Головна Інтерв'ю Волицький сільський голова Надія Білик: Вперше я прийшла на цю посаду у...

Волицький сільський голова Надія Білик: Вперше я прийшла на цю посаду у 2010 році

ДОВІРУ ТРЕБА ЗАСЛУЖИТИ…

Сільський голова, в першу чергу – мудрий, ініціативний господарник. А чи знайдеш кращих фахівців з ведення господарства та готових на самопожертву в ім’я громади, ніж українські жінки? Отож не дивно, що нелегку та відповідальну справу місцевого самоврядування жителі Сокальщини нерідко доручають своїм землячкам. Серед них Волицький сільський голова Надія Білик. За освітою п. Надія вчитель початкових класів, але життєва дорога привела її в органи місцевого самоврядування. Нині важко уявити Волицьку сільську раду без цього мудрого, ініціативного, толерантного керівника, яка є прикладом ділової жінки сьогодення.

– Вперше я прийшла на цю посаду у 2010 році, – розповідає Надія Павлівна. – Мені тоді було 36 років, до цього працювала вчителем у місцевій школі. До такого кроку спонукали мої колеги-вчителі. Не буду лукавити душею, що все було гладко…

На жаль, у сільської ради не завжди вистачає фінансових можливостей для вирішення усіх проблем громади. Бувало таке, що через брак досвіду у молодого керівника руки опускалися, не раз після напруженого робочого дня, хотілось все кинути. Проте наступного ранку прокидалася з думками, що треба йти працювати і доводити те, що розпочала, до кінця, бо не можу підвести громаду, яка довірила цю посаду вже вдруге. А довіра – річ важлива, її треба не лише заслужити, а й виправдовувати кожного дня своєї праці.

Турбота про людей, села, вирішення проблемних питань, бюджет, розпорядження бюджетними коштами, залучення інвесторів в село… І ще багато інших завдань стоять перед сільським головою, а треба ще всіх вислухати, і всім постаратися допомогти. Вона опікується кожним мешканцем старим та малим, справедлива й уважна у ставленні до жителів сіл, їх звернень.

– Просто так, кидаючи свої звичні справи, ніхто до влади не звертається, – каже сільський керманич. – Якщо людина прийшла, то лише з якоюсь проблемою. Насамперед, її потрібно вислухати, обов’язково порадити, посприяти, допомогти – хоча б морально. Та й чимось зарадити, якось задовольнити її потреби…

Місцеві жителі раді, що сільська влада дбає про чистоту й сучасний вигляд населених пунктів. Щомісяця у визначений час збирають сміття у двох населених пунктах – Волиці та Комареві. Чотири автобусні зупинки закуплено за кошти сільської ради.

Однією з головних проблем села є дороги. Треба зазначити, що сільська рада останні роки співфінансує ремонт доріг обласного значення на території сільської ради. В жовтні цього року зроблено дорогу від роздоріжжя до ОЛК «Ровесник», де сільська рада долучилася коштами в сумі 200000 грн. Чистку узбіччя цієї дороги проводять власними силами небайдужі мешканці села.

Усі комунальні дороги сіл заасфальтовані або з твердим покриттям, деякі з них потребують негайного ремонту. На всі потреби села в місцевому бюджеті недостатньо коштів для їх вирішення. Тому завжди беруть участь у багатьох конкурсах та проєктах. Зокрема, в минулому році сільська рада взяла участь та перемогла в чотирьох обласних проєктах на загальну суму 1358190 грн., залучила кошти обласного бюджету – 677000 грн., районного – 342000 грн., спонсорів – 202273 грн., громади – 44004 грн. місцеві – 92913 грн. За ці гроші зроблено вуличне освітлення в Комареві, утеплено фасад Волицького дошкільного закладу, проведено капітальний ремонт Народного дому с. Комарів, закуплено костюми для двох ансамблів.

Сільська рада ніколи не залишається осторонь проблем шкіл. Для Волицької школи на перекриття даху було виділено 200000 грн., а Комарівській – 20000 грн. для благоустрою подвір’я школи.

За кошти місцевого бюджету здійснено закупівлю дитячого та спортивного майданчиків в селах Волиця та Комарів на загальну суму 191900 грн. (вартість одного комплекту – 95 950 грн.).

По Програмі підтримки наймасовіших видів спорту виділяється щороку 70000 грн. для футбольної команди «ВолКом». Цього року волицькі футболісти здобули кубок «Золота осінь2019».
Для учасників АТО та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, щорічно виділяють та освоюють кошти в сумі•150 000 грн.

На території сільської ради розташовано два дитячих садочка, два ФАПи, дві бібліотеки, Народний дім, відділення Укрпошти та Ощадбанку. У селі Волиця триває будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини на два лікарі, вартістю понад 7000000 грн., яку планують ввести в експлуатацію до кінця року.

Радіє пані Надія, що села розростаються є багато молодих сімей, (на даний час 25 мають статус багатодітні), стало більше народжуватися діточок, отож вкрай необхідно розвивати соціальну сферу. Їм потрібні місцеві, подомашньому затишні дитячі садочки, амбулаторія загальної практики сімейної медицини, школи, спортивні майданчики. Тож разом з депутатами працюють над цим.

п. Надія в постійних клопотах. Позитивна та поділовому налаштована, сама працює, як бджілка, і людей навколо себе згуртовує до праці. Перші помічники сільського голови – депутати та члени виконкому, вирішують, які є в кожному селі, «болючі» проблеми, упорядкування яких покращить життя громади в цілому. Тоді за їх вирішення беруться гуртом та успішно реалізовують задумане.

І таких позитивних прикладів є багато: працівники дитячих садочків, місцевої школи, бібліотеки написали мікропроєкти, які отримали перемогу в конкурсі мікропроєктів Львівської обласної ради, завдяки залученню коштів ці заклади стали комфортнішими для дітей та працівників, мають сучасний вигляд. Та найбільшою перемогою громади, вважає п. Надія, є відкриття в грудні 2018 року двох залів Народного дому в селі Волиця, який був багато років довгобудом. Неабияк цьому радіє молодь, яка тепер має де проводити своє дозвілля. Сільська голова щиро вдячна жителям Волиці й Комарева за те, що люблять свої села, що заради майбутнього жертвують коштами, вільним часом, а також депутатському корпусу, працівникам сільської ради – за підтримку, розуміння та допомогу у вирішенні важливих питань; громаді УАПЦ та УГКЦ, жителям с. Волиця та с. Комарів, директору ПАФ «Білий Стік» Олегу Іванчині, ТзОВ «Сотеко», ТзОВ «Інкомінвест», ОЛК «Ровесник» та іншим підприємцям.

Для покращення надання послуг населенню у 2018 році було введено посаду державного реєстратора, чим може похвалитися в районі лише Волицька сільська рада. Реєстратор здійснює реєстрацію права власності на майно фізичних осіб, реєструє договори оренди юридичним особам, видає інформаційні довідки та надає багато інших послуг не лише місцевим мешканцям, а й багатьом жителям Сокальського району.

Посада сільського голови не з легких, на шляху виникало чимало труднощів і розчарувань, успіхів і вагомих здобутків. За час роботи пані Надія неодноразово була відзначена керівництвом області та району обласними та районними грамотами за розвиток соціально-культурної інфраструктури села.

Сільський голова старається не знехтувати довірою людей, бо народилася в селі Комареві, а живе та працює у Волиці. І змалку відчуває ту атмосферу, той дух людей, які тут мешкають, дбаючи про своє сьогодення і майбутнє дітей.
Надія Білик уже дев’ять років представляє владу в селі, але завжди залишається простою людиною, яку поважають і цінують за її працьовитість, якості лідера та мудрість. Далеко не всі можуть поставити інтереси громади над своїми власними, а їй це вдається, бо усвідомлює, що відповідальна за велику родину, яка складається з усіх жителів Волиці й Комарева. Це майже дві тисячі населення.

– Людина повинна любити свою малу батьківщину, – каже Надія Павлівна. – Це почуття дає кожному впевненість, розуміння того, що поряд з тобою живуть і працюють сусіди, односельці, які дбають про тебе і нагадують: ти мешканець цієї громади, відповідальний за неї, як і вона за тебе. Ми працюємо на благо людей, покликані захищати їхні інтереси. Я завжди кажу депутатам різних скликань, що після виборів варто забути хто з якої партії. У нас єдина «партія» – волицька громада. Маємо дбати, щоб наші села розвивалися, а в них панували мир і злагода, були єдність та порозуміння.

Любов ПУЗИЧ.