Головна Історія Стенятинці небайдужі до історії ріжного краю

Стенятинці небайдужі до історії ріжного краю

В урочистих заходах, приурочених 31-й річниці Незалежності України у Стенятині, взяли участь жителі села, староста Григорій Студінський, керуючий справами Сокальської міської ради Вадим Кондратюк, депутат міської ради, закріплений за старостинським округом, Олег Кожушко.

Декан Тартаківсь­кого деканату о. Володи­мир Августовський посвятив меморіальну таблицю на приміщенні будинку, де у 1944-1951 рр. знаходилася пересильна тюрма НКВС. Своїми спогадами про ті роки, поді­лився Ярослав Кавуза, який народився у далекому 1935-ому, і його, 12-річного хлоп­чину, разом з братами московські кати мор­дували у цій тюрмі, а пізніше вислали в Сибір.

Ведуча та організатор заходу – керівник місцевого Народного дому Ганна Гарасим­чук, звертаючись до односельчан, наголоси­ла, що «державні свята цьогоріч зустрічаємо з невимовним сумом та тривогою. Та не змо­же ворог випалити в наших серцях лю­бов до неньки-України, та стерти з історії на­ших славних Героїв. Ми будемо всіх па­м’ятати. Всіх Героїв українського народу, всіх, хто віддав своє життя за рідну Україну, за її славу і свободу. Мирного неба всім нам! Світлих надій, упевненості у завтраш­ньо­му дні та довгих мирних років життя у кві­тучій Україні». Хвилиною мовчання було вшановано всіх борців за незалежність України.

Керуючий справами міської ради Вадим Кондратюк, вітаючи з Днем Незалежності, зазначив, що ми повинні завжди пам’ятати усіх Героїв, особливо дякувати Збройним силам України, котрі сьогодні боронять нашу державу від російського окупанта. Серед них є чимало наших земляків, котрі під си­ньо-жовтим прапором захищають Батьків­щи­ну. Тож шануємо кожного з них та схиля­ємо голови перед пам’яттю усіх українських воїнів-лицарів, волонтерів, мирних мешкан­ців, які своїм життям заплатили за нашу незалежність.

Ганна Гарасимчук та Олег Кожушко розда­ла мешканцям Стенятина книжки про видатних наших земляків – Віктора Матюка, Ва­силя Макуха та Андрія П’ясецького.

Староста Стенятинського старостинського округу Григорій Студінський подякув усім за небайдужість до історії свого краю та долі нашої Батьківщини – України.

На завершення присутні виконали Сла­вень.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.