови РДА Ігоря Дацюка, голови районної ради Миколи Паська відбулась робоча зустріч, де ми підготували спільний лист і визначились з переліком об’єктів, які мають бути профінансовані цьогоріч з Державного фонду регіонального розвитку у Сокальсько-му районі. Мені дуже прикро, що таке відношення до людей в обласній раді. Райони «Дубневичів» вкотре отримали максимальну кількість коштів, хоча всюди живуть люди і розподіл має бути пропорційним. Те, що люди мають великі фінансові статки і впливають на політичне життя на Львівщині, не означає, що їхні райони мають мати велике фінансування, а інші райони залишають без нічого. За те, що депутат не у тій партії, не голосує за вказівкою, не виділяють коштів на район, а від цього страждають мешканці області. Це несправедливо, ми обов’язково будемо боротися з цим і на наступних виборах люди дадуть оцінку діям теперішнього керівництва обласної ради.

Впевнений, що після наступних виборів в обласній раді буде зовсім інший склад депутатів і весь розподіл коштів буде пропорційним. Зараз, я думаю, є ще всі шанси, що кошти перерозподілять. Ми навіть розглядаємо, що з цього питання писатимемо звернення до Президента України та Прем’єр-Міністра.

– На сесії обласні обранці проголосували за закриття дитячого психоневрологічного диспансеру у Львові. Як Ви голосували і яка ваша позиція з цього питання?

– Я не проголосував за це рішення, бо вважаю, на сьогоднішній день всі заклади охорони здоров’я мають право на існування, їх закриття – це крайня необхідність. Тепер психоневрологічний диспансер буде приєднаний до «чорнобильської» лікарні. Це приміщення -ласий шматок в центральній частині Львова і на нього вже є претенденти. Перед тим була спроба «покласти око» на Львівський ОХМАТДИТ. За розмовами, там хотіли зробити казино. Дякувати Богу, на рівні обласної державної адміністрації це було припинено. Також є у Львові медичні склади, і обласна рада, шляхом списання, хоче заволодіти земельною ділянкою, наша фракція теж голосувала проти цього дериба-ну. Ми вважаємо, що все має відбуватись прозоро і на відкритих торгах.

– Ні для кого не секрет, що на ремонт доріг в Сокальському районі, попри те, що їх ремонтували впродовж останніх років, ще потрібні значні кошти. Чи працюєте над вирішенням цієї проблеми?

– Протягом останніх років відбулось чимало ремонтів доріг на Сокальщині, але вважаю, що цього вкрай недостатньо. Ще багато доріг потребують значних капіталовкладень. Основний фінансовий ресурс на ремонт доріг сконцентрований в Державному бюджеті. Я розмовляв з в. о. директора Департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку ОДА Романом Кокотайлом і він запевнив, що цьогоріч у Сокальському районі планується виділити кошти з обласного бюджету на ремонт доріг «Червоноград – Перетоки», «Тартаків – Шарпанці», «Забужжя-Ульвівок».

Крім того, буде капітально відремонтована дорога «Рава-Руська-Гайок» на відрізку до Реклинця. За кошти Державного бюджету також планують ремонтувати дорогу Р-15 «Жовква – Ковель», на неї виділено 130 млн. грн., новий асфальт прокладатимуть від Жовкви до Великих Мостів. А у місті Великі Мости покладуть другий шар асфальту.

Приємна новина для жителів району: в цьому році планується реалізовувати проєкт по кредитному договору, відремонтують дорогу «Червоноград- Рава-Руська». Ініціатива, яку розпочали в 2015 році наш земляк Андрій Дещиця спільно з тодішнім головою районної ради Ігорем Дацюком, головою облдержадміністрації Олегом Синюткою, нарешті цьогоріч почнуть реалізовувати. Люди, які там мешкають, на ремонт чекали п’ять років.

-Ви є членом Конкурсної ради по реалізації обласної Програми проєктів місцевого розвитку. Як оцінюєте результат Сокальського району в цьому році?

-18 лютого відбулось засідання Конкурсної ради по визначенню переможців соціально важливих проєктів. Сокальщина додатково отримала ще дві перемоги – капітальний ремонт Жвирківської амбулаторії сімейної медицини і по обласних закладах – капітальний ремонт Лешківського психоневрологічного інтернату. Таким чином, в Сокальському районі є 37 переможців проєктів місцевого розвитку. По сферах – по 11 переможців у галузі освіти і охорони здоров’я, 5 – культури, 3 – реконструкція вуличного освітлення, 3 – спорт, 3 – інші пріоритети, 1 – обласні заклади. В цілому для Сокальщини результат посередній. Бо, наприклад, у 2016-ому район мав 83 перемоги. У цьому році програма закінчується, спільно з колегами по Конкурсній раді робитимемо напрацювання на майбутні п’ять років.

– На які цілі ще вдалось Вам відстояти кошти для Сокальщини?

– З колегами-депутатами на сесії обласної ради вдалось відстояти виділення коштів по програмі збереження історико-архітектурної спадщини – 2,2 млн. грн. для відновлення куполу Тартаківського замку. Це тільки початок, тому що коштів на цей палац треба значно більше. Але палац перебуває у концесії, тому Львівській облдержадміністрації необхідно спочатку розірвати договір концесії, бо під загрозою опиниться освоєння цих коштів.

В минулому році волонтери та Фонд «Софас» поклав гарний початок в Тартакові, цьогоріч ми продовжимо цю ініціативу. В обласному бюджеті передбачено кошти на реконструкцію вуличного освітлення в м. Сокаль та створення сучасної жіночої консультації на базі гінекологічного відділення Сокальської лікарні. По екологічних Програмах заплановані кошти на проєктно-кошторисну документацію будівництва нових очисних споруд в м. Сокаль.

Також з обласного бюджету виділено кошти на співфінансування двох міжнародних проєктів: відремонтовано дорогу від с. Гута до с. Шмитків, а також буде співфінансування на байдарочну станцію в Сокалі.

На жаль, не вдалося поки що відстояти виділення коштів на завершення реставрації церков у селах Фусів та Цеблів, звернення про виділення їх на ці об’єкти написав у ЛОДА.

Спільно з головою РДА та головою районної ради працюватимемо над тим, щоб максимально залучити кошти на Сокальщину і готувати громади до створення самодостатніх і заможних об’єднаних територіальних громад.

Розмовляла Ольга РОМАНЮК.