Головна Листи Допомога сокальчан ЗСУ наближує перемогу України

Допомога сокальчан ЗСУ наближує перемогу України

МИ НАСТІЛЬКИ СИЛЬНІ ДУХОМ…

 І допомога сокальчан наближує перемогу України

Минуло 155 днів повномасштаб­ного вторгнення російських окупан­тів. Україна єдиним фронтом про­тистоїть рашистам. Перемога кується не лише на фронті, а й у ти­лу. Сокальчани також працюють, щоб забезпечити всім необхідним наших військових та людей, котрі втратили домівки. Уже з перших днів війни вони налагодили активну й ефективну роботу волонтерів, котрі допомагають ЗСУ та внут­рішньо переміщеним особам.

– З початком вторгнення моско­витів в Україну ми були шоковані і розгублені, – розповідає Христина Чапаріна. – Але оговтавшись, з’я­вилася рішучість і бажання допо­могти нашим воїнам, котрі стали в нерівний кровопролитний бій з оз­броєним до зубів жорстоким воро­гом. Ми почали гуртуватися, само­організовуватися. Більшість до цього не мала досвіду волонтер­ства. Долучили рідних, друзів, ко­лег та знайомих. Багато роботи виконували кожен вдома. Почали збирати кошти, продукти, в основ­ному через соціальні мережі. Обіз­валося чимало благодійників з сокальської громади. Все у нас по­будовано тільки на довірі. Стара­ємося достукатися до кожного. Просто потрібно вміти слухати та чути людей, а також доносити свою думку. Ніхто не відмовляє, навпаки, запитують, що ще потрібно зроби­ти, підвезти, чимось допомогти.

Тому майже щодня волонтери спаковують і відправляють продук­цію ЗСУ.

Чималу допомогу надало ТзОВ «Гуличхутро» (директор Василь Муха) – більше 500 банок тушонки, які роздають на кожну передачу.

Долучилися:

– громада сіл Перв’ятичі та Спа­сів, зокрема, Наталя Прокопчук, Юрій Микитюк, Лариса Семенюк, Таня Віра, Таня Сташкевич, Євге­нія Оксинюк, Настя Лизун, Софія Дещиця, Марія Палига і Таня Лучи­шин. Вони згуртовані, готують смачні ва­реники і солодку випічку.

– жителі Романівки: Марія Іван­чук, Іра Цьома, Олена Матрипула, Іванна Коткевич, Марія Черній, Оксана Манзак, Орест Придаток, Марія Зубко, Діана Цірух, Марія Сподарик, Леся Крук, Марія Смо­линець, Віра Климчук, Степан Су­сол, Світлана Ожга, Галина Жук, Іванна Орловська, Галина Линда, Степан Орловський.

– громада Боб’ятина, яку зоргані­зували Ольга Андрущак і Ганна Шарко – напекли хлі­ба, наквасили огірків та зібрали кошти, на які закуплять м’ясо на копчення, сало і намазку;

– Христина Гайдаш; Марія Ка­ланча; Ірина Сенчина; Іра Яре­менко;

– крамниця «Наш край» Сокаль;

Тамара Демчук, Наталія Глушко, Оля Зарицька, Світлана Воробей завжди надають можливість збе­рігати м’ясо в морозильних каме­рах.

Раді кожному меценатові, хто жертвує кошти на смаколики для воїнів: чи то 50 грн., чи 5000 грн. – кожна сума важлива.

В загальному вже передано біль­ше сім­десяти передач. Це за 155 днів війни. І ніхто не здається, а далі продовжує ро­бити добру і так по­трібну справу – пере­давати на­шим хлопцям на фронт різні сма­колики.

За кожною відправкою, заванта­женою машиною, криється люд­ська праця.

– Деколи приходиться закупову­вати м’ясо і сало в борг. Але це на кілька днів, – продовжує Христина Чапаріна. – Адже кошти люди пе­рераховують. То ж щиро дякую їм усім! Український працьовитий народ переживе і виб’є ту нечисть з нашої землі, в цьому навіть не сумніваюсь.

Пані Христина вдячна всім до­тичним у допомозі нашим воїнам. Бо їм потрібно мати сили аби вис­тояти і перемогти агресора. Також вдячні тим, хто приносив їжу у Бла­годійний фонд «Карітас»-Сокаль (менеджер Мар’яна Яремчук), адже вдалося багато з ким поділи­тися!

Багато праці вкладає подружжя Ярослави і Миколи Худиків, котрі маринують і коптять м’ясо хлопцям на передову. Днями ще докупили майже сорок кілограмів сала, дві коробки намазок, а п. Катерина Дак передала п’ять відерок кваше­них огірків. Все це знову відправи­ли на передову.

Тому і далі є прохання підтриму­вати волонтерів. Звичайно, хто має можливість, може допомагати кош­тами, перерахувавши їх на картку Приватбанку 4149 4999 9288 6372 (Чапаріна Х. Г.).

Нещодавно у Благодійному фон­ді «Карітас»-Сокаль і вдома у Христини Чапаріної, звідки від­правляють все на передову, побу­вали учасники гурту «Гайдамаки», котрі з благодійними концертами на підтримку ЗСУ виступали за кордоном. Для наших волонтерів заспівали пісню «Батько наш – Бандера, Україна – мати!» А після перемоги обіцяли приїхати у Со­каль.

Христина Чапаріна на власній сторінці у Фейсбук оголосила флешмоб «Нагадай військовому про дім». Вона, зокрема, написала: «На шостий місяць війни все важ­че формувати відправки на пере­дову. Переважно це одні й ті самі люди. Ми стараємось, але з ва­шою допомогою можемо зробити більше. Пропоную громадам зор­ганізуватись і підтримувати на­ших військових до ПЕРЕМОГИ. Адже в кожній громаді є активні люди, тому гуртуйтесь і беріть лідерство в свої руки і долучай­тесь до допомоги військовим. Москаля легше бити гуртом і коли воїни ситі. Зв’яжіться зі мною (063 8 259 253), скоординую з вами дати відправок. Наразі є на 10-15 серпня три відправки, дати будуть ще відкореговуватись. Квасьте, маринуйте, готуйте, печіть, ліпіть і варіть вареники, готуйте все, що можна відправи­ти. Хто немає часу, а має можли­вість – закупіть консерви, їжу швидкого приготування, кетчуп/ гірчицю і т. д. Все потрібно, будь-яка допомога важлива».

Адже допомога армії – це те, що сьогодні об’єднує сокальчан, зокре­ма, та всіх українців загалом. Се­ред людей немає байдужих. Бо одні передають кошти, продукти харчування, інші – плетуть маску­вальні сітки, ремонтують автомо­білі та ін. З початку війни ніхто
не втомлюється – всі трудяться. Маємо усвідомити, що в такому стані нам доведеться жити стільки часу, скільки потрібно буде для Перемоги. Тому всім подяка за підтримку ЗСУ. Пам’ятаймо, що лише в єдності, взаємній підтримці можемо вибити російського агре­сора з української землі.

Василь СОРОЧУК.

Світлини зі сторінки п. Христини Чапаріної у Фейсбуці.