СОКАЛЬ У ВИРІ ТАНЦЮ
Сокальщина – край, що славиться розмаїттям культурно-мистецьких заходів. Одним із таких, безумовно, є фестиваль хореографічного мистецтва «У вирі танцю», який відкриває двері в чарівний світ грації та пластики. 2 березня Сокаль гостинно зустрічав його учасників. Цього дня на сцені Народного дому тривало свято хореографічного мистецтва, яке подарували конкурсанти та їхні керівники.
Розпочав програму фестивалю-огляду зразковий хореографічний колектив народного танцю «Веселка» Сокальського народного дому танцем «Привітальний» (керівник Надія Ганіткевич). Його учасників, керівників колективів, батьків та шанувальників привітала начальник відділу культури Мирослава Михайлюк, яка зазначила, що четвертий рік поспіль з ініціативи Володимира Піхоцького відбувається фестиваль хореографічного мистецтва «У вирі танцю». Найкращі колективи колишнього Сокальського району, а тепер об’єднаної територіальної громади, презентують свої творчі здобутки.
Почесний гість – заслужений працівник культури України, голова обласної спілки хореографів України, відмінник освіти Побєда Харісов у вітальному слові наголосив, що Сокальщина – один з провідних районів по збереженню національної культури: пісні, танцю, музики. Він подякував організаторам за це гарне свято, яке пропагує українські традиції, пов’язані з танцями. «Переконаний, що виховання починається з дитинства і діти, які сьогодні виступатимуть на сцені, в майбутньому будуть шанувати український танець і любитимуть Україну. На жаль, є такі керівники, які пішли за віянням моди і займаються сучасними танцями, не враховуючи нашу ментальність. Але ми не африканці й не англійці, ми – українці. І це треба розуміти і знати, і думати що ти робиш і як…»
Побєда Харісов також зазначив, що кожен фестиваль дає крок вперед для розвитку нашої культури. «Я завжди повторюю: культура мусить бути. Якщо ми загубимо нашу пісню, наші танці, наш стрій, нашу мову – нації не буде. Ми побудуємо фабрики, заводи, шахти, що завгодно… Але людина має мати душу. Якщо трава немає душі, то є сіно. Якщо дерево немає душі – це дрова. Якщо людина немає душі – це є труп. Це мусимо знати. Душу треба мати, плекати і берегти, й тоді все буде гаразд у нашому житті. Фестиваль – це бездонна криниця талантів, подарує нам знову і знову неповторну палітру душі і серця, які живуть і б’ються в ритмі танцю».
А далі глядачі мали можливість насолодитися виступом кращих дитячих хореографічних колективів. Енергію ритму створили вісім творчих колективів – зразковий хореографічний колектив народного танцю «Веселка» Сокальського Народного дому, керівник Надія Ганіткевич; хореографічний колектив народного танцю «Прибужанка» Народного дому с. Ільковичі, керівник Світлана Батюк; хореографічний колектив «Жвирківські візерунки» при церкві Святого Духа смт. Жвирка, зразковий хореографічний колектив «Престиж» Сокальського БДЮТ, керівник Мар’яна Блащук; зразковий хореографічний колектив «Гармонія» Сокальського НД, керівник Наталія Михайлевич; зразковий ансамбль танцю «Дивоцвіт» Сокальської ЗШ №2 І-ІІІ ст., керівник Оксана Бубела; хореографічний колектив сучасного танцю «ФРЕШ» Соснівської музичної школи, керівник Тетяна Жукова; народний танцювальний колектив «Барвінок» НД с. Скоморохи, керівник Оксана Черній.
Палітра фестивальних виступів була барвиста та різнохарактерна, адже учасники колективів представляли різні види хореографічного мистецтва. Кожен виступ зривав овації глядачів.
Після концерту почесний гість фестивалю Побєда Харісов вручив подяки та кубки вище згаданим керівникам хореографічних колективів за активну участь, плідну працю і вагомий внесок у розвиток хореографічного мистецтва. А Мирослава Михайлюк подякувала працівникам культури та районного народного дому, зокрема, методисту хореографічного жанру Надії Ганіткевич, за підготовку неординарного танцювального дійства, яке запам’ятається надовго.
Український танець робить нас неймовірними, несхожими ні на кого. Фестиваль «У вирі танцю» популяризує мистецтво танцю, дозволяє пізнати хореографічну культурну спадщину. Приємно, що з кожним роком він збирає все більше учасників, все більше глядачів, а його учасники – якомога повніше розкривають свій потенціал і талант.
Пам’ятаймо, що народ, який береже свої традиції та культуру, ніколи не буде поборений.
Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.