Головна Життя ЛИПОВА АЛЕЯ У РЕКОРДІ УКРАЇНИ

ЛИПОВА АЛЕЯ У РЕКОРДІ УКРАЇНИ

Рекордну за довжиною алею лип висаджено 14 квітня від м. Великі Мости до початку території Жовківського району вздовж автомобільної дороги Р15 Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква, на межі з Бутинським лісництвом ДП «Жовківське лісове господарство». Встановлено новий рекорд України «Висадка найдовшої алеї лип» у категорії «Жива природа».

Понад шістдесят учасників акції висадили алею лип довжиною 5750 м, рекордною в Україні та Європі. Тут висаджено1150 саджанців лип. Рекорд зафіксовав представник Національного реєстру рекордів у Західному регіоні Павло Горішевський.

Ініціювали проведення заходу: Степан Сохнацький – директор державного підприємства «Жовківське лісове господарство» та Андрій Сенюк – начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації.
Організаторами заходу виступили державне підприємство «Жовківське лісове господарство» разом з департаментом екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації.

Активну участь у заході взяли співорганізатори: Обласне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Галсільліс» Львівської обласної ради, Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства, Сокальське дочірнє лісогосподарське підприємство «Галсільліс». Підтримку у проведені заходу надав також департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації.

Участь в рекордній висадці лип взяли директор департаменту екології та природніх ресурсів ЛОДА – Руслан Гречаник та начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу даного департаменту Андрій Сенюк (який ще є депутатом та головою профільної екологічної комісії Сокальської районної ради,) голова Сокальської районної ради Микола Пасько, голова Сокальської РДА Роман Токай, голова Великомостівської ОТГ Ярослав Ройко, директор ДП «Жовківський лісгосп» Степан Сохнацький, лісничі усіх лісництв та лісова охорона підприємства, генеральний директор Обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Галсільліс» Володимир Мельник, перший заступник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Ярослав Целень, директор Сокальського дочірнього лісогосподарського підприємства «Галсільліс», депутат Сокальської районної ради Микола Дем’янович, директор Жовківського дочірнього лісогосподарського підприємства «Галсільліс» Василь Сало, працівники цих підприємств.

Після посадки, молоді деревця підлили та підв’язали. Ще добрий десяток літ лісівники плекатимуть, доглядатимуть липи, щоб алея милувала око тих, хто буде тут проїжджати трасою. Наприкінці лісокультурного заходу представник Національного реєстру рекордів оголосив про те, що рекорд відбувся. Павло Горішевський нагородив усіх організаторів пам’ятними дипломами та ілюстрованими виданнями.

Окрім цього, щиро подякував директору ДП «Жовківський лісгосп» Степану Сохнацькому, за те, що посадив свою першу у житті липу саме з ним.

Кожен учасник добре пам’ятає, де посадив своє іменне деревце, а це приємніше вдвічі – спостерігати за тим як росте дерево, посаджене власноруч. З таких акцій і починається Україна, вона є в кожному з нас: у кожному камінчику і кожній травинці, дорозі додому і в кожному посадженому дереві.

С. Сохнацький зазначив, «що не ганяються за рекордом, а просто садять дерева, і будуть раді коли хтось посадить ще довшу алею – чи дубову чи липову – не важливо яку. Бо хто ж, як не ми, створимо належні умови для проживання на своїй землі?! Тож просимо всіх лісівників України підтримати, ініційовану акцію та перевершити цей рекорд!»

Василь СОРОЧУК.
Фото Галини Моравської, Андрія Сенюка.