Головна Історія Пам’ятний захід з вша­нування наших Героїв від­бувся 23 травня у Сокалі біля...

Пам’ятний захід з вша­нування наших Героїв від­бувся 23 травня у Сокалі біля пам’ятника Тарасу Шевченку з нагоди свята українських вояків

Пам’ятний захід з вша­нування наших Героїв від­бувся 23 травня у Сокалі біля пам’ятника Тарасу Шевченку з нагоди свята українських вояків – борців за волю України. Сьогодні це свято має особливу цінність, адже наші воїни мужньо протистоять російській агресії. Свято – символ непоборності української нації та її жаги до вільного життя на рідній землі та перемоги.

У цей день ми вшановуємо Героїв України, Героїв Сокальського краю, які боролися і здобули нашу Незалежність, на жертовник якої принесли свої молоді життя полум’яні герої новітньої доби – Небесна сотня, воїни АТО/ООС, російсько-української війни. Пам’ять про них присутні вшанували хвилиною мовчання. А ведуча Марія Поліщук назвала прізвища: Віктор Сивак, Ігор Білик, Валентин Прихід, Денис Гро­мовий, Андрій Атаманчук, Роман Лагно, Андрій Костенецький, Роман Галас, Олег Галатюк, Антон Козачук, Сергій Кошмал, Ярослав Сло­бодюк, Дмитро Желіско, Микола Соломенюк.

Сокальський міський голова Сергій Касян наголосив:

– Сьогодні, вшановуючи наших Героїв, на жаль, маємо знову втрати. Недавно ми поховали Почесного громадянина Сокаля Максима Савку, котрий всім своїм життям показав і присвятив себе боротьбі за нашу Незалежність. А в селі Русин – Дмитра Желіска, який у 21 рік, героїчно загинув на східних теренах нашої держави. Сокалець Микола Соломенюк також віддав своє життя, беручи участь у визвольних змаганнях у 2014-15 роках і тепер захищав Україну від російського агресора. Жоден з них не поліг даремно. Ми переможемо клятого ворога, який не дає Україні розвиватися, хоче закреслити наше європейське майбутнє. Ми переможемо і будемо вільними у нашій державі. Слава Героям! Слава Україні!

Настоятель катедрального собору св. ап. Петра в Павла священник Ярос­лав Кащук посвятив і окропив створену з ініціативи начальниці відділу освіти міської ради Лесі Ковалишин та за під­тримки голови профспілки працівників освіти Галини Дробиняк, освітянами та учнями квіткову композицію у вигляді тризуба. Її присвятили Героям та нашій впевненій Перемозі над рашистами.

Патріотичним духом були наповнені виступи гуртківців Сокальського будинку дитячої та юнацької творчості Олі При­хідько, вихованців зразкового вокально­го колективу «Кришталь» (керівник колективу Н. Криштальська), вокально­го колективу «Промінь» (керівник М. Вельган).

Акція завершилася спільною молитвою біля стели Героїв Небесної Сотні, де о. Ярослав Кащук відслужив панахиду. Він, зокрема, сказав:

Молитва віри та надія на Бога, на Боже милосердя. Нині у нас війна. Страхіття, пекло.

І у всіх тільки одне запитання: «Коли вона закінчиться?» То так як дитина питає матір: «Мамо, коли тато прийде з війни?» Коли наші воїни повернуться з полону? Коли не будуть катувати, вбивати, мучи­ти? Коли тому жахіттю настане кінець? Тут мало надіятися на силу зброї. Тут ще потрібно опувати на Боже милосердя і ласку. Треба мо­литися і церкві, і державним му­жам, і всьому людові, щоб Господь відвернув кару. Ми не хочемо смер­ті грішника, але хочемо щоб завер­шилася війна, щоб були спокій і злагода на землі. Щоб наші батьки, брати, сестри поверталися додому. Це є наша лебедина пісня і прохан­ня нині перед стелою Героїв, які віддали своє життя за волю Укра­їни. Ми кожної Служби Божої згаду­ємо їх усіх поіменно за їхню жертву, все найдорожче. Треба пам’ятати про Героїв. І не тільки про воїнів, але і волонтерів, які під кулями доставляють поміч, медиків, всіх, хто на сході, на передньому плані війни. Просимо молитви духу, сили духу, молитви любові і милосердя щоб Бог упокоїв наших Героїв, на­городив Своєю ласкою…

Лідери Сокальського регіональ­ного учнівського парламенту та пластуни, учні та присутні поклали квіти та запалили лампадки.

На завершення всі виконали Славень. Ми пам’ятаємо кожного, хто поліг за нашу свободу та про­довжує їхню боротьбу, аби Україна була незалежною навіки.

Слава Україні! Героям Слава!

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.