Головна Листи 73-річна Любов Комишева з с. Спасів від ранку до вечора в’яже шкарпетки...

73-річна Любов Комишева з с. Спасів від ранку до вечора в’яже шкарпетки для ук­раїнських військових

«НЕХАЙ НОСЯТЬ, ГРІЮТЬСЯ ТА ЗДОРОВІ БУДУТЬ!»

Так говорить 73-річна Любов КО­МИШЕВА з с. Спасів, яка від ранку до вечора в’яже шкарпетки для ук­раїнських військових на передовій.

Баба Люба, її так називають у Спасові, в’язати навчилася у дитинстві, а після повно­масштабного вторгнення, вміння стало у пригоді для допомоги Збройним силам Ук­раїни.

– Люди передають гроші на армію, – роз­повідає п. Любов. – А в мене пенсія – не дуже велика. Довго думала, чим можу допо­могти нашим військовим. Вирішила плести шкарпетки. Адже хіба можна сидіти склавши руки, коли воїни, ризикуючи життям, боро­нять українську землю, ще й мерзнуть в окопах?! Хочу хоч чимось їм до­помогти. За­питала місцевого волонтера Юрія Микитюка та старосту сіл Спасів та Перв’ятичі Михайла Бойка: «Чи треба в’яза­ти теплі шкарпетки?». Вони відповіли: «В’я­жіть. Шкарпетки солда­там завжди потрібні».

Тож як є вільна хвилина, пенсіонерка од­разу береться за в’язання. Буває, не спиться – тоді теж сідає і в’яже. Це її хобі з дитинства, яке в сумних реаліях сьогодення дозволяє почувати себе корисною та потрібною. За роботою вона відволікається від сумних роз­думів. За день виходить пара. За рік вив’яза­ла і віддала півсотні шкарпеток для солдатів. Щоразу, коли у селах Спасів та Перв’ятичі готують гуманітарний вантаж для військових, п. Любов передає їм кілька пар власноруч вив’язаних м’яких та теплих виробів.

Любов Іванівна народилася 1951 року в Спасові. Коли їй було шість місяців, родину виселили на поселення в місто Кізел (Перм­ський край). 26 років там прожила, тоді родині дозволили повернутися в рідне село Спасів. В’язати навчилася у шко­лі. За мо­лодості, коли не було змоги купити одяг в крамниці, легко в’язала светри, спідниці, плаття, безрукавки, шкар­петки для всієї родини. Навчила в’язати доч­ку Ельвіру та внучку Лілію, які нині під­тримують її та допомагають. Дочка Ельвіра пере куплені вживані в’язані шарфи, кофти, розпускає й змотує їх у клубки. Жителі села також зна­ють, що бабусі Любі треба нитки, приносять: хто в’язані речі, хто уже клубки. Адже для роботи треба різні, бо щоб шкарпетки були міцнішими, у місцях, де най­більше зношуєть­ся, вона укріплює додатко­вими нитками.

В’язані шкарпетки для бійців волонтерка передає Юрію Микитюку, який її підтримує і всіляко допомагає. Він відправляє їх вій­ськовослужбовцям на передову разом з гу­манітарними вантажами.

Пані Любов наголошує, що «шкарпетки – це найменше, чим може допомогти україн­ським воїнам. У кожній парі моя любов і вдячність за те, що вони нас захищають від москальської орди та щоранку дарують но­вий день, а з ним можливість жити, займа­тися звичними справами. Сподіваюся, що мої вироби зігріють холодними ночами ноги наших воїнів. Хочеться, щоб війна якнай­швидше закінчилася, щоб не плакали бать­ки, жінки та діти, щоб не привозили україн­ських хлопців та чоловіків на щиті. В’язатиму і відправлятиму військовим шкарпетки аж до перемоги. Тішусь, якщо своїм в’язанням її наближу. Слава Україні»!

 

Любов ПУЗИЧ.