Головна Інтерв'ю Чи завершать стадіон на Жвирці?

Чи завершать стадіон на Жвирці?

В редакцію газети «Голос з-над Бугу» звернувся житель смт. Жвирка Зеновій Дишкант. Чоловік розповів, що уже два роки пройшло з того часу, як у селищі побудували стадіон, по документах він зданий, але досі в неналежному стані. Акти­віст повідомив, що відбудеться засідання комісії по цьому питанню і просив журналістів теж бути присутніми. На стадіоні, а згодом у селищній раді, присутні – голова Жвирківської ради Іван Кошлай, депутат Львівської обласної ради Сергій Касян, мешканець Жвирки Зеновій Дишкант, директор Львівського обласного центру «Спорт для всіх» Вадим Климович, голова комісії з питань молодіж­ної політики, фізичної культури та спорту Львів­ської облради Петро Жукровський обговорили питання облаштування стадіону.

Зеновій ДИШКАНТ, депутат Жвирківської селищної ради:

– Мене болить душа за Жвирку, тому я не мовчу. Я прошу селищ­ного голову навести в приклад хоч один об’єкт, який він зробив від початку до кінця без ніяких заува­жень. Я не знаю, хто складає такі недолугі проєктно-кошторисні до­кументації. На стадіоні світла не­ма, під’їзду нема, землю продали, а сміття залишили. Ми це все ба­чимо, я всюди звертаюсь, але ні­хто не реагує. Я хочу донести до людей, щоб вони не були байдужі, бо ми тут живемо.

Іван КОШЛАЙ, Жвирківський селищний голова:

– Замість того, щоб ми мали об’єднуватись і спільно щось ро­бити, є люди, які тільки те і роб­лять, що пишуть скарги. Це не пи­сали діти, які хочуть тут займатись спортом на стадіоні, а писав наш місцевий депутат, який постійно «вставляє палки у колеса». Мені немає чого боятися і ховатися, бо все, що є зазначено в проєктно-кошторисній документації – зроб­лено, є підпис експерта Держтех­нагляду, який контролював вико­нання робіт, тому мене немає в чому звинувачувати. Загальна кошторисна вартість цього об’єкта – 1 млн. 112 тис. грн., був зданий в 2018 році. Тут поруч в нас буде Парк Небесної сотні, тому саме на цьому місці ми зробили стадіон, який знаходиться на балансі КП ЖКГ Жвирківської селищної ради. Чому похилилась сітка? А тому, що наші люди не вміють шанувати того, що для них робиш. Прийшла дівчинка робити селфі з папугаєм, він втік і вона через оту дрібну сіт­ку перелазила, відповідно, сітка і впала. Я сам знаю, що ці недоліки треба усунути, буде погода – буде­мо робити. Є багато тих, хто вміє критикувати, а допомогти немає кому. Ось, наприклад, у Поториці спортивний майданчик робило пів села людей, а наш – я і підрядник, більше ніхто не зголосився допо­могти. Треба провести сесію, щоб виділити кошти на облаштування стадіону – плануємо тут поставити лавочки, щоб діти могли роздяга­тись, покласти на них одяг, треба підсипати стадіон по краях і замі­нити сітку по периметру.

Вадим КЛИМОВИЧ, директор Львівського облас-ного центру «Спорт для всіх»:

– На цьому стадіоні має бути вивішена табличка, хто відпові­дальний за стадіон, його номер телефону і робочий день. Бо якщо, наприклад, на дитину впадуть ворота, які не закріплені, то хто за це буде відповідати? Якщо є мож­ливість, передайте його на баланс школи, дайте пів ставки вчителю фізкультури, який би був відпові­дальним за стадіон, слідкував за тим, щоб тут нічого не ламали, він би проводив тут з дітьми заняття з футболу чи баскетболу. Треба, щоб цей стадіон працював, щоб він був потрібний людям, а не просто стояв. Ось зараз сюди прийшли діти, вони мають пере­зувне взяття і немають де перезу­тись, бо нема де сісти. Я не маю відношення до селища, тут немає моїх дітей чи онуків, але мене серце болить за те, що тут вже є витріскане штучне покриття, поло­мана сітка, ці недоліки треба усу­нути, поставити лавочки, облаго­родити територію і щоб діти та дорослі безпечно могли тут займа­тись спортом. Але, якщо тут не буде відповідальної особи, то хоч десять разів його ремонтуйте, його все одно поламають, бо як нема господаря – то нема об’єкта. Цей стадіон «золотий» – тому що поле універсальне, тут можна грати у баскетбол, футбол. Потрібно знай­ти в бюджеті селищної ради кошти, закупити сюди ще баскетбольні щитки, повісити сітку на воротах, хай жвирківчани займаються спортом.

Петро ЖУКРОВСЬКИЙ, голова комісії з питань молодіжної політики, фізичної культури та спорту Львівської облради:

– Розкажу про досвід інших міст. У цьому році в Городку місцева влада передбачила з бюджету міста 50 тис. грн., щоб підсипати траву, бо гранулят вимітається, коли хлопці грають у футбол. Я веду до того, що спорт вимагає постійного вкладання грошей. Тому треба знайти кошти в бюдже­ті на тренера, який буде з дітьми тут займатися і за все відповідати. Без тренера цей стадіон не буде працювати, його треба закрити і люди просто будуть приходити ро­бити тут селфі.

Роман ХІМ’ЯК, начальник управління фізичної культури ЛОДА:

– Ми не приїхали сюди когось вчити, ми приїхали щоб поради­тись і разом зробити так, щоб ста­діон функціонував. До 28 березня даємо термін засипати відсівом стадіон по периметру, поставити лавочки, повісити сітку на ворота, облагородити стадіон. Вам треба зробити кошторис, і під нього виді­лити на сесії кошти. Не жалійте на дітей грошей, дайте можливість їм займатись спортом на майдан­чику. Оновіть майданчик, зробіть гарне відкриття, і діти до вас потяг­нуться, краще, нехай вони будуть на стадіоні, чим в гаджетах. Думаю, таке компромісне рішення підійде для всіх: і для нас, і для вас, і для активіста, який до нас звернувся.

* * *

Селищний голова зазначив, що якби були гроші, то зробити – не проблема, тому буде просити де­путатів на черговій сесії виділити додаткові кошти на облаштування майданчику. Чи підтримають це рішення депутати і чи буде завер­шено роботи до кінця березня? Про це повідомимо в наступних номерах.

Ольга ДЕНИСЮК.

Фото автора.