Головна Інтерв'ю Олена Матрипула: За рік війни ми стали єдиним механізмом, де кожен робить...

Олена Матрипула: За рік війни ми стали єдиним механізмом, де кожен робить свою важливу ділянку роботи

ЄДНАЄ БАЖАННЯ ДОПОМОГТИ ВІЙСЬКОВИМ

Повномасштабне вторгнення росії в Україну об’єднало українців на захист своєї країни. І в тилу, і на фронті всі роблять важливі справи задля Перемоги України. Кожен з нас є маленьким гвинти­ком волонтерського руху на під­тримку ЗСУ. Свою вагому лепту вносить і сокальчанка Олена Мат­рипула, котра з 2014 року є засновником і головою фонду «Зоозахист», який опікується тваринами. Війна різко змінила її розмірене життя, заставила шукати всі мож­ливості аби допомогти українським військовим на фронті, серед яких її коханий чоловік Юрій.

Пані Олена згадує: «Війна заста­ла мене вдома. Пам‘ятаю, як серед ночі пролунав дзвінок. Це була по­друга, яка сказала: «Вставай, поча­ло­ся». Мене охопив страх. Невдовзі прийшло розуміння, що чоловік знову повернеться на війну, бо за­писався в перший резерв. 30 січня лише повернувся з АТО, бо закін­чився контракт. Попереджав, що таке може статися. Одразу за­телефонувала йому на шахту, де працює. Повідомив, що копаль­ня закрита, усі чекають наказу що ро­бити далі. А зранку прийшов і пі­шов у військкомат. Я ж залишила­ся вдома з дітьми, чекати на нього. Щиро вірила, вірю і всіх перекону­вала, що хлопці наші вистоять, що до нас точно не дійдуть загарбни­ки».

– Коли чоловік опинився у бойо­вих діях під Києвом, це було його перше завдання після початку пов­номасштабної війни, – продовжує п. Олена. – Від нього почула наскільки є незабезпеченими наші во­їни. На той момент їм потрібні були тепловізори або прилади нічного бачення. Вирішила хоч якось допо­могти, і через соцмережі звернула­ся до небайдужих людей про під­тримку. Pозуміла, що не зможу військовим доставити якусь над­складну зброю. Але об’єднавшись з однодумцями, змо­жемо їх нагоду­вати, подарувати чистий одяг, ме­дикаменти, допо­могти автівками чи «пташками». І якщо ми можемо, то чому не зроби­ти. Першими від­гукнулися мецена­ти фонду «Зооза­хист», Орися й Настя Хахули та Зоряна Бурне. Це наші земляки, які багато років про­живають у США. Також на мій клич зреагували волонтери зі Львова і Києва. Ми дістали прилади. І не тільки… За ними пішли рації, генератори, речі, які нам передава­ли друзі і раніше також меценати фонду – сім’я Ко­валів. До них при­єдналася і вся громада міста Бре­шіа (Італія). Крім того, передавали й продукти, засо­би гігієни, дитяче харчування, під­гузки, одяг і багато всього різного. Це дало змогу допо­магати і вій­ськовим, і цивільним. Також на мої пости-звернення про допомогу ЗСУ реагували жителі Сокальщини. Переді мною відкри­лися двері фон­дів, таких як «Карі­тас», «Разом ро­бимо добро Укра­їна», гуманітарних штабів від міських рад. Я була при­ємно вражена, скільки небайдужих людей відгук­нулося і підтримало нашу добру справу. Це дало змогу допомагати не лише підрозділу, в якому слу­жить чоловік, а й усім, хто звертав­ся. Насправді у військо­вих є багато потреб і запитів. Має­мо тримати сильний тил. Так усе почалося.

З часом до волонтерки приєдну­валися все нові й нові люди, фонди та меценати. Спільно купували дрони, машини і техніку, якої потре­бували військові. Також не забу­вали передавати хлопцям домашні смаколики. Однією з перших, хто відгукнувся на добру справу, були громади сіл Перв‘ятичі та Спасів, на чолі з Юрієм Микитюком. Зго­дом долучився директор ТзОВ «Галичхутро» Василь Муха, який організував на підприємстві виго­товлення тушонок для українських захисників та випікання домашньої випічки по селах. Велику допомогу технікою надав пан Юрій Зубко з асоціації в Майорці (Іспанія), який передав для українських захисни­ків десяток генераторів, бензопил, термобілизну, тепловізор, бінокль, прилади нічного бачення.

Неодноразово гумані­тарну допо­могу та смачну випічку організовував отець Ярослав Валюх та долучи­ла­ся громада с. За­бужжя під керів­ництвом старости Світлани Ко­ляди.

Згодом познайомилися ще з чудовими людьми, які стараються підтримувати ЗСУ, з ними співпра­цюємо по цей день. Це Наталя Чоп, Галина Мельник, На­таля Цар, Христинка Ново­сад, громади сіл Варяж, Лешків, Волиця, Комарів, Поториця, Тартаків, Вели­ке, Перес­па, Стоянів, Горб­ків, Тудорковичі, Войслави­чі, Бодячів, Смиків, Матів, Залижня, Опільсько, Стенятин. По­тім доля звела її з Мирославою Струс та депутатом Сокальської міської ра­ди Ігорем Плечі­нем, які надали од­не з приміщень кафе-бару «Воло-дар» для збору гумані­тарної допо­моги для ЗСУ. Разом з ними волон­тери готують їжу, паку­ють посилки, приймають військо­вих.

На початку війни гуманітарну до­помогу відправляли по дві щотиж­ня, а тепер – щодва тижні. Крім цьо­го, відсилали її також поштою. Ще надавали продукти хлопцям, які повер­талися у бойовий підроз­діл після відпустки.

Олена не втомлюється дякувати всім, хто долучається і допомагає – фінансово, медикаментами чи продуктами. Усі ці люди роблять насправді велику справу, наближа­ючи перемогу країни й формуючи націю сильних, небайдужих, чуй­них.

«За рік війни ми стали єдиним механізмом, де кожен робить свою важливу ділянку роботи. Мар’яна Яремчук і команда волонтерів БФ «Карітас»-Сокаль збирають і сор­тують ліки, продукти. Дівчата з Млинова під керівництвом Ірини Луцюк і волонтери з Червонограда під керівництвом Галини Козенко роблять сублемати для хлопців. Доставляють все на передову водії – Сергій Юков, Любомир Лола, Юра Дуда, Ромчик, Ігор Плечінь, Тарас Панас, Сергій Матвіїв, Тарас Копчунь, Володимир Зіньків, Воло­димир Плечінь, Василь Лещук, Во­лодимир Безпалько. Заправляють буси пальним фермери і місцеві підприємці. Щодня плетуть сітки дівчата та жінки у ЗСШ №4 і Народ­ному домі м. Сокаль. Приймають, сортують і пакують допомогу Окса­на Кулієвич і Тетяна Гудемюк… Вибачте, коли кого забула. Вельми вдячна за підтримку, смачні до­машні страви та випічку господи­ням Сокаля, Червонограда та нав­колишніх сіл», – говорить Олена Матрипула.

Волонтерка постійно, практично щодня, збирає кошти на якесь авто чи військове спорядження, і в неї це вдається. За ці кошти придбали на фронт уже 14 автівок, 6 старлін­ків, 4 дрони, 19 професійних рацій, генератори, планшети, амуніцію, тактику, приціли, 30 тепловізорів, біноклі, далекоміри.

Й нині українським захисникам потрібні авто, тепловізори, старлін­ки, дрони, які розвідують території і наводять вогонь. Проте найбіль­ше вони хочуть перемоги, щоб по­вернутися додому.

– Цього ми їм бажаємо і робимо все можливе аби це настало яко­мога швидше, – каже п. Олена. – Продовжуємо працювати невпин­но, адже нас єднає мета, яку до­сягнемо лише разом. Чекаємо всіх небайдужих у кафе-бар «Володар». Готуйте, плетіть, до­натьте і все буде Україна! Усі, хто має можливість, підтримайте укра­їнську армію. Звертайтесь за теле­фоном: 093-52-52-577. Разом до перемоги!

Минулого тижня автівку з гумані­тарним вантажем пані Олена з друзями відправили на схід. На ній воїни захищатимуть Україну від російських загарбників. А волонте­ри починають новий збір, адже ма­шин на фронті достатньо не буває.

Любов ПУЗИЧ.

Фото надала Олена Матрипула.