Головна Життя «УСИНОВЛЕННЯ – ЦЕ ЛЮБОВ НАЗАВЖДИ»

«УСИНОВЛЕННЯ – ЦЕ ЛЮБОВ НАЗАВЖДИ»

28 вересня під таким гаслом відбулася всеукраїнська акціяфлешмоб з нагоди святкування Дня усиновлення, яка зібрала на площі біля пам’ятника Т. Г. Шевченку в місті Сокаль дорослих і дітей. Учасників акції благословив настоятель собору св. апостолів Петра і Павла о. Ярослав Кащук, який наголосив, що усиновлення – це є вияв любові. Голова Сокальської РДА Роман Токай розказав, що вже стало традицією, в останній день вересня – в день свята Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, в Україні відзначати День усиновлення. Напередодні свята, 28 вересня, у всіх містах і населених пунктах України з 14 до 15 години відбулася Всеукраїнська акціяфлешмоб «Усиновлення – це любов назавжди». До якого приєдналися жителі Сокальщини. Він подякував батькамвихователям та опікунам за те, що відкрили свої серця для дітей та прийняли їх у свої родини. Адже для кожної дитини найважливіше щастя – це мати родину: тата і маму. Начальник служби у справах дітей Сокальської райдержадміністрації Галина Федаш підкреслила, що метою проведення акції стало привернення особливої уваги громадян до дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, подолання стереотипів та інформування громадян, про маленьких українців різного віку, їх братиків та сестричок, які виховуються в інтернатних закладах і очікують на усиновлення. Вона показала на банер з фото 25 дітей, які мріють про маму і тата, затишну оселю та родинне тепло.

Г. Федаш подякувала усім, хто відкрив свої серця для дітейсиріт, а на Сокальщині створено 8 прийомних сімей, в яких виховується 15 дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також 2 ДБСТ, де також виховується 15 таких діток, та небайдужим жителям, які долучаються до проведення різноманітних заходів, допомагають дітям. Зокрема, це депутати Сокальської районної ради та ТОВ «Енергопромхолдинг», які допомогли придбати подарунки на сьогоднішнє свято.
Опісля голова РДА Роман Токай вручив подяки прийомним батькам – Магдалині та Йосипу Чавам, Марії і Ігорю Возьним, Юлії Новосад і Андрію Копчакам, батькамвихователям – Галині і Василю Бузівкам, Надії Цюрі (сестра Згромадження Пречистої Діви Марії святого Йосифа обручника) та опікунам Євгенії та Сергію Плетінкам за особистий внесок у розвиток сімейних форм виховання.
Прийомним батькам Ганні та Володимиру Яцишинам, які мають на вихованні четверо дітей, позбавлених батьківського піклування з інвалідністю, передали подяку від голови Львівської ОДА Олега Синютки.

У прийомної мами Галини Бузівок з с. Стремінь на очі набігли сльози. Жінка каже, що приємно коли ти відчуваєш увагу до себе, що про їхню родину ніхто не забув. Чотири роки тому вони залишили Луганщину, на землях якої розгортався воєнний конфлікт. Їм довелося розпочинати на новому місці з нуля. Відповідальність за долю дітей, яких вони взяли на виховання, не дозволили опустити руки. Дружна, працьовита родина швидко адаптувалися на новому місці. Відтак життя пішло своїм планом. Старші діти закінчили школу, дівчата вийшли заміж, зараз вони з радістю очікують на внуків. Десятеро дітей знайшли свою нову сім’ю, та маму в особі сестри Ангеліни – настоятельки Згромадження сестер Пречистої Діви Марії святого Йосифа обручника, що знаходить у Цеблові. Нині її найстаршій вихованці Марті 23 роки, а сестра Ангеліна взяла її тринадцятилітньою дівчинкою. Вона навчається на магістратурі в державному університету ім. Івана Франка, наймолодшим дівчаткам, які мали півторадва роки уже десять років. Сестра Ангеліна каже, що дарувати любов дітямсиротам, дітям, які позбавлені батьківського піклування, надзвичайно важливо. Тому ця акція – це привернення уваги людей до добрих справ, заклик не бути байдужими до долі дітей, які є наше майбутнє. Хлопчики та дівчатка мають виховуватися в аурі любові та моральних ціностей, щоб в майбутньому бути успішними та щасливими.

Прийомна мама Марія Возьна з Хлівчан зуміла зігріти своїм теплом двох дітей та стати для них матір’ю. Жінка каже, що їй приємно, що така акція відбувається по всій Україні. Нехай світ почує і побачить, що у нас є добрі люди, які готові вділити часточку свого серця, віддати свою любов дітям. Їй прикро, що нині люди більше прагнуть матеріального, а не думаю про любов до ближнього. Мабуть, через те у нас є стільки обездолених дітей, які живуть в інтернатах. На її думку, сьогодні нашому суспільству бракує любові. Її бракує між людьми в селах і в містах, бракує в сім’ях, в колективах, в державі… Адже вона може повернути людину, родину до життя. Навіть щира усмішка, подарована незнайомій людині, додасть їй настрою. Найбільше цієї безкорисної підтримки та любові потребують діти, зокрема, ті, які через певні життєві обставини залишилися без мами і тата в інтернаті. Кожен з нас може подарувати їм частинку свого серця, зробити щось добре…

Враз площа біля пам’ятника Т. Г. Шевченка наповнилася яскравими барвами – це гуртківці Сокальського будинку дитячої та юнацької творчості, вихованці молодшої групи зразкового хореографічного колективу «Престиж», (керівник Мар’яна Блащук) виконали хореографічну композицію. Після цього діти, тримаючи у руках кульки, сформували велике серце. Це сердечко з яскравими кульками зігріло присутніх теплотою сердець присутніх, і додало кожному гарного настрою. Організатори заходу – служба у справах дітей Сокальської райдержадміністрації пригостили тістечками бімбомами, які надав спонсор ПП «Ніка», (директор Марія Шамборовська). Хотілося, щоб цей флешмоб наштовхнув дорослих до роздумів і вони своїм серцем зігріли зранене дитяче серденько. Нехай повниться дитячим щасливим сміхом кожна домівка, а дитячі очі сяють радістю.

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.