Головна Історія На місці спаленого села Іваньки вшанували жертв сталінського терору

На місці спаленого села Іваньки вшанували жертв сталінського терору

1 жовтня, вкотре, на багато­страждальній  іваньківській землі  була відслужена Божественна Літургія і панахида за загиблими жителями с. Іваньки та полеглими  воїнами, що поклали свої життя за Незалежність України.

У 1944 році, радянські окупаційні війська вщент спалили село Івань­ки, зруйнували сотні молодих жит­тів, зазіхнувши на найдорожче, що є в людини. Сталінська машина вбивала, палила, знищувала. Нині тут зібрались  небайдужі люди та на­щадки тих, хто вижив у цій трагедії. Зібрались, щоб не забути цю страш­ну сторінку в історії рідної землі.

Наші молитви у цю неділю лунали до Богородиці. Ми просили, щоб вона допомагала нашим Героям на шляху їхньої перемоги, захи­щаючи їх від ворога. Ми молились і за тих, кого вже, на жаль, немає поруч із нами. Просили за тих воїнів, чиї портрети сьогодні стали нагадуванням про страшну дій­сність війни. Хай Господь прийме в своє Царство кожного, хто з честю виконуючи службовий обо­в’язок, віддав життя у боротьбі з окупантом.

Літургію та панахиду відслужили отець Степан Марцинківський (село Діб­рова) та отець Петро Лоза (село Карів).

З вітальними словами до при­сутніх звернулись голова Белзької громади Оксана Береза та зас­новник і організатор громадської прощі до с. Іваньки, митець Степан Івасейко.

На знак пам’яті до алеї Героїв Белзщини пластунами станиці Хлів­чани було піднесено мемо­ріа­ль­ний вогонь.

Пам’я­ть воїнів УПА вшанували пок­­ла­данням квітів го­лова громади Ок­сана Береза та зас­тупник голови Та­рас Стародуб.

Через трагічні об­ставини, що ста­лись в громаді, а саме загибель Ге­роя Андрія Куп’яка, на Іваньках не від­булось звичного концерту пат­ріо­тич­ної пісні. Війна вносить корек­тиви, забирає сталі тради­ції, а найстрашніше – за­бирає життя молодого українського цвіту.

Сподіваємось, що нас­туп­­ного року з Перемогою ми відновимо звичний плин речей, а поки що, віримо та підтримуємо Збройні сили України.

Слава Україні!

Героям слава!

Герої не вмирають!

Юлія СТАРОДУБ.

Фото автора.