Головна Листи Через участь у мікропроектах садочку у Хлівчанах вдалося покращити матеріально-технічну базу

Через участь у мікропроектах садочку у Хлівчанах вдалося покращити матеріально-технічну базу

У селі Хлівчани є маленька країна дитинства, що рясніє щирими усмішками. Ця чудо-країна – дошкільний навчальний заклад. Щодня поспішають сюди щасливі малята. Тут тепло й затишно навіть у похмуру днину. Ті, хто народився у 70х роках вже минулого століття, добре пам’ятають, як тішилися їхні батьки, що в одному з найбільших сіл Сокальщини в 1973 році відкрився ясласадок, розрахований на три групи по 20 дітей. На жаль, нині працює дві групи: молодша та середньо-старша.

Садок понад сорок років служить громаді. І уже колишні вихованці водять сюди своїх дітей та внуків. Завдяки реалізації мікропроєктів, колись похмура сіра будівля стала яскравого та привабливою. Дітям тут подобається. Світлі, теплі приміщення. Продумано все до дрібниць, що може бути потрібне для дитини, є дві роздягальні, пральня, два санвузли, музичний зал, два ігрових майданчики. На сьогоднішній день в садочку перебуває 43 дітей, працює 5 педагогічних працівників та стільких ж обслуговуючого персоналу.

Працівники сумлінно ставляться до своєї роботи. Вихователі Наталія Басюк, Богдана Змінчак й Катерина Бігун проводять цікаві заняття, ігри-прогулянки до пам’ятoк історії, які є в нашому селі, адже садок працює по народознавчому напрямку, прищеплюють любов до рідного краю. Ознайомлюють дітей з українськими звичаями та обрядами, розповідають про історичне минуле нашого села. Їм допомагають помічники вихователя Марія Возьна й Катерина Душна та праля Марія Панас. Навчає сільську малечу пісенькам музичний керівник Галина Базюк.

В садочку панує доброзичлива атмосфера, дружній колектив уже 23 роки очолює Ольга Ярмола. Це скромна і чуйна жінка, дисциплінована і відповідальна, вимоглива до себе й до інших. Вона надзвичайно любить дітей, користується повагою серед колег та батьків вихованців. Вміє захопити і повести за собою колектив дитячого садка, родину дошкільнят та їх батьків.

Саме вона стала ініціатором написання чотирьох мікропроектів, щоб покращити умови перебування дітей та працівників у дитсадку, зміцнити його матеріально-технічну базу. Ці проєкти були успішно реалізовані. Зокрема, завдяки останньому було зроблено капітальний ремонт кухні, яка стала сучасною та просторою та полегшила працю кухаря Любові Джур, яка уже 11 років готує смачні борщі, супи, сирники, оладки, сирні запіканки для наших вихованців. Невдовзі маємо отримати кошти в сумі 20 тис. грн. на придбання сучасного нового кухонного обладнання. Окрилені успіхом, ми будемо писати ще один мікропроєкт на придбання сучасних стінок та куточків для групових кімнат.

Колектив дитячого садочка вдячний батькам за їх підтримку і фінансову допомогу, а також Хлівчанському сільському голові Івану Русинові, депутатам Сокальської районної ради, голові районної ради Миколі Паську, спонсорам – директору ТзОВ «Галичхутро» Василю Мусі та підприємцю Ярославу Лозі, які допомогли дитячій установі реалізувати мікропроєкти. Нам потрібна була ця допомога. В селі у діток немає ні зоопарків, ні атракціонів, ні музичних шкіл. Все культурне виховання – у дошкільному закладі. Завдяки гарній співпраці садочок став для сільської малечі справді щасливою країною дитинства.

Марія ВОЗЬНА, працівниця Хлівчанської сільської ради.