Головна Інтерв'ю Сторінка позитиву

Сторінка позитиву

Її в Фейсбуці веде в. о. голови Тудорковицької сільської ради Світлана Дейнека, яка переконана, що добро та позитивні новини зцілюють душу та тіло. Слова, як ключі: правильно підібравши їх, можна відкрити будь-яку душу. Адже ніщо не окриляє так людину, як душевні слова та позитивні емоції. І в цьому ми переконались уже не раз.

– Пандемія коронавірусу змінила наше життя, – розповідає Світлана Дейнека. –Після великої кількості смертей в Італії, Іс­панії та США, люди жили в тривозі та страху, бо майже в кожній хаті є рідні літнього віку або ті, хто перебуває у зоні ризику чи повер­нувся з-за кордону, бувши на заробітках. Тож могли підхопити небезпечну хворобу. Поса­довці різних рівнів, лікарі говорили лише про дотримання вимог карантину. Мимоволі, усі добровільно-примусово самоізолюва­лися… Життя району та сіл, що навколо, у яких у всі пори року проходило чимало різноманітних патріотично-культурних заходів, «завмерли»… Серед такого шквалу негативу нам бракувало позитивних новин.

Співрозмовниця – оптиміст по житті, тож вирішила спробувати відволікти односель­чан від негативних думок та налаштувати на позитив.

– Я задумалася, а чому не створити «сто­рінку позитиву» Тудорковицької сільської ради, – продовжує пані Світлана, – аби жи­телі рідного села та навколишніх могли пока­зати знайомим та усій Сокальщині, які в селах є таланти, чим займаємося, живемо…

Набравши відваги п. Світ­лана 1 квітня записала відео-звернення до жителів сіл Ту­дорковицької сільської ради. Вже наступного дня одно­сельці почали надсилати до­писи, до яких вона писала ко­ментарі. Опубліковувала ма­теріали після роботи. І одразу ж побачила результати – лайки, коментарі, перегляди.

Цей добрий почин підтри­мали місцевий священник Степан Ділай, директори шкіл Оксана Швець та Олег Славич, громада.

Світлана й не сподівалася, що її сторінка так зацікавить людей. Насправді, вкотре переконалася, що за бажанням у будь-чому можна знайти щось добре. Сторінка у Фейсбуці допомогла багатьом людям іншими очима подивитися на сусідів, знайомих та односельців. Тепер вони самі дивилися на життя з позитивної точки зору, і тим ділились з іншими.

За цей період опубліковано понад сто до­писів. Надсилали власні чи своїх таланови­тих дітей та внуків, коротенькі відео, на яких читали вірші, співали пісні, награвали мело­дії, прибирали, відпочивали, гуляли в лісі, готували різні смаколики…

Водночас це спонукало їх задуматися: «А може у мене теж є талант до творчості та самовдосконалення?» Відтак щодня з цікавістю вмикали комп’ютери та заходили у Фейсбук на сторінку Тудорковицької сіль­ської ради, де на них чекали цікаві відео. Більшість навіть не підозрювали, що навко­ло них є багато обдарованих дітей та дорослих, що можна у звичних та буденних речах знаходити стільки позитивних моментів. «Сторінка позитиву» отримувала лайки й з-за океану: з Америки, сонячної Італії та сусідньої Польщі. На ній дізналися про хобі Тетяни Франц – бісероплетіння, Дениса Сака, Христини Хомин, Лідії Шишки, Юлії Кульбіди – малювання, Марії Гнатюк, Стефанії Опульської, Василини й Олі Юринців, Софії Любої – вишивка. «Сторінка позитиву» показала чудові роботи талановитої Мар’янки Коляди з Тудоркович. Це її перші спроби в створенні малих скульптурних форм. Нині її міні скуль­птури грибів, тварин, птахів зробили подвір’я та сад затишними та комфортними.

– Сторінка допомагає людині відкривати свої таланти, – каже отець Степан Ділай. – Адже Господь дав кожному дар, який потрібно розвивати. Вона, наче родзинка позитиву в нашому буденному сірому житті.

о. Степан і сам не раз подавав свої відео-звернення з нагоди релігійних свят. Завдяки цій сторінці і дорослі, і малі парафіяни мали змогу у свята слухати вдома проповіді свого душпастиря.

Пані Світлані приємно, що відвідувачі сторінки залишають свої коментарі, чимало з них дякують за добрі позитивні новини. Найбільше, аж 8755 лайків, отримав допис про Софійку та Юрія Возняків – дітей з вада­ми слуху, які займаються спортом, беруть участь у різноманітних змаганнях та є їх пе­реможцями.

Світлана Дейнека каже, що щаслива, бо «Сторінка позитиву» сподобалася мешкан­цям і вони її підтримали. Адже не все так погано у нашому домі, у будь-чому можна знайти щось позитивне, головне – хотіти цього.

Любов ЗАБЛОЦЬКА.