Головна Історія Сокальщина вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні

Сокальщина вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні

ДОПОКИ ПАМ’ЯТЬ В НАС ЖИВА, СВОБОДУ НАШУ НЕ СПИНИТИ!

Сокальщина вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя за українські та європейські цінності. Ці криваві дні 18-20 лютого 2014 р. назавжди залишаться раною, яка не гоїться.

До стели Героям Небесної Сотні прийшли небайдужі сокальчани. Ведуча віче пам’яті Аліна Коберенко зазначила, що «Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й онов­лення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них молоді, сильні. Ті, що лише починав жити. І сьогодні ми зібралися для того, щоб пом’я­нути й вшанувати Небесну Сотню. Тих мужніх, незламних українців та їхніх побратимів інших національностей, чиї душі уже на небесах».

Священники Ярослав Кащук, Мирослав Кащук, Михайло Ментух та Володимир Жар­ський відслужили поминальну панахиду за загиблими під час Революції Гідності 2013-2014 років. У виступах о. Мирослав Кащук, Сокальський міський голова Сергій Касян, депутат Львівської обласної ради Олег Фен­чин згадали Героїв Небесної Сотні, котрі віддали своє життя за волю та свободу, про­вели паралель між тими буремними роками, коли тодішня проросійська влада відмовила­ся підписувати Угоду про асоціацію з ЄС, і сьогоденням, коли ЗСУ захищають державу від рашистської орди.

Патріотичні вірші прочитали Юрій Паньків та Юлія П’ятковська.

Під мелодію пісні «Плине кача» присутні вшанували пам’ять наших Героїв, поклали квіти та запалили лампадки біля стели Героїв Небесної Сотні.

А на завершення усі виконали Славень.

Пам’ятаємо про подвиг Героїв Небесної Сотні. Помстимося за кожного. Майбутнє України нині боронять воїни ЗСУ. І, на жаль, частина з них, в тому числі 16 жителів Сокальщини, віддали своє життя заради про­цвітання України. Жодне ім’я не загубилось в історії, їхня жертва не є марною! Наймен­ше, що можемо зробити для них, для їх рід­них – це гідно вшанувати їх пам’ять та вкотре подякувати за їх подвиг. Вічна пам‘ять новіт­нім Героям України. Смерть російським за­гарбникам!

Небесна Сотня віддала своє життя за на­шу волю та свободу. Вічна слава, вічна пам’ять Героям Небесної Сотні.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.