Головна Історія У Сокалі вшанували пам’ять голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери

У Сокалі вшанували пам’ять голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери

УКРАЇНЦІ ЗРОДИЛИСЯ ВЕЛИКОЇ ГОДИНИ

1 січня, у Сокалі вшанували пам’ять голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери з нагоди 115-ї річниці від дня його народження.

Провідник був освіченою, глибокою та цілісною особистістю, яка зробила беззаперечний вклад у розвиток укра­їнсько­го духу, що він досі не дає спо­кою на­шим ворогам.

Степан Бандера був одним із ідео­логів і теоретиків українського націона­лістичного руху ХХ століття, а після розколу ОУН -голова Прово­ду ОУН-Б. Ра­зом зі Степа­ном Стецьком він став авто­ром Акту від­новлення Ук­раїнської дер­жави 1941 ро­ку. Того ж року його арештували у Берліні, а згодом від­правили до концтабору. У 1959 року його вбили за наказом КДБ у Мюнхені.

Священники о. Андрій Дутчак та о. Володимир Жарський спільно від­правили молебень. Покладанням кві­тів вшанували народження Великого Українця керівники Сокальської міської ради, члени ВО «Батьківщина».

Думками про постать Степана Бан­дери поділилися о. Андрій Дутчак, міський голова Сергій Касян, депутати міської ради, Захисники України Євген Матвіїв та Володимир Пограничний. Вони наголосили, що можна вбити тіло, а не ідею про вільну і соборну Україну. Сьогодні за неї ЗСУ борються з московською ордою. Виступи допов­нили патріотичними піснями Ганна Гарасимчук та Ігор Курач.

Від барельєфу Степана Бандери, який є на приміщенні Ощадбанку, до пам’ятника Т. Шевченку сокальчани розгорнули і пронесли революційний червоно-чорний прапор.

На світанку 1 січня росіяни атакува­ли безпілотниками Львівську область, внаслідок якої було знищено музей Ро­мана Шухевича та пошкоджено бу­дів­лю університету, де навчав Степан Бандера, які були символами бо­ротьби.

Свого часу Степан Бандера сказав віще: «І прийде час, коли один скаже: «Слава Україні!», а мільйони відпові­датимуть: «Героям слава!» І це збу­лося. Неодмінно дочекаємося Пере­моги, бо українці зродились великої години, пам’ятають, що плач свободи ще нікому не дав. А вороги згинуть, як роса на сонці. Тоді ще гучніше залунає: «Слава Україні!»

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.