Головна Листи Лісівники і рятувальники у Жовківському лісгоспі тренувались у приборкуванні лісових пожеж

Лісівники і рятувальники у Жовківському лісгоспі тренувались у приборкуванні лісових пожеж

У Соснівському лісництві ДП «Жов­ків­ський лісгосп» 6 травня відбувся обласний семінар-навчання по мето­дах і способах гасіння лісових пожеж за участі лісівників, рятувальників та представників місцевої влади.

Мета таких навчань – відпрацювання навичок приймати швидкі і правильні рі­шення щодо організації гасіння протипо­жежними службами до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів, забезпечення вчасного сповіщення та зв’язку з об’єкто­вим штабом пожежогасіння, приведення в роботу первинних засобів пожежога­сіння та реалізація ефективних дій гасіння по­жежі.

Спочатку учасники знайомились з робо­тою телевізійної системи спостереження, що успішно несе варту на захисті лісових масивів Соснівки та прилеглих територій. Після цього, заступник начальника Львів­ського ОУЛМГ Ярослав Целень відкрив семінар та акцентував на важливості спів­праці лісівників, пожежників та місцевої влади у протидії пожежам в лісі.

Про особливості роботи підприємства, основну діяльність та вжиті заходи щодо пожежної безпеки розповідав директор Василь Височанський.

ДП «Жовківський лісгосп» є підприєм­ством з підвищеною пожежною небезпе­кою, адже 54% площі займають хвойні породи.

Староста м. Соснівка Ірина Харчук вис­ловила вдячність лісівникам за багаторіч­ну співпрацю та резюмувала про те, що на старостинському окрузі успішно діє добровільна пожежна дружина. А началь­ник ДПРЗ-3 Червонограда Олексій Скрібе­нець наголосив на злагодженості дій усіх сторін.

В ході практичної частини – навчань – проведено заходи на оперативність реагу­вання, сигнал про виникнення займання, прибуття на місце події та гасіння умовних пожеж.

Лісівники та рятувальники продемон­стрували скоординованість дій, готовність до ліквідації лісових загорянь. І хоча, орга­нізатори, учасники семінару й показали своє вміння у боротьбі з вогняною стихією в лісі та все ж констатують: «Вогню в лісі легше уникнути, аніж боротись з ним».

Галина МУРАВСЬКА.

Фото автора.