Останню сесію VII скликання Сокальської міської ради депутати розпочали з присвоєння видатним сокальчанам високого звання «Почесний громадянин міста Сокаль».
За високий патріотизм, активну життєву та громадянську позицію, вагомий внесок у становлення Української держави, формування національної свідомості, вірність та принциповість в утвердженні ідеалів незалежної України рішенням міської ради звання «Почесний громадянин міста Сокаля» присвоєно Максиму Савці та Михайлу Куцябі.
Максим Васильович Савка – активний учасник бойових дій УПА 1942-1945 рр. на Сокальщині та Радехівщині, працював у Службі Безпеки УПА, засуджений на 10 років, відбував покарання в Омську, потім 2 роки поселення.
Михайло Прокопович Куцяба – зв’язковий УПА. У 1947 році сім’ю депортували, він утік, переховувався, виконував завдання упівців, з 1951 по 1963 рр. був на Сибірі на засланні.
За багаторічну плідну працю, вагомий внесок у розвиток духовної культури, популяризацію культурно-мистецької спадщини України, професіоналізм та відданість справі присвоїли звання «Почесний громадянин міста Сокаля» Ользі Пенюк-Водоніс та Роману Козярському.
Ольга Пенюк-Водоніс – старший викладач, композитор, поет. Видала сім книжок, виховала не одне покоління музикантів. Твори Ольги Володимирівни звучать не тільки Україні, а й за кордоном.
Роман Козярський – керівник трьох Народних колективів, організував дитячий оркестр народних інструментів, викладач, концертмейстер. Віртуозно володіє грою на баяні, лауреат обласних, Всеукраїнських, міжнародних конкурсів. Їздив з концертною програмою в Луганську область – м. Попасна, смт. Новотошківка, 66 військовий госпіталь.
Розглянувши лист відділу культури у справах сім’ї, молоді та спорту Сокальської РДА, наступним рішенням депутати порушили клопотання перед Львівською ОДА про внесення відповідного подання Президентові України про присвоєння звання «Заслужений працівник фізичної культури України» за багаторічну плідну працю, вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту в Сокалі, професіоналізм та відданість справи, директору Сокальського міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Ярославу Тарасюку.
Наступним розглянули питання «Про внесення змін до показників бюджету міста Сокаля на 2020 р.». Депутати збільшили дохідну частину бюджету на 115 тис. грн., за рахунок субвенції Жвирківської селищної ради на виконання робіт КП «Сокальводоканал». А по збільшенню субвенції КП «Сокальтеплокомуненерго» виникли питання. Керівник підприємства Олег Юзефик нагадав депутатам, що «це вже не перший рік міська рада виділяє кошти на погашення реструктиризованої заборгованості за спожитий природний газ». Попри те, що через карантин бюджетні установи були закриті, підприємство змушене працювати та й котли розраховані не певний об’єм, менше як 12 куб. подавати на котел не можуть. «Ми не заробили достатньо коштів, щоб сплатити ці борги. В договорі прописано, якщо не проплачуємо три місяці, то автоматично розривається договір, і всі штрафи, пеня та ін. лягають на наші плечі», – додав доповідач.
Юрій Товарянський знову порушив питання оренди монополістів на землях міста. «Газовики мають там нерухомість, а державний акт – територіальна громада. Вони не платять нам податків та ще й вимагають гроші, погрожують відімкненнями. Вам так легше – розкидатися людськими грошима. Моя позиція – проти». Депутати погодились з думкою колеги, що потрібно вимагати оплату оренду. Однак, проголосували за пропонований проєкт рішення.
Оскільки, працівники земельного відділу перебували на той час на лікарняному, то розглянути земельні питання і прийняти відповідні рішення депутати не мали змоги. Тому прийняли рішення не закривати сесію, а продовжити роботу цього тижня.
Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.