Головна Інтерв'ю РЕВОЛЮЦІЮ ГІДНОСТІ ГЕРОЇ ТВОРИЛИ, ВОЛЮ Й НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ВОНИ БОРОНИЛИ

РЕВОЛЮЦІЮ ГІДНОСТІ ГЕРОЇ ТВОРИЛИ, ВОЛЮ Й НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ВОНИ БОРОНИЛИ

Таке гасло мало віче з нагоди Дня Гідності і Свободи, яке відбулося минулого вівторка біля стели пам’яті Героям Небесної Сотні в Сокалі. Панахиду за загиблими відслужив священик катедрального собору св. ап. Петра і Павла Андрій Дутчак.

Ведуча Уляна Осміловська зазначила, що «за короткі 26 років Незалежності Україна пережила дві революції, які назавжди будуть закарбовані на скрижалях не тільки української, а й світової історії. Помаранчева розпочалася 22 листопада 2004 року, Революція Гідності – 21 листопада 2013го.  Чим були вони для кожного з нас? В першу чергу, стали випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності».

З вітальними словами до присутніх звернулися голова Сокальської РДА Роман Токай, голова районної ради Микола Пасько, Сокальський міський голова Вадим Кондратюк, депутат Львівської обласної ради Сергій Касян.

Зокрема, очільник районної ради М. Пасько сказав:

– Глибоко символічно, що сьогодні з’єднуємо два наших свята. І, напевно, символізм полягає в тому, що архистратиг Михаїл – це символ боротьби добра зі злом, світла з темрявою.

Саме сьогодні відзначаємо День Свободи і Гідності. Для нас цей день политий кров’ю, за цей день віддали життя наші діти, брати, батьки. Цього року Сокальська районна рада відзначала 75річчя створення Української Повстанської Армії. І мав нагоду вручати відзнаки від нашої громади ветеранам, які пройшли пекло. Це є нерозривна історія сучасної України в боротьбі за власну Незалежність, Гідність і Свободу.

Молоді люди загинули за те, щоб Україна обрала шлях цивілізований і європейський. Переконаний в тому, що ми цією дорогою пройдемо, хоча нам дуже заважають вороги зовнішні і внутрішні. Але дорогу осилить той, хто йде. І насправді всі бачимо, що часом Україна падає по тій дорозі, але підіймається і йде далі. Бачимо, які заходи зараз вживаються і урядом, і місцевою владою, при тій всій критиці, яка по своїй основі є справедливою і вірною – робиться робота, відбуваються реформи місцевого самоврядування, медицини, освіти, всієї бюджетної галузі. Звичайно, що відповідальність лежить на кожному з нас. Україна починається з кожного. Але особлива відповідальність на владі, яка зобов’язна впровадити той курс, за який загинули наші діти, батьки, брати і сестри. Звичайно, хочеться, щоб ця стела не поповнювалася новими фотографіями, і ми за це молимося. На превеликий жаль, гинуть наші хлопці на сході України. Але, попри всі нюанси, а мені доводиться бувати на східних теренах України щороку, українське військо зовсім не те, яке було дватри роки тому. Воно здатне боронити Україну. Ми платимо занадто високу ціну, щоб дозволити собі зійти зі шляху розбудови України. Переконаний в тому, що цей шлях закінчиться нашою спільною перемогою. Слава Україні!

Вірші: «День Гідності і Свободи» прочитала Софія Ворожбит, «Грудень дві тисячі тринадцятого року» – Лілія Очабрук.
Хвилиною мовчання вшанoвано пам’ять загиблих борців за незалежність України, покладено квіти до стели Героїв Небесної Сотні та запалено лампадки.

Василь СОРОЧУК.
Фото автора.