Головна Життя ОДИНАДЦЯТИЙ ПРАЗНИК У ХРАМІ ВОЗНЕСІННЯ

ОДИНАДЦЯТИЙ ПРАЗНИК У ХРАМІ ВОЗНЕСІННЯ

«Величаємо Тебе, життєдавче Христе, і шануємо на небеса з Пречистою Твоєю плоттю Божественне Вознесіння»

(Величання свята).

Вознесіння Господнє – одне з 12 найголовніших церковних свят для християн. Його відзначають на сороковий день після Великодня. В євангеліста Марка сказано, що Господь, вознісся на небо, сів по Божій правиці. У четвертому столітті цей празник стає загальнознаним.

Святий Іван Золотоустий у своїй проповіді на Вознесіння говорить: «Сьогодні рід людський повністю примирений з Богом. Зникла давня боротьба і ворожнеча. Ми, що були недостойні жити на землі, – вознесенні на небо. Сьогодні стаємо наслідниками небесного царства. Ми, що не вартуємо й земного, – виходимо на небо і унаслідуємо престол Царя і Господа».

17 травня парафія Вознесіння Господнього Української автокефальної православної церкви відсвяткувала одинадцятий престольний празник у м. Сокаль. У святковому Богослужінні взяли участь тринадцять священиків із Сокальщини, в тому числі ксьондз з римокатолицького костелу святого Архістратига Михаїла в м. Сокаль о. Казимир Шалай.

Повчальну проповідь виголосив митрофорний протоієрей Володимир Денькович, настоятель церкви св. Праведної Анни. Євхаристійний канон звершив митрофорний протоієрей Василь Суслик, настоятель церкви святих безрібників і чудотворців Косьми та Даміяна с. Хоробрів. Святкове Богослужіння прекрасив мелодійний спів церковного хору. Після Божественної Літургії до парафіян і гостей звернувся з повчальним словом декан – митрофорний протоієрей Микола Винар, настоятель СвятоПреображенської церкви м. Соснівка, який наголосив про велич свята Вознесіння Господнього і про велику любов Бога до нас грішних, привітав зі святом парафіян і настоятеля церкви з престольним празником. Хор виконав «Многая літа». Настоятель подякував священикам, які приїхали розділити духовну радість. Теплі й радісні привітання з нагоди свята отримали парафіяни та настоятель храму Володимир Жарський від голови Сокальської районної ради Миколи Паська та депутатського корпусу, зокрема, він повідомив, що депутати Сокальської районної ради підтримують і схвалюють об’єднання церков в Єдину Помісну Українську автокефальну православну церкву.

Щирі вітання з нагоди свята надіслав парафіянам й військовий комісар Сокальського райвійськкомату Микола Лисак. Разом з парафіянами молились благодійники – директор ПАФ «Білий Стік» Олег Іванчина та директор Червоноградського «Приватбанку» Ігор Барило, Аркадій Каліщук.

На завершення була знесена молитва до Бога за Україну, мир, українське військо та Єдину Помісну Українську автокефальну православну церкву.

Парафіяни і гості з духовною радістю і душевним миром повернулися у свої домівки.

Андрій ГЕРУС, голова церковного комітету.