Головна Інтерв'ю Марія Андраш з Княжого: три доньки та троє синів – її щастя

Марія Андраш з Княжого: три доньки та троє синів – її щастя

Українці здавна славилися міцним сімейним устроєм, великими й дружними родинами та шанобли­вим ставленням до своїх батьків. У наш час багатодітних родин не так уже й багато. Зараз, мало хто наважується створи­ти багатодітну сім’ю. Проте зустрічаються й такі, як Марія Андраш з Княжого, яка пода­рувала життя шістьом дітям.

Найстаршою з дітей є п’ятнадцятирічна Христина, яка навчається у 10 класі Княжівської школи. Дівчина активна, цілеспрямо­вана, охайна, працьовита. Завжди готова прийти на допомогу. У неї багато друзів. Во­на бере участь у змаганнях з легкої атлетики та є учасницею художньої самодіяльності. Любов до фізичної культури посприяла ви­бору її майбутньої професії. Після закін­чення школи Христинка хоче здобути освіту і працювати тренером з легкої атлетики.

Син Сергій з 2007 р. н., навчається у 8 класі. Хлопець – веселий, товариський, дисциплінований, самостійний. Бере актив­ну участь у шкільних заходах. Захоплюється футболом. В позаурочний час навчається у дитячій юнацькій спортивній школі «Буг-Арсенал» – Сокаль. У 2019 р. на міжна­родному турнірі з футболу серед юнаків 2007 р. н. в рамках святкування 1000-ліття м. Бреста визнаний кращим гравцем. Хло­пець постійно бере участь у різноманітних міжнародних турнірах та отримує призові місця. Рідні підтримують його захоплення. До речі, пані Марія в юності також захоплю­валася цим видом спорту. Вони сподівають­ся, що в майбутньому Сергій пов’яже своє життя з футболом.

У 2008 році лелека знову принесла радість у родину й народилася Даринка, яка навчається у 7 класі. Дівчинка обдарована і здібна, гарно співає і грає на бандурі, навчається у Сокальській музичній школі та є активною учасницею різноманітних шкільних заходів. У неї чимало призових місць у різноманітних конкурсах та творчих фестивалях, які у цьому році проводились дистанційно.

Молодші діти – п’ятикласниця Оксана та чотирикласник Максим. Дівчинка дуже активна, старанна, розумна, добре вчиться, завжди бере участь в позакласних заходах, багато читає, любить настільні ігри. А ще тактовна і дуже товариська, у неї багато друзів, завжди допомагає однокласникам. Максимко доброзичливий, щирий, відпові­дальний. Старанний учень, вірний та відданий друг, мріє стати відомою людиною. Його улюблене заняття – бокс, охоче також грає у шахи.

Наймолодший у сім’ї п’ятирічний Любо­мир, який потребує найбільше маминої уваги. Він теж має музичні здібності, вже пробує грати на баяні. Тож наступного року хоче вступити в Сокальську музичну школу імені Віктора Матюка, аби опанувати інструмент.

Марія Федорівна не уявляє свого життя без дітей. Багато часу приділяє домашнім клопотам та їхньому вихованню. Вона не жаліється на життя, а дякує Богу за своїх кровиночок, які вважає є найголовнішим багатством у житті. п. Марія переконана, щоб щось мати, потрібно не лінуватися, а працювати. Цьому змалечку навчає своїх дітей. Так колись її навчали у родині, яка також була багатодітною. Сім’я тримає чи­мале господарство. Є у них кози, поросята, гуси, качки, кури. Мають і город. Отож роботи вистачає для всіх. У кожного свої обов’язки, працюють згуртовано.

Марія Андраш по­ справжньому щаслива, адже найбільша радість для мами – здорові діти. Все інше, каже, можна набути. Нама­гається розвивати у синів та доньок любов до всього, що вони роблять, навчає їх бути чесними, працьовитими, доброзичливими, адже хоче, щоб виросли щасливими та були справжніми українцями.

Любов ПУЗИЧ.