Головна Право Обережно – шахраї

Обережно – шахраї

шахрай у Сокалі
шахрай у Сокалі "відправляв" заробітчан

Червоноградською місцевою прокуратурою проаналізовано стан злочинності на території міста та встановлено, що лише впродовж перших двох місяців поточного року зареєстровано близько десяти кримінальних проваджень за фактами вчинення шахрайств стосовно місцевих мешканців.

Мова йде про заволодіння коштами громадян шляхом обману чи зловживання довірою.

В окремих випадках шахраї представляються представниками служби безпеки банку та під приводом блокування банківської картки просять повідомити реквізити останньої. Також є випадки заволодіння коштами при купівлі товарів через мережу Інтернет, в тому числі через сайт «OLX» шляхом їх перерахунку як авансових платежів чи повної суми до одержання товару. Є й випадки заволодіння мобільними телефонами під приводом здійснення телефонного дзвінка.

Трапляються ситуації, коли шахраї представлються працівниками поліції і в телефонній розмові вимагають гроші за не притягнення до відповідальності когось з родичів, «вирішення» проблем з поліцією тощо.

В окремих випадках суми коштів, одержаних злочинним шляхом, сягають десяток тисяч гривень.

Враховуючи наведене, місцева прокуратура застерігає мешканців району, щоб не стати жертвою шахраїв, не треба піддаватись під сумнівні пропозиції в Інтернет-мережі чи в телефонних розмовах, а про факти можливих шахрайських дій невідкладно повідомляти органи поліції за телефоном «102».

Наталія ІВАНОЙКО, начальник Сокальського відділу Червоноградської місцевої прокуратури.