Головна Історія 12 грудня 1918 року вийшов у світ перший номер газети «Голос з...

12 грудня 1918 року вийшов у світ перший номер газети «Голос з над Буга»

Часопис народився у буремні часи боротьбі нашого народу за свою неза­лежність. Палкі слова зі сторінок закликали до чину, були життєдайним джерелом правди, віри та свобо­ди. «Голос з над Буга» – літописець розвою Західно-Української Народної Республіки на наших теренах, опора національних сил, рупор української ідеї.

Припинив вихід часопис у травні 1919 року, коли на наші землі була кинута багатотисячна армія Галлера, сформована і озброєна Атлантою. Бригади УГА змушені були залишити Сокальщину.

Газету відновлено у 1936 році, вона виходила до 1939-ого. Втретє «Голос з-над Бугу» відновив свій вихід у липні 1990 року завдяки редактору, автору історико-краєзнавчого нарису «Сокаль і Прибужжя» Івану Вашківу, котрий пропрацював на цій посаді до 2007 року.

То ж вітаємо всіх наших передплатників, читачів, допису­вачів, рекла­модавців зі 105-річницею виходу у світ першого номера газети. Надіємося, що залишатимитеся і надалі з нами у цей важкий для країни час. Бо розуміємо, що тяжко всім. А особливо нашим Захисникам, які боронять Україну від російського агресора. Їм допомога необхідна в першу чергу. І багато наших краян це роблять: передають на передову, що можуть. Це видно і з наших публікацій.

Ще раз вдячні всім, хто передплатив газету на 2024 рік, і зробить у ці дні, бо передплатна кампанія завершується. «Голос з-над Бугу» можна передплатити і на місяць, квартал чи півріччя.

Збережімо українське видання на наших теренах, яке, починаючи з листопада 1918 року, як пресовий орган Сокальської повітової ради взяло на себе функції не тільки офіційного медійного представництва місцевого органу влади, але й вело широку агітаційно-роз’яснювальну роботу за українську державність.

Сокальський «Голос з-над Бугу» з-поміж небагатьох газет став першим українським виданням на території свого повіту, започатковуючи практику українського газет­ного видавництва.

Ми ж постараємося і надалі вас не розчаровувати. Тому дуже важливо мати видання, якому довіряєш, з ним звіряти свої думки, шукати відповіді на болючі питання, ділитися своїми думками на сторінках газети. «Голос з-над Бугу» і у 2024-ому стане таким вашим другом і порадником.

Перемоги Україні! Слава Збройним силам України! Усім Вам і нам Божих ласк, здоров’я та затишку в оселях.