Головна Листи І вмить урвалась нитка дорога, життя Титана з іменем Чупринки…

І вмить урвалась нитка дорога, життя Титана з іменем Чупринки…

5 березня у Білогорщі представники українських націоналістичних сил вшанували пам’ять головнокомандувача Української Повстанської Армії Романа Шухевича.
Зокрема, до підніжжя пам’ятника Роману Шухевичу поклали квіти очільник Львівської обласної організації ВО «Свобода» Руслан Кошулинський, голова організації «Сокіл», учасник московськоукраїнської війни Юрій Черкашин («Чорнота») та депутати різних рівнів від ВО «Свобода».

Також на урочистостях були присутні представники Сокальщини, зокрема депутати районної ради від ВО «Свобода» Ігор Гуз та Оксана Береза. На чолі з капеланом Львівського крайового братства УПА, настоятелем храму cв. Йосафата у місті Червонограді Михайлом Нискогузом приїхали віддати шану генералхорунжому УПА представники Червоноградських ВО «Свобода», ГО «Сокіл» та братства вояків УПА.

Після покладання квітів священики відслужили панахиду, а громада провела віче.

Оскільки вище церковне духовенство заборонило виступи священику Михайлу Нискогузу на території єпархії, через його різку, але справедливу критику теперішньої влади, від його імені виступив Тарас Стародуб, який наголосив: «5 березня день народження для Неба генерала Романа Шухевича – незламного, геніального голoвнокомандувача УПА. Радіє моє серце, коли бачу тут, так багато небайдужих до долі України, її дітей. Бачу розмаїття прапорів багатьох політичних і громадських організацій, яких об’єднує бажання жити для Бога і України, і якщо потрібно буде, то навіть віддати за них своє життя.

Сьогодні перша неділя Великого Посту і в недільному Євангелії Христос кликав Пилипа і Нафанаїла йти за ним, і вони пішли. Пішов за Христом і великий українець Роман Шухевич із своїми побратимами, бо в їхніх серцях був вогонь до Бога і України.
Цей вогонь любові є в серцях наших патріотів. А найбільшою загрозою для України є не танки Путіна, а корупція і злодійство влади і більше як 300 партій.

Коли аналізуєш життєву дорогу і боротьбу в ім’я України таких героїв, як Тарас Чупринка, то ми служителі Святої Церкви не маємо права мовчати, коли бачимо, як страждає народ, як стогне земля під ярмом гріха, коли ті, що поклонилися гріху і дияволу володіють всіма багатствами і владою. І не потрібно великого розуму, щоб побачити, як діє теперішня влада, яка прийшла на крові Героїв Небесної Cотні, як збагачує свої статки і повноваження, перейнявши досвід від «данєцкіх папередніков». Ця сучасна псевдо еліта манкуртськовінницької національності захопила всю владу в Україні. Абсолютно всю. Проте влада темряви не може бути вічною. Бо ця влада не є Божою, як часто повторює мудрий старець кардинал Любомир Гузар.

Через те й виникають ситуації, коли справедливий гнів є єдиною правильною реакцією. Великий святий філософ Тома Аквінський навчав: «Людина, яка не виявляє гніву, коли є небезпека для ближнього, і коли є причина для такого гніву, – то вона є моральним виродком».
Отже, маємо, дане Богом, право на гнів і протест, якщо нами керує бажання зупинити беззаконня і гріх, відновити порядок і справедливість, зберегти, даровану Богом Свободу і незалежність.

Для українських націоналістів та українського народу Чупринка не загинув. Його постать бачить кожен із нас перед собою, його дух витає завжди над нами. Він наповнює звитягою та любов’ю до Бога і України серця наших добровольців та воїнів, так само як від народження наповнив серце Героя України Юрія Шухевича. Бо Шухевич згинув в Білогорщі, щоб жив Чупринка у віках.

Ми всі тут присутні маємо сповнитися тою незборимою вірою, якою був переповнений легендарний генералхорунжий УПА, вірою в сильну, процвітаючу, багату Українську Україну, про яку мріяли Коновалець, Бандера та Шухевич, і якій вони присвятили своє життя до останнього подиху, і яку ми обов’язково побудуємо!»

Своєю чергою, голова організації «Сокіл», учасник московськоукраїнської війни Юрій Черкашин («Чорнота») зазначив: «Сьогодні ми вшановуємо видатну постать української історії, видатного політичного та державного діяча генерала Романа Шухевича. У чергову річницю його загибелі звучить теза про генерала Шухевича і все небесне військо – це як і вояки УПА, так і сучасні українські воїни, які воюють з тим самим ворогом».

Також Юрій Черкашин зауважив, що крім дня пам’ятi Романа Шухевича нині є ще одна дата – у цей день народилися двоє побратимівсвободівців Данило Касьяненко та Дмитро Чернявський.

«Дмитро Чернявський загинув у 2014 році у місті Донецьк від ножового поранення під час сутички з московськими терористами на мирному мітингу, який проводили українці Донбасу.

Данило Касьяненко загинув влітку 2015 року від мінометного обстрілу біля Донецького аеропорту.

Це воїни, для яких Роман Шухевич був прикладом, для яких він був ідеалом, і для яких ідея, яку він вніс у життя, була стимулом продовжувати боротьбу проти московського окупанта сьогодні. І вони віддали свій борг Батьківщині, вони віддали найдорожче, що мали – своє життя. Сьогодні нове покоління українських націоналістів та iнші патріоти України мають усвідомити, що окрім здобуття тієї мети є у нас й ще одна місія – це помста за кожного полеглого бійця за волю України. Ця помста не має полягати в тому, що ми маємо сьогодні всі озброїтися і перебити всіх москалів. Найкращою помстою буде перемога нашого внутрішнього ворога, перемога над нашим страхом, перемога над нашою лінню, нашим внутрішнім опортунізмом і над внутрішніми політичними ворогами України, які нині, маскуючись, стоять під синьожовтим прапором.  Ми, українські націоналісти, маємо знищити всіх ворогів української нації як зовнішніх, так і внутрішніх – це наш шлях, і ми не маємо право зійти з нього, бо інакше ми втратимо націю та Українську державу, за яку боролися наші герої», – повідомив Юрій Черкашин.
На завершення віче усі присутні виконали гімн українських націоналістів «Зродились ми великої години…»

Ігор ГУЗ, депутат Сокальської районної ради, голова фракції ВО «Свобода» у районній раді.