Головна Листи Добрі справи зробили меценати та члени районної організації «Українська молодь – Христові»

Добрі справи зробили меценати та члени районної організації «Українська молодь – Христові»

Карантин поставив перед суспільством чимало викликів. Змінились плани, змінилось життя майже всього людства. Не винятком стала і церква. В час Великого Посту Господь дав випробування, які ми повинні здолати, і щоб люди почали цінувати те, що раніше навіть не помічали. У цей непростий час священники не перестають молитися, а, навпаки, закликають парафіян до посильної спільної молитви. Щоб не було скупчення людей, священники катедрального храму св. ап. Петра і Павла м. Сокаль проводять Літургії у храмі, а транслюють через соцмережі, зокрема Facebook та радіо «Сокаль». Таким чином всі бажаючі можуть приєднатись до спільної молитви.

Та не молитвою єдиною живе сьогодні церква. Епідемія корона-вірусу поставила нові виклики як суспільству, так і церкві. Чимало хороших справ реалізувала у Сокалі районна організація «Українська молодь – Христові», духовним наставником молоді є отець Ярослав Валюх.  В час епідемії коронавірусу він разом з молоддю вирішили реалізувати соціальну ініціативу й допомогти найменш захищеним громадянам.

«Мені прийшла ідея реалізувати соціальний проєкт допомоги літ­нім, одиноким людям, щоб вони у час епідемії не виходили з дому. Ідею обговорили разом з молоддю через відеоконференцію, тобто не порушувались жодні карантинні заходи. Разом вирішили, що може­мо допомагати таким чином: мо­лодь Сокаля дотримуватиметься карантину, прийматиме вдома телефонні дзвінки від старших людей, одиноких, інвалідів, яким потрібна допомога – чи то купити ліки, чи принести з магазину про­дукти харчування, а волонтери купуватимуть продукти, ліки, за­соби гігієни і в безпечний спосіб доставлятимуть додому людям похилого віку, а ті повертатимуть кошти за продукти згідно з чеком», – розповів о. Ярослав Валюх.

Молодь разом із священником записали кожен у своїй домівці відеозвернення, в якому повідомили про свою ініціативу. Але, на жаль, чи через брак довіри до молоді (мовляв, гроші дамо, а продуктів можуть не принести), чи через те, що старше покоління не користується інтернетом, але протягом двох днів дзвінків від людей мо­лодь не отримала. Але натомість о. Ярославу передзвонили кілька знайомих і повідомили, що вони готові допомогти тим, хто цього потребує, надати певні кошти для закупівлі найнеобхіднішого. Ініціа­тивна група, куди входять о. Ярос­лав Валюх, молодь з організації «Українська молодь – Христові», семінаристи Олег Гаврилюк та Дмитро Колтонюк, юрист Оксана Поліщук та приватний підприємець Іван Михальчук, порадились і вирі­шили закупити продукти та засоби гігієни і розвезти до домівок самот­ніх людей та інвалідів.

Команда дівчат – Ольга Чесак, Наталія Козак, Уляна Шутовська, Тетяна Багрій передали дві тисячі гривень з фонду проєкту «Простір ДІЙ», який розпочався в жовтні 2019-ого. Дівчата поїхали на школу проєктного менеджменту «БУРlab» з соціальним проєктом «Облаштування інтерактивного простору для продуктивного дозвілля дітей на базі дитячої бібліотеки». Вони перемогли у гранті на облаштування сучасного простору, де дітки зможуть грати в інтелектуальні настільні ігри, брати участь в кіноклубі, вивчати англійську і просто спілкуватись з однолітками та друзями. В рамках проєкту дівчата реалізували фандрейзингову кампанію, їм вдалось зібрати шість тисяч гривень, частину цих коштів передали для ініціативи молоді та отця Ярослава. Першу акцію провели спільно з територіальним центром соціального обслуговування людей. За кошти, які надали доброчинці, члени ініціативної групи спакували сто пакунків для жителів району (70 осіб з числа тих, хто перебуває на обслуговуванні терцентру і 30 – інших потребуючих). У пакунки поклали 100 мл антисептику, дезінфікуючий засіб для прибирання, господарське мило, макарони, солодощі від «Ніки», а також пам’ятку про те, як берегтись від коронавірусу, яку підготувала інтерн зі Сокаля Любов Фарина. Соціальні працівники доставили ці пакети за призначенням.

 

Другу акцію провели для людей з інвалідністю та матерів, які самі виховують дітей, є дійсно у потребі. Відгукнулось багато меценатів, які надали фінанси, підприємець Іван Михальчук допоміг закупити продукти за доступними цінами, сокальчанка Олена Тхір пошила маски для потребуючих, керівник МВПТ «Ніка» Марія Шамборовська заспонсорувала цукор і муку. Продуктові набори для кожного вийшли досить великі. Таких пакетів зробили тридцять чотири, туди входили: гречка, рис, макарони, олія, цукор, мука, супо­вий брикет, маски, антисептик, дезінфікуючий засіб для прибиран­ня, господарське мило, солодощі «Бім-Бом». Допомогу потребую­чим розвозили семінаристи Дмит­ро Колтонюк та Олег Гаврилюк. Все проходило у безпечних умо­вах: хлопці були у масках та рука­вицях, телефонували потребую­чим, що везуть їм пакунок, приїжджали, ставили під двері чи під хвіртку, і тоді люди забирати пере­дачу. Тобто контакту між ними не було, щоб люди не стали перено­щиками коронавірусу.

– Ми маємо гарну особливість, що нам вдалось власноруч виготовити за стандартом 142 баночки антисептику по 100 мл, при цьому не потративши на це жодної гривні. Всі інгредієнти надали безкоштовно доброчинці: спирт, перекись водню, гліцерин, баночки. Такий самий антисептик, і в такій самій кількості, в аптеці коштує 55 грн. Таким чином вдалось зекономити 7810 грн., тому на ці гроші закупили продукти, – розповів о. Ярослав Валюх.

Під час проведення акції були ті, хто хотів допомогти, а інші критикували, мовляв, навіщо порушувати у дітей карантин? Але їх роль була лише в тому, щоб приймати вдома телефонні дзвінки, тобто всі дотримувались безпечних умов перебування на карантині.

Але добра справа вдалася, ні о. Ярослав, ні молодь не хотіли похвали, вони усе робили безкорисливо, від щирого серця. Найкращою подякою були щирі слова вдячності під літніх людей, інвалідів, які цілий вечір телефонували і казали зі сльозами на очах: «Дякую». Вони стверджували, що навіть не очікували на те, що в такий складний час, коли продукти чи не щодня дорожчають, їм хтось допоможе і принесе пакет продуктів та засоби гігієни.

Хороша справа вдалася завдяки доброчинцям, меценатам та небайдужій молоді, які спільно об’єднались у реалізації цих соціальних проектів. Та не було б всього цього, якби не духовний наставник о. Ярослав Валюх, який прищеплює дітям, молоді Сокаля пагінці милосердя, співчуття, доброти. Молодь тягнеться до нього, з радістю ходить на катехитичні заняття та спільно впроваджують гарні ініціативи.

Ця благодійна акція і надалі триває, поки є карантин. Потребуючих є ще чимало, тому, у кого є можливість допомогти літнім людям, одиноким, інвалідам, матерям-одиночкам продуктами харчування, засобами гігієни чи фінансово, звертайтесь у катедральний храм св. ап. Петра і Павла до священника Ярослава Валюха, або за телефоном 0990479158 – до волонтерки Оксани.

Також організатори акції просять телефонувати і тим, хто потребує продуктів, засобів гігієни, вони з радістю  допоможуть і доставлять вам пакунок з нейнеобхіднішим.

Допомагати іншим завжди приємно, особливо у час Великого Посту, бо ніколи не збідніє рука того, хто дає. Нехай всі добрі спра­ви повертаються сторицею!

Ольга ДЕНИСЮК.