Головна Військо У Варяжі на фасаді будівлі школи було відкрито та освячено меморіальну дошку...

У Варяжі на фасаді будівлі школи було відкрито та освячено меморіальну дошку в пам’ять про загиблого Героя України Дмитра Желіска

В ПАМ’ЯТЬ ПРО ГЕРОЯ УКРАЇНИ ДМИТРА ЖЕЛІСКА

20 грудня 2023 року в селі Варяж на фасаді будівлі школи було відкрито та освячено меморіальну дошку в пам’ять про загиблого Героя України Дмитра Желіска.

Під час освячення отець Василь у своє­му слові закликав не забувати тих, хто віддав своє життя, захищаючи українську землю від ворога.

Директор школи Ярослав Гаврилів на­голосив, що ця пам’ятна дошка буде зав­жди нагадувати всім, хто навчається і бу­де навчатися, про воїнів, які виборювали для нас нашу незалежність та мир.

Староста Юрій Городько згадав, що загиблого Дмитра не тільки в його рідно­му селі Русин, а й в навколишніх селах знали, як щиру людину, надійного друга, хорошого однокласника і товариша, який завжди прийде на допомогу і підставить своє плече.

Словами глибокої вдячності за подвиг сина звернувся до батьків міський голова Сергій Касян, який сказав, що батьків­ські рани та сердечний біль час не лікує, ми не маємо можли­вості повернути загиблого Дмитра до життя, але висловлюємо шану за те, що виховали справжнього героя, який віддав своє життя задля мирного неба над вільною Україною.

Щира подяка Василю і Марії Фінів за виго­товлення меморіальної дошки, Володимиру Маруничу – за поличку на лампадки, батькам і учням школи – за донати на добрі справи.  Ім’я людини живе двічі: один раз у житті, а другий – в пам’яті. Пам’ятаймо наших героїв!

 

Мар’яна БОБКО,
педагог-організатор Варязької ЗШ I-III ст.

Фото Оксани Павлів.